• Portmanto ve ayakkabılık kategorisinde bulunan ayakkabılıklar, ayakkabıların konulduğu çeşitli dolap modellerinden oluşmaktadır. Genellikle dairenin kapısının önünde ya da antre bölümünde bulunmaktadır. Bir dolap ünitesine bağlı olabildiği gibi aynı zamanda tek başına da bulunabilen mobilyaları oluşturmaktadır. Ayakkabı kutuları için bir alternatif tercihi oluşturmaktadır. Pek çok insan ayakkabı kutularını daha az kullandığı ayakkabılarını saklamak için kullanırken, ayakkabılıklara her türlü ayakkabılarınızı rahatlıkla koyabilir ve dilediğiniz zaman ayakkabılarınıza ulaşabilirsiniz. Kullanımında ayakkabılarınızın da zarar görme olasılığı oldukça düşmektedir. Cimri’de Adore, Dekorister, Kenyap, Pappuchbox gibi onlarca markanın içerisinden evinize en uygun ayakkabılıklara ulaşabilir ve en ucuz modellerine birbirinden farklı fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Ayakkabılık Nasıl Seçilmelidir?

    Ayakkabıları özenerek seçtiğiniz gibi, saklarken de aynı özeni göstermeniz gerekmektedir. Ayakkabılarınızı uzun süre kullanabilmek için özenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Ayakkabılarınızı doğru bir şekilde saklayabilmek ve uzun süre kullanabilmeniz için seçimleri de oldukça önemli olmaktadır. Bu nedenle ayakkabılıklarınızı seçerken belirli noktaları göz önünde bulundurmalı ve alırken bu noktalarda daha dikkatli olmanız gerekmektedir.

    Seçerken önceliğiniz kapasitesi olmalıdır. Kullanım alanınızın büyüklüğüne ya da küçüklüğüne sahip olduğunuz ayakkabı adedi karar vermektedir. Çok fazla ayakkabınız bulunuyorsa, tüm ayakkabılarınızı kaldırabilecek yapıda bir ayakkabı seçmeniz gerekmektedir. Malzemesi de seçimlerinizi etkileyebilecek bir diğer unsurdur. Ham maddesi plastik, ahşap ya da cam olabilen modeller kullandığınız alana göre değişiklik gösterebilirken diğer mobilyalarınız ile olan uyumunu da göz önünde bulundurabilirsiniz. Genellikle ahşap modeller tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise ahşap modellerin, ayakkabı kokularını rahatça bastırabilmesidir. Ahşap modellerinde pek çok renk seçeneğinin ve farklı tasarımların olması da bu tip ayakkabılıkların tercih edilmesini sağlamaktadır.

    Cam ayakkabılık modellerinin tek sakıncası kırılgan yapılarıdır.. Bu tip modeller çok temiz kullanılmadığı taktirde de kötü bir görünüme sebep olabilmektedir. Seçimlerinde dikkat edilmesi gerekilen bir diğer unsur ise evinizin içerisinde yer alan diğer mobilyalar ile uyumlu olması ve bulunacağı mekândaki renk ile ahenk sağlamasıdır. Siz de evinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun ayakkabılık modellerine Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz ayakkabılık modellerine farklı fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.