• Beyaz eşya kategorisinde bulunan ankastre setler kullanım açısından hem daha pratik hem de daha fazla enerji tasarrufu sağlamanıza oldukça yardımcı olan ürünlerden biridir. Bu setler, mutfağınızda şık bir görünüm elde etmenizi de sağlamaktadır. Cimri’de mutfağınıza en uygun ankastre setleri bulabilir; Ferre, Arçelik, Vestel, Eminçelik, Simfer gibi markaların yüzlerce modeline en ucuz fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.

  • Ankastre setleri alırken nelere dikkat edilmelidir?

    Ankastre setler; ocak, davlumbaz ve fırından oluşmaktadır. Her bir beyaz eşyayı alırken ne kadar dikkat ediliyorsa, bu ürünleri seçerken de aynı şekilde özen gösterilmesi gerekmektedir. Ankastre setlerin seçimini yaparken dikkat etmeniz gereken ilk nokta; kullanacağınız alanın yani mutfağınızın elektrikli ya da doğalgaz bağlantılı olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Seçiminlerinizde kararma yapmayan, paslanmayan çelik üretimli ve çizilmelere karşı dayanıklı olan ankastre set modellerini tercih etmeniz sizin için avantajlı olacaktır. Son olarak ise mutlaka temizliğinin kolay yapılabilir olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Ankastre setler nasıl temizlenmelidir?

    Ankastre setler, mutfaklarda daha güzel bir görünüm ve şıklık kazandırmaktadır. Ancak her ne kadar şıklığı da getirse, kirlenip kötü görünmesi de kaçınılmaz olmaktadır. Bu ürünleri temizlemeye ya da parlatmaya çalışan kişiler de hep özel bir çaba veya güç harcayarak temizlemeye çalışmaktadır. Basit yöntemler ile ürünlerinizi temizleyerek, siz de ankastre setlerinizin ilk günkü gibi parlamasını sağlayabilirsiniz. En önemli dezavantajı yanlış ürünlerin kullanımı sonucunda oluşabilen çiziklerdir. Bu nedenle temizlik işlemine başlamadan önce mutlaka kullanım ve bakım kılavuzunu okumanız gerekmekte ve kullanılması önerilmeyen ürünleri kesinlikle kullanmamanız gerekmektedir. Ankastre setinizdeki hiçbir ürünü süngerin ters tarafıyla silmemelisiniz, aksi takdirde yine çizilmeler meydana gelecektir. Onun yerine, mikrofiber bez kullanırsanız çiziklerin önüne geçmiş olursunuz. Kuruyan lekelerin çıkması zor olduğundan, yemek yaparken oluşan lekeleri kurumadan ve nemli bez ile silmeniz yeterli olacaktır. Bu tip ürünlerde bebek yağının, ürünlere zarar vermediği ve parlaklığını sağlayabilmek için güzel bir malzeme olduğu anlaşılmıştır. Siz de ürünlerinizin temizliğinde bebek yağı ve nemli mikrofiber bir bez ile kolayca yapabilirsiniz.

    Mutfağınıza en uygun ankastre setlere Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.