Yamaha Akustik Piyanolar

En Ucuz Yamaha Akustik Piyanolar Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Yamaha
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

   Akustik bir piyano, içinde tel ve tokmaklardan oluşan bi mekanizmayı barındırır, ağaçtan ve düküm şaseden yapılmıştır. Diğer tüm tuşlu çalgıların da öncüsü olan bir ensturmandır. Tuşlarının dışı kaplama ve içi ağaçtır. Bunun sebebi tuşların yeterli ağırlığa ulaşmasını sağlamaktır. Tuşların sahip olduğu bu ağırlık, parmaklara zamanla esneklik kazandırır. Üç adet pedala sahiptir. Bu pedallardan en sağdaki sesi açmaya ve yaymaya yarar.Ortadaki pedal sesi azaltmaya ve en soldaki pedal da tuşeyi yumuşatmaya yarar. Yumuşayan tuşe sayesinde çıkan ses daha yumuşak bir hissiyat yaratır.

  • Akustik Piyano Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

   Akustik piyano alırken öncelikle ne çeşit bir piyanoya sahip olmak istediğinizi belirlemelisiniz. Konsol piyano, sırtı duvara dayanan piyanolar için kullanılan bir tabirdir. Bu piyanoların tel boyları daha kısadır ve bu yüzden kuyruklu piyanoların aksine dik durarak daha az yer kaplar. Çıkardıkları ses de kuyruklu piyanolara nazaran daha azdır. Bu nedenle evinizde bu tip piyanoları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

   Bir apartman dairesinde oturuyorsanız ve piyanonuzun ses çıkarmamasını istiyorsanız, akustik bir piyanoya silent sistemi ile sahip olabilirsiniz. Bu sistem tamamen sessiz ve kulaklıkla çalışabilen bir sistemdir. Pearl River ve Yamaha marka piyanolarımızı incelerken, silent olan versiyonlarını da inceleyebilirsiniz. Bu sayede apartmanda ses problemi yaşamazsınız. Ancak bu durum için dikkat edilmesi gereken bir nokta var, piyanonuza kesinlikle silent sistemi yaptırmamalısınız. Fabrika ortamında değil de sonradan takılan silent sistemlerde, hem piyanonuzun ana garantisini kaybedersiniz hem de sistem takılırken oluşabilecek hatalar ile piyananuzun ses kalitesini bozabilirsiniz.

  • Piyanonuzu Satın Aldıktan Sonra Nelere Dikkat Etmelisiniz?

   Piyanonuzu evde yerleştireceğiniz konuma çok dikkat etmelisiniz. Akustik Konsol piyanoların ses tahtaları duvara dayandıkları yerdedir. Bu nedenle piyanonuzu duvara çok fazla dayamamanızda fayda var. Sıcaktan ve soğuktan etkilenmemesi için de, binanın dış cephe duvarının olduğu bölümde konumlandırmamalısınız. Piyanonuzun üstünde klima çalıştırmamaya özen göstermelisiniz. Bunların dışında piyanonuzun yerini çok fazla değiştimemeye dikkat etmelisiniz. Bir diğer konu da piyano akort sıklığı. İlk dönemlerde piyano akordunuzu yılda iki kez yaptırmanız, kullanım ömrünü uzatacaktır.

   Kulağınızın pasını silerek keyifli bir kullanım sağlayacak Kawai, Yamaha, Ritmüller, Pearl River gibi markalarda yer alan en uygun fiyatlı ürünler, cimri.com' da sizlerin beğenisine sunuluyor.