Marka
Cort
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Müzik, her ülkede, her dönemde daima insanları cezbetmiştir. Zaman içerisinde farklı müzik aletleri icat edilmiş ve bunlar sürekli geliştirilmiştir. Klasik gitarların uzun süre kullanımından sonra zaman içerisinde daha doğal ve derin sesler çıkarabilen akustik gitarlar müzik dünyasına kazandırılmıştır. Müziğe ilgisi olan, gitarla yeni tanışacaklar için harika bir tercih olacak akustik gitar modellerini Cort, Takamine, Ibanez, Jay Turser gibi markaların farkıyla ve en ucuz fiyatlarla Cimri.com’da bulabilirsiniz.

 • Akustik Gitar Nedir?

  Metal alaşımlı telleri sayesinde en doğal sesleri verebilen ve bu sayede çok temiz sesleri kulağa ulaştıran gitar çeşididir. Klasik gitardan daha canlı seslerle farklılaşır.

 • Akustik Gitar ile Klasik Gitar Arasındaki Fark Nedir?

  Akustik gitar; metal tellerden imal edildiği için daha derin ses verir. Ses ayrımına kolay varılabilir. Ritimde daha yumuşak ses vermesi sebebiyle tercih edilir. Sapı klasik gitardan dar olan akustik gitar modelleri, doğal ve temiz bir ses verir. Akustik gitar özelliklerinden biri de perde genişliği daha dardır. İki gitar türü arasında sap, tel, gövde gibi farklılıklar mevcuttur. Akustik gitarın sapında bulunan metal bir ya da iki çubuk, ses tonunda farklılık yaratır. Bir diğer akustik gitar farkı ise; tellerinin çoğunda ufak metal topuzlar bulunur. Bu topuzları yerinde tutacak kalın iğne benzeri parçalar bulunur. Kısacası, akustik gitar; daha uzun saplı, telleri metal olan, kasası daha sağlam, klavyesi daha ince olan gitar modelidir.

 • Akustik Gitar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Büyük heveslerle, dikkat edilmeden alınan bir akustik gitar, olumsuz bir durumda hayal kırıklığına yol açabilir. Dikkatli bir seçim hayallerinizdeki sese sizi kolayca taşıyabilir. Öncelikle akustik gitar seçimi yaparken gövde yapısının uzunluğuna, ağaç malzemesinin türüne dikkat edilmelidir. Aynı zamanda burguların kaliteli olmasına ve daha evvel bahsettiğimiz sapında bulunan demir çubuk (truss rad) kalitesine ve sapın size uygunluğuna dikkat etmelisiniz.

  Müzik türlerinin neredeyse hepsinde kullanılabilen akustik gitar çeşitleri hem hobi amaçlı kullananlar için hem de uzmanları için vazgeçilmez bir boyuttadır. Siz de hayalinizdeki gitara Cimri’deki uygun fiyat avantajlarından yararlanarak kolayca sahip olabilirsiniz.