Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Ahşap Temizleyici Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Ahşap Temizleyici markası:

En Çok İncelenen Ahşap Temizleyici Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Ahşap Temizleyici Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 90 Ahşap Temizleyici modeli içerisinde en ucuz Ahşap Temizleyici fiyatı 5.7 TL iken, en yüksek Ahşap Temizleyici fiyatı 679.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Ahşap Temizleyici fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Ahşap Temizleyici fiyatı ise 26.31 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Ahşap Temizleyici Ürünleri Hangileridir?

Ahşap Temizleyicileri Nasıl Kullanılır?

Cimri.com
Ahşap Temizleyici Kullanımı; Temizlik Bezine Ahşap Temizleyici Ekleyerek Doğrudan Lekeli Yerler Silinir ve Sonrasında Temiz Bir Bez Yardımı ile Durulanır.

Ahşap Temizleyicilerinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Cimri.com
Ahşaptemizleyici Kullanım Alanları Ahşap Medivenler, Ahşap Mutfak Dolapları, Ahşap Kapılar, Parkeler, Ahşap Mobilyalar, Pencere Pervazları ve Silinebilen Tüm Yüzeylerde Kullanılmaktadır.

Doğal Ahşap Temizleyiciler Nelerdir?

Cimri.com
Doğal Ahşap Temizleyiciler Limon Suyu, Ceviz, Amonyak,Ilık Su, Vazalin, Kırmızı Şarap Sirkesi ve Zeytinyağı Gibi Doğal Temizleyiciler de Bulunmaktadır.
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ahşap Temizleyici

Ahşap ürünler yaşam alanlarının neredeyse tamamında kullanılmaktadır. Bu ürünlerin tercih edilmesinin temel sebeplerinden biri de bulundukları ortamlara doğal görünüm kazandırmalarıdır. Ahşap ürünler belirli aralıklarla temizlenmesine rağmen bu nesneler sürekli toz kapabilirler. Ahşap ürünler su ile sık temasa uğraması halinde deforme olabilirler. Bu nedenle ahşap ürünlere zarar vermeyecek yardımcı temizlik malzemeleri kullanılarak lekeler daha kolay çıkarılabilir. Ahşap temizleyiciler nesneleri temizleyerek bu ürünlerin daha parlak görüntü kazanmasını sağlar. Endüstriyel ürünlere göre daha az koruyucu madde içermesi nedeniyle temizlik aşamasında çeşitli tahribatlara uğrayabilir. Dolayısıyla ahşap ürünleri temizlemek için özel olarak üretilmiş ahşap temizleyici en uygun temizlik ürünleri seçilmelidir. Bileşiminde ahşap bulunan eşyalar tüketicilere verniklenmiş ya da cilalanmış olarak sunulmaktadır. Bununla birlikte vernik veya cilalar zaman içinde ahşap ürünlerin üzerinde silinmektedir. Bu bakımdan ahşap ürünlerin belirli aralıklarla bakımı yapılmalıdır. Aksi takdirde bu ürünlerin kullanım süresi azalabilir. Ahşap ürünler diğer nesnelere göre daha kolay aşınması nedeniyle sürekli bakım gerektirir. Özellikle cilasını kaybetmiş ürünlerin temizliğinde ahşap temizleyicilerin kullanılması halinde bu ürünlerin kullanım süresi uzayabilir. Diğer bir deyişle ahşap temizleyiciler bu ürünlerin hijyenik olmasının yanı sıra korunmasını da sağlar.

Ahşap Temizleyici Çeşitleri

Piyasada temizlik malzemesi üreten firmaların çeşitli formlarda ürettikleri ahşap temizleyici ürünleri bulunmaktadır. Bu formlara sabun, jel, sprey şeklindeki ürünler örnek olarak gösterilebilir. Ahşap temizleyici çeşitleri bileşiminde kullanılan parfümler sayesinde temizlik etkisinin uzun süreli hissedilmesini olanak sağlar.

Sprey Ahşap Temizleyiciler

Ahşap temizleyici sprey ürünleri lekeli ahşap yüzeylerine püskürtülerek uygulanır. Bu ürünler ile gerçekleştirilen işlemler sırasında leke yardımcı temizlik malzemesi ile ovalanarak çıkarılabilir. Ahşap temizleyici spreylerden maksimum performans alınması için leke üzerinde bir süre bekletilmesi gerekebilir. Bazı ahşap temizleyici spreyler kullanıldıktan sonra durulamaya ihtiyaç duymayabilir. Bu ürünler uygulanan yüzeyde zararlı bakterilerin oluşumunu engelleyerek temizlik etkisinin uzun sürmesini sağlayabilir. Ayrıca bu ürünler püskürtülen yüzeyde duruladıktan sonra ekstra ilave durulama gerektirmeyebilir. Sprey ahşap temizleyicilerin 250 ml, 450 ml, 750 ml, 1 litre gibi değişik ebatlarda çeşitleri bulunmaktadır.

Sıvı Ahşap Temizleyiciler

Sıvı ahşap temizleyiciler parke gibi yüzeylerin temizliğinde kullanılmaktadır. Bu ürünler genelde su ile karıştırılarak lekeli yüzeylere uygulanmaktadır. Sıvı ahşap temizleyici ile söz konusu zeminler temizlendikten sonra yüzeyde su bırakılmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü zeminin nemli bırakılması halinde ahşap yüzey deforme olabilir. Sıvı ahşap temizleyicilerin 500 ml, 750 ml, 1 litre, 5 litre gibi değişik ebatlarda çeşitleri bulunmaktadır.

Sabun Bazlı Ahşap Temizleyiciler

Sabun bazlı ahşap temizleyiciler bileşimlerinde bulunan sabun özleri sayesinde temizlik yapmanıza yardımcı olur. Sabun bazlı ahşap temizleyicilerin diğer temizleyicilerden temel farkı daha doğal bileşenlere sahip olmasıdır. Ahşap temizleyici ürünlerin kullanılmasından sonra söz konusu yüzeylere ekstra parlatıcı sürülebilir. Böylece daha parlak görüntü sağlanabilir. Temizlik aşaması bittikten sonra ahşap nesnelerde nem kalmamasına özen gösterilmelidir. Çünkü ahşap ürünlerin üzerinde su gibi sıvıların kalması söz konusu nesnelerin tahrip olmasına neden olabilir.

Jel Bazlı Ahşap Temizleyiciler

Jel bazlı ahşap temizleyiciler genellikle ahşap parke ya da laminant yüzeylerin temizlenmesi için kullanılmaktadır. Bu ürünler temizliği sağlamanın yanı sıra ahşap ürünlerin bakımını da sağlar. Temizlik işlemi bittikten sonra ilgili yüzeyin iyi bir şekilde durulanarak kurulanması gerekir. Aksi takdirde yüzeye sürülen jel temizleyiciler, zeminin kaygan olmasına neden olabilir.

Parfümlü Ahşap Temizleyiciler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte temizlik ürünlerine aromalı kokular ilave edilmektedir. Parfümlü ahşap temizleyiciler de barındırdıkları kokular sayesinde temizlik hissinin daha uzun sürmesini sağlar. Söz konusu kokulara portakal çiçeği kokusu, lavanta kokusu gibi aromalar örnek olarak gösterilebilir.

Ahşap Temizleyici Fiyatları

Ahşap temizleyici fiyatları ürünlerin özelliklerine ve markalarına göre değişiklik göstermektedir. Doğru ürünün alınması için söz konusu temizleyicinin uygulanacağı zeminin ya da yüzeyin özelliklerinin bilinmesi gerekir. Yoğun kullanımın olacağı yüzeyler için kiloluk ürünlerin alınması daha ekonomik olabilir. Litrelik ürünler genellikle ev benzeri düşük temizlik malzemesi tüketiminin olduğu yaşam alanları için kullanılmaktadır. Diğer taraftan satış temsilcilerinin yaptıkları kampanyalar takip edilerek ekonomik ürünler satın alınabilir. 

Ahşap Temizleyici Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ahşap temizleyiciler satın alınırken içerdiği bileşenlere dikkat edilmelidir. Çünkü bu ürünler parke yüzeyleri gibi alanların temizlenmesi için kullanıldığından cilde temas edebilir. Özellikle çocuklu ailelerin söz konusu hususa özen göstermeleri gerekir. Ahşap temizleyicilerin paraben, fosfat gibi bileşenlerinin olup olmadığı kontrol edilebilir. Diğer taraftan bazı temizlik ürünlerinin alerji testlerine tabi tutulması gerekebilir. Eğer alerjiye duyarlı ürünleri satın almak istiyorsanız hipoalerjenik testleri yapılmış mamulleri tercih edebilirsiniz. Söz konusu ürünlerin kullanımında öncelikle herhangi bir kovanın su ile doldurulması gerekmektedir. Bu kovanın içine ahşap temizleme deterjanı ilave edilerek temizlik işlemine başlanabilir. Daha sonra hazırlanan karışımı yardımcı bir temizlik bezi ile temizlenmesi gereken ahşap ürüne uygulayabilirsiniz. Ahşap ürünleri söz konusu temizleyiciler ile temizlerken doğru yardımcı ürünler seçilmelidir. Diğer bir deyişle ahşap temizleyicileri başka temizlik ürünleri ile karıştırılması hususuna dikkat edilmelidir. Çünkü bazı kimyasal ürünler ahşap ürünler ile etkileşime girmesi nedeniyle çeşitli tahribatlara neden olabilir. Ahşap ürünler temizlendikten sonra bu eşyaları parlatmak için ekstra ahşap parlatıcılar kullanılabilir. Böylece temizlenen ahşap nesne daha iyi korunmuş olur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery