• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

AHŞAP TABLOLARIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Ahşap, ağaçtan elde edilen önemli bir malzemedir. Hafif bir malzeme olan ahşap, ağırlığına göre kıyaslandığında, dayanıklılığı ve yük taşıma kapasitesi yüksektir. Tarih boyunca insanların temel el aletleri ve eşyalarının yapımı için kullanılmıştır. Ahşap, ev yapımında da sıklıkla kullanılmıştır. Farklı ağaçlardan farklı amaçlara yönelik ahşap elde edilir. Dış ortamda kullanılacak ahşap, su ve neme dayanıklı olacak şekilde seçilir ve işlem görür. Dekorjinal, Dekorange, Özgül Grup, Fidex Home, Simple Living, Misto, Twinz, Eurographics, Dekorister marka tablolar, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde mevcuttur.

Ahşap tablo nasıl yapılır?

Ahşap malzemenin farklı bir kullanım alanı ise tablo formatıdır. Resim yapmak için çoğunlukla bez veya ahşap tuval kullanılır. Bu amaçla özel ahşap, artırılmış çam ve MDF malzeme kullanılabilir. Bazı tablolarda hafif pürüzlü yüzey bırakılır. Bu tablolar farklı yükseklik, genişlik ve derinlikte olabilir. Ahşap tablo çerçevesi de ahşaptan olur. Bu ürünler, uzaktan satıldıklarında, özel olarak paketlenerek, kargoya verilir. Ahşaptan yapılmış tablonun boyanması ile kanvas tablonun boyanması farklıdır. El yapımı yağlı boya sıvama, ahşap tablo üretiminde kullanılan tekniklerden biridir. Bu tabloların üzerinde özel hazırlanmış illüstrasyonlar da kullanılabilir. Bu tablolar, dikdörtgen veya kare şeklinde olabilir. Bu modelde üretilmiş tablolar üzerinde mat vernik ile koruma uygulanabilir. Bu uygulama tablonun ömrünü uzatır.

Bu model tablolar nasıl kullanılır?

Bu model tablolar kişiye özel de yapılır. Ahşap tablo ev dekorasyonu için de kullanılır. Bu şekilde üretilmiş tablolar genellikle iç mekanlara asılır. Bu tablonun beraberinde, askı aparatı ve otalayıcı kullanılır. Ahşap tablo fiyatları tablo ölçüsüne göre değişmektedir. Ayrıca bu tablolarla beraber özel ışık efektleri de sunulabilir. Bu şekilde üretilmiş tablolar doğrudan güneşe maruz bırakılmaz. Ayrıca ıslak malzeme ile temas ettirilmemeli ve temizlenmemelidir. Bu tabloların bir kullanım ömrü vardır. On beş yirmi yıl arası ömrü olan tablolar vardır. Bu ömür, saklama ve kullanma şartlarına göre değişkenlik gösterebilir. Ahşabın doğası gereği zaman içinde ısı farklarının da tetiklediği çatlamalar olabilir. Zaman içinde oluşan bu çatlaklar, bu model tablolara daha otantik bir görünüm de kazandırır.