Marka
Metabo
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Zımparalama makineleri, elektrikli el aletleri kategorisinin işlevsel ürünlerinden biridir. Yüzeylerin daha pürüzsüz işlenmesi için kullanılan talaş kaldırmaya yarayan zımparalama makineleri, cam, duvar, ahşap, alçı gibi yüzeylerin pürüzsüzleştirilmesine yaramaktadır. Cimri’de de Bosch, Makita, Metabo ve Einhell gibi onlarca markanın içerisinden, ihtiyacınıza en uygun zımparalama makinesi modellerine kolayca ulaşabilir ve en ucuz modellerine sahip olabilirsiniz.

 • Zımparalama Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Kullanılacak alana ve materyallere göre farklı çeşitlerde zımpara makineleri bulunmaktadır. Dış bükey daire zımparalama makinelerinin yanı sıra, iç bükey, bant zımparalama makinesi, kalibre zımparalama makinesi, disk zımparalama makinesi, polisaj, fırça ve titreşimli zımpara makineleri gibi farklı işlevselliklere sahip zımparalama makinesi çeşitleri bulunmaktadır. Bu zımparalama makinelerinin arasından, ihtiyacınıza en uygun zımparalama makinesi modeline sahip olmanız gerekmektedir. İhtiyacınız doğrultusunda seçtiğiniz zımpara makinesinin de açılı ve rotasyonlu fren sistemine sahip olması, aynı zamanda da kolay temizlenebilir ve bakımının kolay yapılabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Zımparalama makinelerine yerleştirilen, zımpara kağıdını yapıştırırken sprey ve yapıştırıcıların kullanılır olup olmadığına da seçiminizi yapmadan önce dikkat etmelisiniz.

  Zımparalama makineleri, farklı zımparalama işlemleri için önemlidir. Titreşimli zımparalama makineleri; büyük yüzeylerin ince uygulamaları için uygundur. Boya ya da vernik yüzeylerde kullanmayacaksanız uygun bir zımparalama makinesi olabilir. Delta zımpara makineleri ise, küçük ve üçgen yapılı zımparalama tabanına sahip köşe ve kenarlarda kullanılabileceği zımparalama makinelerindendir. Multi zımparalama makineleri; ütü biçimine sahip ve hem büyük hem de köşe yüzeylerde kullanılabilecek makinelerdendir. Eksantrik zımparalama makineleri dairesel tabana sahip ve büyük malzeme zımparalama işlemleri için uygundur. Bu zımparalama makinesinin en avantajlı özelliği de kavisli yüzeyleri zımparalayabilmesidir. Son olarak tank zımparalama makinesinde ise; hızlı malzeme temizleme ve boya, vernik içeren alanların temizlenmesinde kullanılabilen çeşididir.

 • Zımparalama Makineleri Nasıl Kullanılır?

  Zımparalama makineleri, yüzeyi geliştirmek amacıyla kullanılan, aşındırıcı elektrikli el aletlerinden birisidir. Birçok farklı malzemenin yüzeylerinin pürüzsüzleştirilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Zımparalama makinelerinin kullanımından önce mutlaka güvenliğinizden emin olmalı ve sağlığınızı korumak amacıyla gözlük ve maske gibi diğer malzemeleri de temin etmelisiniz. Zımparalama makinesinin kullanımı her ne kadar kolay olsa da, zımparalayacağınız malzemenin cinsine göre zımpara makinenizin çeşidini de seçmeniz gerekmektedir. Zımparalama makinelerini kullanırken, aynı zımpara filtreleri ile farklı malzemelerinin zımparalanmamasına dikkat etmelisiniz. Zımparalama makinelerini kullanırken zımpara disklerini düzenli olarak kontrol etmeniz, güvenliğiniz ve yaptığınız işlem açısından sağlıklı olacaktır.

  Çeşitli markaların kullanım alanlarına göre değişiklik gösteren zımparalama makinelerinin size en uygun modellerine, en ucuz fiyat avantajlarıyla Cimri’den ulaşabilirsiniz.