track source
track source

Zarf

Zarf Fiyatları

402 Ürün gösteriliyor.
Zarf fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Zarf modelleri ve Zarf fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Zarf kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Mas, Noki, Serve, Kraf, Doğan. 402 adet Zarf fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Zarf Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Zarf markası:

2021 yılı Zarf Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
27 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 402 Zarf modeli içerisinde en ucuz Zarf fiyatı 0.19 TL iken, en yüksek Zarf fiyatı 555.66 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Zarf fiyatlarının ortalaması alındığında ise 27 Eylül 2021 tarihinde ortalama Zarf fiyatı ise 55.11 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Zarf

Ağırlıklı olarak kapalı bir iç bölme ve kapakçıktan oluşan zarflar; gönderim, sunum, veya muhafaza deneyimleri sırasında ihtiyaç duyulan kağıt ürünleri arasında gelir. Bu anlamda zarf nedir sorusunun cevabı kısa olsa da zarfların kullanım alanları düşünce sınırlarını aşan geniş bir çizgiye erişebilir. Önemli doküman ve evrakların adreslere güvenli erişimi ile mektup, tebrik, davetiye gibi mutluluk verici notların sevdiklerinize tertemiz ulaşımı; dış mekan kullanım amaçları arasında gelir. Öte yandan çevresel faktörlerden etkilenmesini istemediğiniz fotoğraf, CD gibi özel eşyaların güvenli muhafazasını sağlayabilmek adına iç mekanlarda da yoğun kullanımı tercih edilir. Bir nevi kağıt ve türlü materyaller için düşünülen giysiler olan, önem verdiğiniz pek çok kağıt ve eşyanın hem güvenliği hem temizliğinden sorumlu olan zarfların faydaları bunlarla da sınırlı kalmaz. Nezaket kuralları veya kurumsal etikler göz önünde bulundurularak iş gören tüm ortamlarda para, evrak veya notların elden sunumunun gizliliği adına da tercih edilen en portatif çözüm olarak kullanılır. Öte yandan derli toplu olsun istenen ve birbiri ile benzer özellikler sergileyen mini dökümanların muhafazasında da dosyalar yerine çoğu kez tercih edilir.

Zarf Çeşitleri

Öncelikli olarak kullanım amacı ile özdeşleşecek biçimde sınıflandırılan zarflar, çoğu kağıt ve kırtasiye ürünü ile kıyasıya yarışabilecek zengin dünyasıyla hayranlık uyandırır. Birbirinden maharetli markaların yaratıcı tasarımlarıyla can bulan zarf çeşitleri arasında en bilindik zarf örneklerini mektup zarfları oluşturur. Kare biçimi andıran dar dikdörtgen iç hacim ile geniş ve ağzı tutkallı kapakçık biçimi, standart tasarımını oluşturur. Davetiye zarfları, esasında mektup zarfları ile aynı kategoride yer alsa da kare, dar dikdörtgen veya uzun dikdörtgen boyut seçenekleri ile daha zengin bir dünya sunar. Envai çeşit model seçeneği arasında karşınıza çıkan farklı kapakçık stilleri ile türlü renk seçenekleri arasından özgürce seçim yapmak size kalır.  CD’lerin güvenli muhafazası amacıyla kullanılan ve kare biçiminde üretilen CD zarfları, mektup zarflarına nazaran daha dar kapakçıklar ve CD’lerini tanıyabilmeniz adına uygulanan pencere detayından oluşur. Sosyal hayatın ulaşım gereklerinde kullanılan özel zarflar kadar tercih gören diğer zarf örnekleri ise görece daha resmi kullanım amaçlarına hitap eden alternatiflerden oluşur. İşlevsel rollerine uygun olarak tasarlanan ve standart tasarımları sayesinde kolaylıkla ayırt edilebilen torba zarf, diplomat zarf ve buklet zarflar, başlıca resmi zarf çeşitleri arasında gelir. Ağırlıklı olarak kahverengi renk tonları ile tasarlanan ve büyük ebatlarından ötürü tercih edilen torba zarflar, ultra fonksiyonel özelliğinden ötürü tercih görür. Katlanmadan taşınması gereken önemli evraklar, kalabalık notlar ve belli başlı ergonomik eşyaların güvenli ulaşımında kullanılır. Ağırlıklı olarak beyaz renk ile tasarlanan diplomat zarflar ile buket zarfları birbirinden ayıran temel detayı, açılış tekniği oluşturur. Fakat yatay kapakçığa sahip olan diplomat zarflarda da uzun tarafından düz olarak açılan buket zarflarda da pencere detayına yer veren tasarım örneklerine rastlamak mümkün olur. Tasarımında kullanılan kağıt cinsine göre de birbirinden ayrılan zarf çeşitleri arasında sıklıkla kullanımı tercih edilen favori seçeneği ise kraft zarf alternatifleri oluşturur. Standart zarf kağıdına nazaran daha kalın ve dayanıklı bir kağıt malzemesi olan, dayanıklı ambalaj kağıdı olarak anılan kraft kağıttan üretilir. Dayanıklı yapısı ve çok yönlü tasarıma uygunluğu sayesinde özel ve resmi tüm zarf çeşitlerini arasında yerini bulur.

Zarf Fiyatları

Posta kutuları, çekmeceler, ofisler ve çantalarınızda görmeye alışık olduğunuz zarflar, kullanım amaçları ve tasarımında kullanılan kağıt türüne göre farklı çeşitlere ayrılır. Bu durum her bir çeşitte farklı özelliklerle ve dolayısıyla farklı fiyat değerleri ile karşılaşmanızı sağlar. Alımlarınız sırasında ödemeniz gereken tutarlar üzerinde etki eden temel faktörleri zarf kağıdının sahip olduğu boyut, tasarım, renk ve paketten çıkan adet detayları oluşturur. Buna göre çoklu paketler halinde satılan beyaz zarflar için ödemeniz gereken tutar, tekli zarf alımlarınızda ödemeniz gereken tutardan daha fazla olur. Aynı şekilde daha fazla renk ve haliyle boya türevleri kullanılan renkli mektup zarfları ise standart tasarımlı ve penceresiz beyaz zarf çeşitlerinden daha yüksek fiyatlı olabilir. Değişen zarf fiyatları üzerinde etki eden diğer unsurları ise üretici markalar ve satış noktalarınca belirlenen farklı fiyat politikaları oluşturur. Bu durumun bir sonucu olarak aynı zarf modeli için karşınıza çıkan fiyat değerleri, satış noktaları arasında farklılık gösterir. Sizse pratik sistemiyle hayranlık kazanan araştırma sitesi cimri.com’u ziyaret ederek en cazip fiyat teklifini sunan satış noktası bilgilerine kolaylıkla erişebilir, alımlarınızı en yüksek kar oranıyla tamamlayabilirsiniz.

Zarf Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Minimal tasarımlarıyla beğeni kazanan zarflar, en sevilen kırtasiye ürünleri arasında gelir. İstisnasız tüm örnekleriyle karşı konulamaz bir kullanım isteği uyandırır. Fakat aralarından yapacağınız seçimin kullanım kriterleriniz açısından ideal olması gerekir. Özel nedenlerle kullanmayı düşündüğünüz zarf alımlarınız sırasında dikkat etmeniz gereken kriterlerin başında kullanım amacınız, yerleştireceğiniz dokümanların ebatları ve görsel zevkleriniz gelir. Yakın bir arkadaşınıza iletmeyi düşündüğünüz bir mektup, hem sizin hem arkadaşınızın görsel zevklerine hitap eden herhangi bir renk alternatifine sahip olabilir. Fakat davetiye ve tebrik mesajlarınız için kullanmayı düşündüğünüz zarfın öncelikli olarak günün anlam ve önemi, beraberinde içine yerleştireceğiniz kağıdın ebatları açısından uygun olması gerekir. Resmi gönderimler için alacağınız zarf alternatifinde ise özgürlük duygusunu bir kenara bırakmanız, görsel zevkleriniz yerine imaj algısına odaklanmanız gerekir. Bu durumda öncelikli olarak tercih etmeniz gereken zarf çeşitlerinin beyaz renkli zarflar ve kraft zarf çeşitleri olması yarar sağlar. Uzun vadede önemli olabilecek bir diğer alım detayını ise zarf açacağı alımlarınız oluşturur. Alacağınız bir adet zarf açacağı ile zarflarınızı çok daha tertipli bir şekilde açabilir; içine yerleştirdiğiniz kağıtlarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery