Zarf

Zarf Fiyatları

354 Ürün gösteriliyor.
Zarf fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Zarf modelleri ve Zarf fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Zarf kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bigpoint, Mas, Serve, Elba, Kraf. 354 adet Zarf fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Şirket yazışmalarından mektup gönderilerine, hesap özetinden fatura gönderimine kadar birçok farklı kurum ve kişi tarafından kullanılan zarf çeşitleri Avansas, Comix gibi markaların farkıyla ve en ucuz fiyat avantajlarıyla Cimri.com’da sizleri bekliyor!

Zarf Nedir?

Kâğıttan yapılan, içine konan kâğıdın görülmesini engelleyen, farklı büyüklüklerde imal edilen kaplara verilen isimdir. Genellikle mektup, evrak gibi yazılı matbaa ürünlerini taşımakta görevli zarflar, kapak kısmındaki zamkla yapıştırılarak güvenle koruma görevini yapar. Zamanla gelişerek çok işlevsel hale gelmiş, çok farklı kullanım alanlarına kavuşmuştur.

Zarf Çeşitleri Nelerdir?

Diplomat zarf; şirketlerin logosu ve adres bilgileri bulunan, resmi yazışmalarda kullanılan zarf çeşididir. Antetli zarf diye de geçer. Mekanize zarf; banka, telekom, özel firmaların postalarında tercih ettiği pencereli zarf çeşididir. Renkli çeşitleri vardır ve işlevsel zarflardır. Buklet zarf; kare zarfların aksine uzun olup uzun tarafından yırtılarak açılan zarflardır. Davetiye zarfı; özel günlerde kullanılan tasarımı ile süslü olan zarflardır. Mektup zarfı; en bilinen klasik zarf şeklidir. Kare zarf diye de geçer.

Bilinen bu zarf çeşitlerine değişen ihtiyaçlarla birlikte yeni zarf çeşitleri eklenmiştir. Torba zarf; üstten yapışkanlı olup büyük evraklar için üretilmiştir. Hava kabarcıklı zarf; içerisindeki baloncuklar sayesinde küçük çaplı eşyaların gönderimine uygun zarf çeşididir. Kargo veya posta ile gönderim yapılması gereken küçük eşyalarda çok fazla tercih edilmektedir. CD zarfı; CD ler için özel üretilmiş, çizilmeye olanak vermeyen zarftır.

Zarf ebatları farklı ihtiyaçlarda kullanılan zarfın çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Mekanize zarflar 114*229 mm’den başlayarak 229*324 mm gibi ölçülerle farklı ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Torba zarflar 370*450 mm ölçüleriyle geniş evrak gönderimi için uygun ebatlardadır. Buklet zarf ebatları genelde 110*220 mm ölçüdedir ve farklı markalarda değişik ebatlarda bulunabilir. 114*162 mm ebadındaki kare zarflar ve 120*175 mm’den 870*480 mm’ye kadar ebatları olan hava kabarcıklı zarf çeşitleri de her türlü gönderi için kaliteli ve sağlam bir şekilde üretilmektedir.

Kimi zaman bir askerin annesine yazdığı mektup, kimi zaman uzaktaki çocuğuna bir bere gönderen annenin emanetini güvenli şekilde saklayan zarflar işlevsel çeşit ve modelleriyle her ihtiyaca yanıt vermektedir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery