Mutfağımızda önemli bir yere sahip olan yumurta, hem lezzetli hem de sağlıklıdır. Yumurta yemek doğal beslenme anlamına gelir ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besin maddelerini karşılar. Eğer kahvaltılarınız ve diğer öğünleriniz için yumurta almak istiyorsanız, Cimri.com’da çok sayıda markayı ve çeşidi sizin için bir araya getirdik. Siz de City Farm, Carrefour, Keskinoğlu gibi markaların en ucuz yumurta çeşitlerine Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Yumurtanın Faydaları Nelerdir?

Yumurta besin değeri açısından son derece zengindir. Yiyebileceğiniz en sağlıklı besinlerden biri olan yumurtanın faydaları saymakla bitmez.

Yumurta tokluk hissini arttırır. Sabah kahvaltısında yumurta yemek, uzun süre boyunca tokluk hissinizi korumanıza yardımcı olur. Bu özelliği kilo kontrolü açısından faydalıdır.

Yumurta demir seviyesini arttırır ve demir eksikliği nedeniyle ortaya çıkan baş ağrısı, yorgunluk, sinirlilik gibi belirtileri ortadan kaldırır. Kolay sindirilen bir besin olarak yumurta, anemi ile savaşan kişiler için idealdir. Bununla birlikte yumurtanın içerisinde yer alan A, E ve B12 vitaminleri de vücudun genelinde bulunan besin eksikliğine iyi gelir. Metabolizmayı hızlandıran yumurta, aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve hastalıklara yakalanma riskinizi azaltır.

Yumurtanın içerisinde bol miktarda protein vardır. Bu anlamda vejetaryenler için de harika bir besin desteğidir. Kalbi güçlendirir ve kan dolaşımını hızlandırır.

Yumurtanın içerisinde kolin adı verilen bir besin türü vardır. Kolin beyin sağlığı açısından son derece önemlidir. Aynı zamanda bebek gelişimine de katkıda bulunur. Bu nedenle hamile kadınların da gebelikleri süresince mutlaka yumurta tüketmeleri tavsiye edilir.

Yumurtanın içindeki D vitamini kemik sağlığını, saçları ve tırnakları kuvvetlendirir. Özellikle güneşin çok az görüldüğü kış mevsiminde yeterli miktarda yumurta tüketmek, D vitamini ihtiyacınızı karşılamak adına son derece önemlidir.

Yumurta, doğal bir temizleyicidir. Vücutta bulunan zararlı molekülleri faydalı hale getiren B12 vitamini, yumurtanın içinde bol miktarda bulunur. Bu nedenle saç ya da cilt için hazırlanan maskelerde de yumurta kullanılmaktadır.

Yumurta Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Yumurta fiyatları yumurtanın türüne ve markasına göre değişiklik gösterir. Cimri.com’da sizin için bir araya getirdiğimiz yumurta çeşitlerini daha ucuz fiyatlarla satın almak isterseniz fiyat alarmı aracını kullanabilir ve almak istediğiniz ürünün indirim zamanından haberdar olabilirsiniz.