Video kameralarınızın modellerine uygun farklı seçeneklerde, Sony, Duracell, Canon, Sanger, Prodigix, Samsung, Panasonic, Nikon, JVC, Hahnel, Kodak, GP ve Murano marka video kamera pillerini, Cimri.com sitesinden, en uygun fiyat için karşılaştırma yapabilirsiniz.

Video kamera pilleri yedekleri nerelerde işe yarar?

Özellikle aksiyon kameralarının hayatımıza girmesi ile video kameraları için üretilmiş pillerin önemi çok daha fazla artmıştır. Günlük hayatımızda araba kamerası, motosiklet kas kamerası, telefona adapte olabilen kamera ve normal günlük kullanım için olmak üzere çok çeşitli kameralar yoğun olarak kullanılmaktadır. Yüksek çözünürlükle elde edilen görüntüler kamera pillerinin daha hızlı tükenmesine yol açmakta ve tam anı yakalamak istediğimizde, bizim kamerasız kalmamıza neden olmaktadır. Bu durum en çok da aksiyon sporları ile ilgilenen kişiler tarafından kullanılan aksiyon kamera pillerinde yaşanmaktadır. İşte bu durumlar için kameralarınıza ekstra pil almak ve yedek kamera bataryası taşımak en akıllıca çözüm olacaktır. Yedek piller orijinal olabileceği gibi, belirli markalarla uyumlu olan ve aynı işlevi gören çeşitleri de mevuttur. Dikkat edilecek hususların başında kameranızın orijinal pilinin üzerinde yazan model gelmelidir. Buradaki bilgileri takip edip aratarak, her türlü uyumlu pile ulaşabilirsiniz. Bu durumda kesenizi de düşünerek en ucuz video kamera bataryalarını Cimri.com’da fiyat karşılaştırması yapmanız faydalı olacaktır.

Video kamera pilleri ile şarj etme sorunu nasıl çözülür?

Piller genelde lityum ve yeniden şarj edilebilir özelliktedir. Fakat bazı pillerin şarj hızı ya da performansı istediğiniz seviyede olabilir. Aldığınız batarya hiç şarj etmiyorsa değiştirmeniz mantıklı olacaktır. Eskiden şarj eden bir pil şiştiyse, bu tehlikeli bir durumdur ve pilinizin ömrünün tamamlandığına işaret eder. Böyle bir pil hem kameraya zarar verebilir; hem de patlayabilir. Bu durumda en kısa sürede yine pili değiştirmelisiniz. Seçim yaparken orijinal bataryanın üzerinde yazan bilgilere dikkat etmeniz maksimum verim için yeterli olacaktır. İlk kullanımdan önce mutlaka 8 saatten az olmamak şartıyla şarj etmelisiniz. İlk şarjı tamamlamadan kullanmaya başlamanız, ürünün ömrünü kısaltacak ve şarj etmeme sorunlarına neden olacaktır. Çok sıcak günlerde bataryalarınızı buzdolabının dondurucu olmayan kısmında saklamanız da bu sorun için faydalı olacaktır. En ucuz video kamera pillerini Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.