Tripodlar

En Ucuz Tripodlar Fiyatları

651 ürün gösteriliyor.
Tripod Tipi
Kafa Tipi
Tripodlar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tripodlar modelleri ve Tripodlar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tripodlar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bosch, Xiaomi, Sony, Zore. 651 adet Tripodlar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Subgreen Taylor Profesyonel Tripod
Subgreen Taylor Profesyonel Tripod
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Subgreen Denice Profesyonel Tripod
Subgreen Denice Profesyonel Tripod
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Tripodlar Nedir? Ne İşe Yararlar?

Tripodlar fotoğrafçıların veya video çeken insanların sıklıkla kullandığı önemli bir alettir. Tripodlar çekim yapılan cihazın sabit durmasını sağlar. Sabit duran cihaz daha kaliteli çekim yapar ve bulanıklık olmaz.

Tripodlar Ne Zaman Kullanılır?

Fotoğraf makinelerinin vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan bu ürünlerle kaliteli fotoğraflar çekebilir ve makinenizi daha profesyonel bir şekilde kullanabilirsiniz. Tripodlar her zaman olmasa da birçok durum için kullanılması gerekmektedir. Bu durumlar;
 • Çekim yaparken düşük enstantane hızlarında ve uzun pozlama gereken çekimlerde çekim işlemi biraz uzun süreceği için titreşimi önlemek,
 • Makro çekimlerde deklanşöre basıldığında oluşacak titremeleri önlemek,
 • Özellikle spor fotoğrafçılığı yaparken hareketli çekimleri net yakalamak,
 • Uzun video çekimlerinde titreşimi önlemek,
 • Tripod Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Tripodlar fotoğrafçıların ve video çekenlerin önemli bir ihtiyacıdır. Çünkü bazı yerlerde eller titreyebilir ve görüntüler bu sebeple kalitesiz çıkabilir. Bu gibi şeylerle karşılaşmamak için kaliteli tripodların kullanılması gerekir. Tripod seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken yerler vardır. İlk olarak tripod çeşitlerinden bir tanesini seçmeniz gerekir. Tripod çeşitleri ise şunlardır:

  Cep Tipi Tripodlar: Genellikle 15 cm altında olan bu tripodları herhangi bir düz yüzeye koyup çekim yapabilirsiniz. Genelde ayarlanabilir bir kafaya sahip olmadıkları için yarı oynar ayaklarını ayarlayıp kadraj yapabilirsiniz. Genellikle portre çekimleri, parti çekimleri veya grup çekimlerinde kullanılır.

  Masa Tipi Tripodlar: Bu tür tripodlar genellikle esnek olmayan ayaklara sahip olurlar. Yükseklikleri açılmış olarak 30 cm altındadır. Kafaları esnek olduğu için kadraj ayarlamalarını kolayca yapabilirsiniz.

  Standart Tripodlar: Açılmış yükseklikleri farklı boyutlardadır. Doğa çekimleri, düğünler, parti çekimleri gibi yerlerde kullanıma uygun olan standart tripodlar DSLR makinelerle kullanılabilirler.

  Stüdyo Tipi Tripodlar: Çok büyük olan bu tripodların taşınması oldukça zordur. Özel bir kafayla kullanılan bu tripodlar profesyonel reklam çekimlerinde kullanılır.

  Bu tripod çeşitlerinden birini seçtikten sonra dikkat etmeniz gereken birkaç husus daha vardır. Alacağınız tripodun kapalı yüksekliğini ve ağırlığını iyice öğrenip sizin için taşımakta sıkıntı olup olmayacağına karar veriniz. Son olarak da tripodun iç içe geçirilerek portatif bir hal alabilmesine dikkat ediniz.

  Tripod Fiyatları Ne Kadardır?

  Tripod Fiyatları 10 TL den başlamaktadır. Fiyatlar Özelliklerine bağımlı olarak 12 Bin TL ye kadar çıkabilmektedir. Yüzlerce tripod markası ve modeli bulunmaktadır. Bu nedenle insanlar tripod seçimi yaparken oldukça zorlanmaktadır. Cimri.com ziyaretçilerinin zorlanmaması için Fancier, Manfrotto, Benro gibi oldukça kaliteli birçok markanın ürününü karşılaştırır. Karşılaştırma sonucu elde edilen verileri kullanıcılarına sunar. Cimri.com kullanıcıları elde edilen bu karşılaştırma verilerini inceleyip en uygun tripodu seçebilir. Seçilen bu tripodu ise yine cimri.com aracılığı ile kolaylıkla satın alabilir.