Tripod Başlıkları

Tripod Başlıkları Fiyatları

186 Ürün gösteriliyor.
Tripod Başlıkları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tripod Başlıkları modelleri ve Tripod Başlıkları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tripod Başlıkları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Sanger, DJI, Polaroid, Benro. 186 adet Tripod Başlıkları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Tripod Başlıkları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Tripod Başlıkları markası:

En Çok İncelenen Tripod Başlıkları Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Tripod Başlıkları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 186 Tripod Başlıkları modeli içerisinde en ucuz Tripod Başlıkları fiyatı 48.76 TL iken, en yüksek Tripod Başlıkları fiyatı 6710.98 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Tripod Başlıkları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Tripod Başlıkları fiyatı ise 1348.03 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Tripod Başlıkları Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Tripod Başlıkları modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Tripod Başlıkları modeli:
Cimri'nin Seçimi
28
DJI Ryze Tello Drone
DJI Ryze Tello Drone
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Tripod Başlıkları

Gözlemlemek, çizmek, resmetmek ve sonrasında gelişen teknolojilerle fotoğraflamak ve kayda almak. İnsanoğlunun gördüğü nesneleri sabitleme, kanıtlama ve hatıraya dönüştürme merakı dünya var oldu olalı değişmez arzusunu oluşturur. Bu nedenle kimilerinin dünyasında eşsiz bir hobiye dönüşür, kimileri için talep yoğunluğuna bağlı olarak mesleğe dönüşür. Kimilerinin ise özel anlarının zaruri gerekliliği veya mesleğinin önemli detaylarından birini oluşturur. Her ne sebeple olursa olsun, herkes için tek bir gaye barındırır... Harika çekimler yapmak ve harika sonuçlar elde etmek. Bunun için görünür gerekler arasında pek çok detay sıralanabilir. Yeterli gözlem ve yakalama becerisi, kaliteli bir kamera veya fotoğraf makinesi, iyi bir mercek ve ideal ortam. Fakat bazı çekim aparatları var ki; onlar olmadan çoğu çekimi layıkıyla yapabilmek neredeyse imkansız bir hal alır. Varlığıyla çekim kalitelerini eşsiz kılan yardımcı ekipmanların başında ise tripodlar gelir. Tüm donanımı ile birlikte tümden tripod olarak anılsa da iki ayrı bölümden oluşur. Tüm yükü çeken tripod ayakları ve ayakların üzerindeki özel konumunda asıl vazifeyi üstlenen tripod başlıkları.

Tripod Başlığı Modelleri ve Özellikleri

Fotoğraf makineleri ve kameraların dengeye alınarak sabitlenmesini sağlayan tripodlar, pek çok açıdan fayda sunan çekim donanımları arasında gelir. Standart olarak üç ayaklı sistemden oluşan gövde mekanizması sayesinde özellikle hareketli ortamlar ve uzun çekimlerde kaliteli neticeleri mümkün kılar. Üstelik çok daha pratik, güvenli ve zahmetsiz çekimler yapabilmeyi sağlar. Fakat gövde mekanizması ile hayatınıza katacağı değerin bununla sınırlı olduğunu söylemek gerekir. Bundan sonrasını, yani hünerin asıl kısmını, tripod kafası olarak da anılan tripod başlığı üstlenir. Makinenizin tripoda bağlanmasını sağlarken aynı zamanda hareket kabiliyetine de aracılık eden zengin bir çeşitlilik barındırır. Namı diğer üç ayak olan tripodların fonksiyonel olabilmesini sağlayan çeşitleri arasında farklı özellikler sergileyen pek çok tripod kamera başlığı seçeneğine erişmek mümkün olur. Tripod başlıklarının her biri kullanım amaçlarınız kadar çekimlerinizde kullanacağınız cihazın özellikleri ve ağırlık değerleri de göz önünde bulundurularak tasarlanır. Farklı ebat, ağırlık, materyal ve kapasite seçenekleri arasından yapacağınız ideal seçimin ardından sizi bekleyen diğer özellikleri teknik ve fonksiyonel beceriler oluşturur. Makinenizi tripoda bağlamanızı ve sonrasında sizle veya sizsiz mükemmel çekimler yapabilmenizi sağlayacak ideal yol arkadaşınıza erişmek size kalır. Belki kararsız kalmanızı sağlayacak geniş dünyasında herkese göre bir seçenek sunan tripod başlığı çeşitleri arasında en tanıdık seçeneği mafsallı ballhead modeller oluşturur. Eğer 360 derecelik alan çekimleri veya kaydırmalı panning gibi özel çekimler yapmayı düşünmüyorsanız ideal seçimlerden birini oluşturur. Rutin çekim, uzun pozlama, düşük veya yüksek ışık çekimleri gibi türlü çekimlerin her birini mandala basarak kolaylıkla tamamlamanızı sağlar. Farklı isimlerle anılsalar da beceri ve daha fazla olanak bakımından birbiriyle yarışan diğer başlık modellerini ise pan, gimbal, video, 360 derece çekim gibi seçenekler oluşturur. Esasında kullanıcılar açısından alışılagelmiş model seçenekleri haline gelen modeller arasında son yılların en trend seçeneğini ise panoramik tripod başlığı oluşturur. Dijital ve mekanik modelleri arasından seçim fırsatı sunar. Ağırlıklı olarak sanal turlar ve iç mekân çekimleri için kullanılıyor olsa da birçok farklı alanda etkileyici çekimler yapabilmeyi mümkün kılar. Görüş alanında sınır tanımak istemeyen ve 3D kalitesinde çekimleri sorunsuz bir şekilde tamamlamak isteyen kullanıcıların öncelikli tercihini oluşturur.

Tripod Başlığı Fiyatları

Çok çeşitli özelliklerle kullanıcı karşısına çıkan tripod kamera başlığı modelleri, bazı faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bunların ilkini üretici markalar tarafından belirlenen fiyat politikaları oluşturur. Her bir markanın tasarımı olan tripod başlıkları için değer gördüğü fiyatlar farklı olabilir. Diğer faktörü modeller arasında değişen özellik ayrıcalıkları oluşturur. Tripod başlıkları arasında değişen fonksiyonel özellikler,  performans becerileri ve donanım detayları fiyatlarını da belirleyen değeri oluşturur. Misal 360 derece çekim yapabilmenizi sağlayan bir tripod başlığı ile sabit çekimler yapabilmenizi sağlayan standart bir mafsallı tripod başlığı arasında fiyat farkı oluşması kaçınılmaz olabilir. Veya daha kaliteli malzemeden üretilen bir tripod başlığı, daha düşük kalite değerlerine sahip bir diğerinden daha yüksek fiyat değerleri sergileyebilir. Tripod başlığı fiyatları üzerinde etki eden son fiyat faktörünü ise satış noktaları arasında değişen fiyat politikaları oluşturur. Bu durum, beğendiğiniz tripod başlığı ile ilgili farklı fiyat teklifleri ile karşılaşmanızı, dolayısıyla yapacağınız fiyat araştırmalarından elde edeceğiniz kar için fırsat yakalamanızı sağlar. Fiyat araştırmalarınız için cimri.com’u tercih etmekse en yüksek kar oranını tekli eden satış noktasına saniyeler içerisinde erişebilmeyi mümkün kılar.

Tripod Başlığı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tripod başlığı kullanımı, özellikle uzun süreli çekimlerde oluşan el titremeleri, yorgunluk, yatay ve dikey hareketlerde denge sorunu gibi pek çok sorunun üstesinden gelebilmeyi sağlar. Bu nedenle yalnızca amatörlerin değil, profesyonellerin de olmazsa olmaz çekim donanımlarından birini oluşturur. Fakat tripod başlıkları arasından yapacağınız doğru seçim de en az kullanım gerekliliği kadar önem taşır. Bu nedenle karar aşamalarınız sırasında önemli bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu kriterlerin en önemlisini seçtiğiniz tripod başlığı özellikleri ile mevcut tripod gövdenizin ve cihazınızın uyumu oluşturur. Aksi takdirde tripod başlığınız fonksiyonel özellikleri açısından ideal seçiminiz olsa da tripod gövdesi ve cihazınız ile uyumsuz olduğu takdirde verimsizlik sağlayabilir. Beraberinde önemli olan detayı kullanım amacınız oluşturur. Bunun için kararlarınızı vermeden önce ne tür çekimler yapacağınızla ilgili net kararlar vermeniz veya doğru bilgiler edinmeniz yararlı olur. Öte yandan tripod başlığının üretiminde kullanılan malzemeler konusunda inceleme yapmak, özellikle uzun süreli kullanım hedeflerinizde ekonomik avantaj sağlar.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery