İletişim, vazgeçilmez gereksinimlerimizden biridir. Bu nedenledir ki teknolojinin gelişmesiyle beraber iletişim araçları da gelişip daha pratik hallere gelmiştir. İletişim araçları denince ilk akla gelen seçenek telefondur. Oldukça önemli bir iletişim aracı olan bu ürünlerin günümüzde pek çok türü bulunmaktadır. Bu türlerden biri de evlerde en çok tercih edilen telsiz telefon modelleridir.

    Telsiz telefonlar ev ve iş kullanımı için oldukça kullanışlı olan, sabit kablolu modellerin aksine kullanımı daha kolay ve rahat olan çeşitlerdir. Dediğimiz gibi kablolu modellerin kısıtlı kullanım alanına nazaran daha geniş bir kullanım alanı sunmaktadır. Günümüzde gelişerek üretimi devam eden telsiz telefon modelleri; arayanı gösterme, arama bekletme, cevapsız çağrıları görebilme, geçmiş aramaları kaydetme gibi pek çok gelişmiş özellik sunuyor. Gelişmiş özellikler sunan son model ürünlere en uygun telsiz telefon fiyatları ile Cimri sizlere sunuyor!

  • Telsiz Telefonların Çekim Mesafesi Nedir?

    Bu sorudan kasıt, telefonunuzun ahizesinin ana üniteden ne kadar uzaklaşabileceği sorusudur. Bu ürünlerin tabii ki ortalama bir çekim mesafesi vardır. Fakat bu mesafe her modelde aynı olmayabilir. Aldığınız telefonun kalitesine göre bu mesafe de azalıp artabilir. Fakat ortalama olarak iç mekanda 50m dış mekanda 150m diyebiliriz. Bunun nedeni iç mekanda işin içine duvarların da girmesidir. Dış mekanda sinyali kıracak herhangi bir durum olmadığı için mesafe 3 katına çıkabilmektedir.

  • Telsiz Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

    Yukarıda da değindiğimiz gibi bu ürünlerin çekim gücü oldukça önemlidir. Bu nedenle çekim gücü yüksek olan modelleri seçmeniz oldukça önemlidir. Alacağınız ürünün ahizesinin batarya ömrünün uzun olması da bir diğer önemli konudur. Ahizeyi ana üniteden aldığınız zaman size belli bir süre yetebilmelidir. Bu nedenle batarya süresine dikkat etmelisiniz. Bataryasının kaliteli ve uzun ömürlü olması sizi çok rahat ettirecektir. Özellikle evinizde çocuk varsa bu gibi ürünleri seçerken dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Dayanıklı olmayan modellerin evinizdeki miniklerin eline geçince kırılma olasılığı oldukça yüksektir.

    Yukarıda bahsettiğimiz noktalara dikkat ederek Siemens, Philips ve Panasonic telsiz telefon markaları gibi kaliteli markaların en iyi modellerini Cimri’de en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz!