track source
track source

Teknik Panolar

Teknik Panolar Fiyatları

1085 Ürün gösteriliyor.
Alt Kategoriler
Teknik Panolar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Teknik Panolar modelleri ve Teknik Panolar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Teknik Panolar kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Sigorta Kutusu. 1085 adet Teknik Panolar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91V Impetus Revo 2+ Yaz Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91V Impetus Revo 2+ Yaz Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Teknik Pano

Pano hemen hemen her yapıda görebileceğiniz ürünler arasındadır. Panolar işlevlerine göre farklı çeşitlere ayrılır. Teknik panolar, bir yapı üzerinde elektrik kontrolünü sağlayabileceğiniz yere verilen addır. Panolar işlevlerine, kullanım yerlerine göre çeşitlilik gösterir. teknik panolar elektrik panoları olarak da adlandırılır. Tekik panolar üzerinde elektrikle ilgili çeşitli bölgeler ve ürünler bulunur. Teknik pano tek başına bir şey ifade etmez. Teknik pano çeşitleri arasında endüstriyel pano, mekanik pano, teknik el pano, gibi çeşitleri vardır. Teknik pano üzerinde elektrik sayacı, zaman saati, zaman rölesi, ana akım koruma, koruma anahtarı, koruma şalteri gibi ürünler yer alır. Teknik pano üzerinde bir binanın elektrik akımını kontrol etmek için gereken parçalar vardır. Elektrik teknik pano çeşitleri nalbur ve elektronik eşya markaları tarafından satışa sunulur. Teknik pano ve teknik pano ürünleri satın alınırken ekstra dikkatli olunmalıdır. Kaliteli ve güvenilirliği yüksek ürünler tercih edilmelidir. Aksi takdirde elektrik kazalarına neden olabilir hem kendi güvenliğinizi hem de başkalarının güvenliğini tehlikeye atabilirsiniz. Bu gibi durumları önlemek için güvenilir ve kaliteli markaları tercih etmelisiniz. 

Teknik Pano Çeşitleri

Teknik pano günlük hayatta karşımıza çıkabilecek ve her binada bulunan önemli ürünlerden biridir. Teknik pano sayesinde bina içerisinde elektriği kontrol edebilir, sorunları saptayabilirsiniz. Teknik pano tek başına yeterli değildir. Teknik pano üzerinde bulunan her bir ürünün farklı görevleri vardır. Teknik pano aksesuarları arasında en çok bilinenlerden biri zaman sayıcıdır. Hemen hemen her teknik pano üzerinde zaman sayacı vardır Zaman sayacı, belirlediğiniz süre aralıklarında elektrik giriş çıkışlarını takip eden alete verilen addır. Zaman sayacında o ve off olmak üzere iki zaman çeşidi vardır. Zaman sayacı bu süre aralıklarında elektrik girişi ve çıkışı sağlar. On ve off zaman aralıklarında çalışır veya durur. Zaman sayaçları belirli bir volt değerinde ve amperde çalışır Teknik pano üzerinde görebileceğiniz bir diğer aksesuar ise hata akımı koruma anahtarıdır. Hata akımı koruma anahtarı elektrik sisteminde bir sorun yaşandığında insanların veya hayvanların elektrik akımından zarar görmesini engeller. Bazı hatalarda ve tahribatlarda insanları kaçak elektrik akımına karşı korur. Her teknik panoda mutlaka bulunması gereken parçalardan biridir. Teknik bilimler pano çeşitlerinde görebileceğiniz bir diğer ürün ise sigortadır. Sigorta,elektrik akımı sırasında aşırı akımı önleyerek cihaz tahribatlarının önüne geçer. Sigorta sayesinde aşırı akımın önüne geçilerek devre hasarı engellenir. Sşgörtakar özelliklerine göre farklı çeşitlere ayrılır. En çok tercih edilen sigorta çeşitleri otomatik sigortalardır. Teknik pano üzerinde sigortanın bulunduğu sigorta kutusu vardır. Sigortayı bazı yerlerde sigorta kutusu içerisinde görebilirsiniz. Bir diğer teknik pano aksesuarı ise kaçak akımı koruma rölesidir. Kaçak akımı önleme rölesi, yanlış yalıtımdan kaynaklanan hatalı akımı belirlemek ve bu akımın bulunduğu devreyi kesmektir. Hata akımı önleme rölesi, yanlış akımının önünü keserek tahribatı ve elektrik kazalarını önler. Teknik pano üzerinde bulunan hayati öneme sahip elektrik elemanlarından biridir. Bir diğer teknik pano elemanı ise motor koruma şalteridir. Motor koruma şalteri kısa devre ve aşırı akım sırasında devreye girer. Motor koruma şalteri manuel ve otomatik çalışabilir. Teknik pano, elektrik sistemi bulunan her yerde bulunması gereken ürünlerden biridir. Teknik pano üzerinde bulunan elemanlar elektrik tahribatlarının önüne geçerek büyük kazaların önlenmesini sağlar. 

Teknik Pano Fiyatları

Teknik elektrik pano çeşitleri hemen hemen her yerde karşınıza çıkabilecek bir üründür. Teknik panolar teknikel pano olarak da adlandırılabilir.  Elektrik bulunan her yerde mutlaka teknik pano ve elemanları olmalıdır. Teknik pano üzerinde bulunan elemanların elektrikli yerler için hayati öneme sahip olabilir. Küçük ve önemsiz ürünler gibi görünselerde elektrik tabribatlarının önüne geçerler. Teknik pano fiyatları modelden modele değişiklik gösterir. Teknik pano ve teknik pano aksesuarları fiyatları üzerinde etkili olan önemli faktörler vardır. Teknik panoların ve teknik pano aksesuarlarının gelişmişliği fiyatları etkiler. Teknik pano çeşitleri ve teknik pano aksesuarları çeşitleri teknolojinin gelişmesi ile özellikleri geliştirilmiş ve kullanımı kolaylaşmıştır. Örnek vermek gerekirse, dijital zaman saati modelleri eski tip modellere göre bir tık daha yüksek fiyatlara sahiptir. Diğer bir yandan manuel sigorta çeşitleri otomatik sigortalara göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Teknik pano elemanları eksiksiz bir şekilde edinilmelidir. Genel olarak teknik pano ve teknik pano elemanları uygun fiyatlar ile karşımıza çıkar. 

Teknik Pano Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Teknik pano ve teknik pano aksesuarları özelliklerine göre modelden modele değişir. Bir teknik pano üzerinde pano anahtarlık, elektrik sigortasi, hata akımı önleme şalteri, motor şalteri, zaman sayacı gibi elemanlar vardır. Teknik pano ve teknik pano elemanları satın alınırken göz önünde bulundurulması gereken önemli birkaç faktör vardır. Bu faktörlerden en önemlisi aldığınız teknik pano ve teknik pano aksesuarlarının kalitesidir. Kalitesi ve güvenilirliğinden emin olduğunu ürünleri ve markaları tercih etmelisiniz. Teknik pano ve teknik pano üzerindeki elemanlar canlıların elektrik akımına yakalanmasını önleyecek malzemelerden üretilir. Bu elemanlar canlılar ile elektrik arasında akımı önleyecek yalıtım malzemeleri ile kaplanır. Aksi takdirde tekni panoyu kullanan birisini elektrik çarpabilir. Elektrik çarpmaları hayati problemlere ve kalıcı hasarlara neden olabilir. Bundan dolayı pano çeşitleri arasından bir model seçerken güvenilirliğinden emin olduğunuz ürünlere yönelmelisiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery