Marka
Einhell
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
  • Taşlama makineleri, kesim, taşlama ve parlatma için kullanılan elektrikli el aletleri kategorisinde bulunan aletlerden biridir. Spiral taşlama makinesi olarak da adlandırılmaktadır. Normal boyutları çift el ile kullanıma uygunken, daha rahat kullanım için boyut olarak küçük ve tek el ile kullanıma uygun modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller de avuç içi taşlama makinesi olarak adlandırılmaktadır. Siz de yapacağınız işe en uygun taşlama makinesi modellerini Cimri’de Bosch, Makita, Metabo, Dewalt ve Einhell gibi onlarca markanın içerisinden en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile bulabilirsiniz.

  • Taşlama Makineleri Ne Amaçla Kullanılabilir?

    Belirli bir şekilde getirilmiş, köşeli, aşındırıcı tanelerin büyünü ile oluşturulmuş takımlara yapılan talaş kaldırma işlemi taşlama makineleri ile sağlanmaktadır. Uygulama işlemlerine göre taşlama makineleri işlemlerini sınıflandırmak mümkündür. Bu sınıflandırmaların ilki yüzey taşlamadır. Bozuk malzeme yüzeyini silindir yüzeye sahip bir disk yani taşlama makinesi ile düzeltme işlemidir. Düz parçaların kısa sürede tasfiyesinde etkilidir. Silindirik taşlama, tornalama yöntemine benzemektedir. Yine taşlama makinesinin yüzey üzerinden talaşları kaldırarak ilerlemesidir. Merkezsiz taşlama, hassas silindirik yüzeylerde yüksek hızlarda hareket eden küçük toleranslarda taşlama makinesi ile işlenmesidir. İç taşlama, taşlama makinesi ile genellikle boru tipi malzemelerde uygulanmaktadır. Kenar taşlama, düzlemsel bir parçanın silindirik taşının alın tarafı ile taşlama makinesi tarafından işlenmesidir. Küçük parçalarda uygulama kolaylığı sağlamaktadır. Taşlamanın asıl amacı yüzey pürüzlüğünün minimum seviyeye indirilerek ve talaşları taşlama makinesi yardımı ile kaldırarak istenilen şekle getirilmesidir.

  • Taşlama Makinesi Nasıl Kullanılır?

    Taşlama makinesi ile işleme başlamadan önce, uygulayacağınız yüzeye uygun bir taş seçilmeli ve taşlama makinesine sıkma anahtarı ile sabitlenmelidir. Taşlama makinesine takılacak taşın üzerinde yazan devir değeri, taşlama makinesinin devir değerinden büyük olmalıdır. Taşlama makinesi ile işleme başlamadan önce mutlaka tüm güvenlik önlemleri alınmalıdır. Taşlama makinesinin kullanımı için topraklı priz diğer elektrikli el aletlerinde de olduğu gibi kullanılması oldukça önemlidir. Çalışmaya başlamadan, taşlama makinenizin açma ve kapama anahtarlarının sağlamlığı mutlaka kontrol edilmelidir. Siz de yapacağınız işe en uygun taşlama makinesi modellerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.