• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Takımlar Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Takımlar, gösterişin ve şıklığın tamamlayıcısı niteliğindeki takı setlerine verilen isimlerin tümüdür. Kadınların günlük yaşamlarında da vazgeçilmezleri arasında yer alan aksesuarlar, kullanışlı yapılarıyla akşam şık bir restoranda yemek yerken, arkadaşlarınızla kahve içmeye giderken ya da özel bir davete katıldığınızda sizi yalnız bırakmayacak modern ürünler arasında yer almaktadır. Işıltılarıyla göz alıcı özelliğe sahip kolye, küpe, bileklik ve yüzüklere set halinde de sahip olmak artık sizin elinizde. Kullanım alanlarının fazlalığı nedeniyle ve neredeyse tüm kadınların zaafı olan takı setleri altı grupta incelenmektedir. Özel davetlerde, gecelerde ya da düğünlerde en çok tercih edilen altın setler zarafetin simgesi haline gelmiştir. Genellikle 14, 18, 22 ve 24 ayar olarak kendi aralarında çeşitlendirilmektedir. İçindeki altın miktarına göre ayar miktarı da belirlenmektedir. Yine aynı kullanım alanına sahip bir diğer ürün ise gümüş setler, altına göre fiyatı daha uygun olması nedeniyle de tercih edilmektedir. Zarifliğin bir diğer göstergesi inci takı seti ile sade bir elbise ile kombinlendiği zaman şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Son zamanlarda oldukça moda olan swarovski takı seti çeşitli renk seçenekleriyle sunulmaktadır. Bunun yanı sıra bijuteri takımlar ve pırlanta setler ile de gösterişli ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Takılarda Kullanılan İnci Nasıl Oluşur?

Denizlerde yaşamını sürdüren istiridye ya da midye türlerinin içinde oluşan inci, bir canlı tarafından yaratıldığı içinde oldukça değerlidir. İstiridyeler dışarıdan gelen kum, çakıl ya da farklı bir etkenden rahatsız olarak içinde bulunduğu kalsiyum karbonat maddesini salgılar ve sedef renginde salgılanan bu madde dışarıdan gelen maddeleri dondurarak incinin oluşmasını sağlamaktadır. İncilerin bakımı ise ılık su ve yumuşak bir bez ile yapılmalıdır. Sedef, beyaz, pembe, krem ve siyah olarak günümüze gelen inci renkleri mevcuttur. Siyah inci çok nadir bulunduğu için diğer renklerden oldukça değerlidir.

Takılar Günümüze Nasıl Gelmiştir?

Takı tasarımı ve sanatı milattan önce 3000 ya da 4000 yılları arasında Mezopotamya'da başlamıştır. Buradan Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerine yayılmıştır. Altının bulunması ve bununda işlenmesi sonucu mücevher işlerinde ilerlenmiştir. Yapılan bazı kazılarda bulunan altın ya da gümüş kaplama kaplarda milattan önce yapıldığının kanıtı niteliğini taşımaktadır. İnsanlarda geçmişten bu yana takı ve aksesuar ilgili olduğu aynı zamanda işleme yapılarak kullanıldığı tam anlamıyla kanıtlanmıştır. O tarihlerden günümüze gelene kadar insanlar bilgi ve birikimlerini, çağa ayak uydurmak için farklı tasarımlar yaparak gündemde tutmayı başarmıştır. Şuan için günümüzde en değerli maddelerden biri olan altın işlenerek kadınların olmazsa olmazı haline gelmiştir.

Takımların Fiyat Aralıkları Nedir?

Takımlar, marka, model ve ürün özelliğine göre fiyat aralıkları açısından farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan takı ürünlerini belirleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz.