SOMUN SIKMA MAKİNESİ NEDİR?

Somun parçalarının birbirine monte edilip, gerektiğinde tekrar çözülmesi için kullanılan temel birimlerdendir. Vida veya saplamanın geçtiği birime tam sabitlenmesi ve kolaylıkla çıkmamasını sağlar. Kullanım yeri ve amacına göre farklılaşan birçok somun çeşidi vardır. Bunlardan bazıları altı köşe kesme somunlar, metrik somunlar ve kaynak somunlardır. Somunların sabitlenmesi el anahtarıyla veya sıkma makinesi ile yapılır. Makita, Gison, Bosch, Dewalt, KL, Metabo, Hitachi, Max Extra, Kawasaki, Hsutech, A-MEX, Nora, Wert, Protel, Einhell marka somun sıkma aletleri, cimri.com sitesinde en uygun fiyat garantisi ile satılmaktadır.

Güç kaynaklı el aletleri iş amaçlı profesyoneller tarafından veya evde ufak tadilat yapmak için amatör kullanıcılar tarafından kullanılır. Somun sıkma makinesi de bu aletlerden biridir. Somunları sıkma ve sökme uygulamalarında yüksek tork değerinde kuvvet uygulayarak kas gücüyle güçlükle yapılacak işleri kolaylaştırır. Bu sayede verimliliği artırır.

Somun sıkma makinesi özellikleri nelerdir?

Bu ürün, hareketli bir uca sahiptir. Motoru içeren gövdesi vardır. Kullanıcısının tutmasını sağlayan kolu vardır. Elektrikli somun sıkma makinesi modellerinde yeterli uzunlukta kablosu bulunur. Şarjlı veya akülü modellerinde ise şarj yuvası bulunur. Elektrikli modeller yanı sıra hidrolik somun sıkma makinesi de bulunur. Setle birlikte kullanma talimatı verilir. Yeni alınan ürünlerin belirli bir garanti süresi bulunur. Farklı güç gerektiren işlemler için özelleştirilmiş vat değerlerinde farklı modelleri vardır. Aynı marka ve özelliklerde cihazlar için vat değeri arttıkça fiyatları da artar. Şarjlı modelleri hareket kolaylığı sağlar. Karmaşık ve engelli yapılar veya cihazlar içindeki somun ve vidaları sımak için kullanılır. Şarj süresi, yapılacak işe göre kullanıcısı tarafından dikkate alınır ve planlanır.

Somun sıkma makinesi kullanımı nasıldır?

Somun sıkma makinesi kullanım sırasında titreşim oluşturur. Bu nedenle kullanımı kolaylaştırmak için bazı modellerinde yumuşak kavramalı sap bulunur. Sürekli akım girişi gerektiren modellerin kullanımı için elektrik kaynağı gerekir. Net ağırlığı yüksek Somun sıkma makinesi modellerinin kullanımı için uygun kas gücü ve alışkanlık gerekir. Somunları sıkıştırıp çözerken cihaz ses çıkarır. Özellikle toplu yerleşim yerlerinde bu tür işleri yaparken, bu tür çalışmalar için izin verilen zaman aralığı varsa buna dikkat edilir.