Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Soket Çorap Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Soket Çorap markası:

En Çok İncelenen Soket Çorap Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Soket Çorap Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 681 Soket Çorap modeli içerisinde en ucuz Soket Çorap fiyatı 1.95 TL iken, en yüksek Soket Çorap fiyatı 399.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Soket Çorap fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Ekim 2021 tarihinde ortalama Soket Çorap fiyatı ise 59.6 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Soket Çorap Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Soket Çorap

Ayak sağlığını korumak için her mevsim kullanılan çoraplar, farklı tasarım ve modellerde kullanıcı karşısına çıkar. Soğuk kış günlerinde ayakların sıcak kalmasını sağlayan, sporda, günlük yaşamda veya şık gecelerde kullanılmak üzere tasarlanmış çorap modelleri bulunur. Bunlardan bir tanesi de ayak bileğinin üst kısmında biten ve soket çorap olarak adlandırılan çeşididir. Kendine özgü tasarımları, modelleri ile soket çoraplar her yaştan kullanıcının ilgisini çeker ve her mevsim kullanılır. Ayak bileğinin biraz üst kısmında biten soket çorap, kadın kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen çorap modelidir ve günlük kıyafetlerin ayrılmaz bir parçasıdır. Genellikle ayakkabı giyilmeden, ayakta oluşacak ter ve kokuyu önlemek için kullanılan çoraplar, günlük kıyafetin ayrılmaz bir parçası iken farklı giyim tarzlarına da uyum sağlar.  Kadın, erkek, çocuk, yaşlı herkesin kullandığı bu çoraplar ile kullanıcılar; kendi giyim tarzına en uygun ürünü bulur ve en güzel kombinleri oluşturur. Birbirinden farklı desenlerle üretilen soket çoraplar, genel olarak esnek bir yapıya sahiptir ve bu sayede kullanıcıların hareketlerini engellemez. 

Soket Çorap Modelleri

Her mevsim kullanılan soket çoraplar; kullanım amacına bağlı olarak farklı renk, desen, model ve çeşitlilikte üretilir. Yaz ayları için ince ya da tül kumaştan üretilen soket çoraplar, ayakların terlemesini önleyerek rahat kullanım avantajı sağlar. Kış ayları için kalın yünlü ya da sıkı dokulu soket çoraplar, ayakları sıcak tutarken sağlığı korumaya yardımcı olur. Pamuk kullanılarak üretilen soket çorap modelleri; terlemeyi engeller ve ayakların nefes almasını sağlayarak koku yapmayı engeller. Soket çoraplar; dantelli, simli, renkli, desenli, file, lastikli veya lastiksiz pek çok modelde üretilir ve kullanıcının beğenisine sunulur. Dantel soket çoraplar; konfor ve sağlık göz önünde bulundurularak üretilir ve özel lastik yapısı sayesinde ayakları sıkmaz, özel örgü tekniği sayesinde terletme yapmaz. Simli soket çoraplar; üzerinde simler olan şık ve farklı kombinleri tamamlamak isteyen kullanıcıların tercihidir ayrıca yumuşak ve esnek ipliklerden üretilen ürünlerin üzerindeki simler düşmeyerek çorabın özelliği bozulmaz. Siyah, beyaz, kırmızı, mavi, mor, sarı, yeşil veya daha birçok renk çeşitleri kullanılarak üretilen renkli soket çoraplar, giyilen tişörte göre seçilerek kombinlerin tamamlanmasını sağlar. Renk renk ve farklı tasarımlarda üretilen bir diğer model de desenli soket çoraplardır ve bu desenler standart çorap desenlerinin dışında farklı ve ilgi çekicidir. Genellikle farklı tasarımları sebebiyle günlük kullanımda tercih edilirken, tarz ve farklılık isteyen kullanıcılar klasik kıyafetlerin de tamamlayıcısı olarak desenli soket çorapları kullanır. File soket çoraplar; zerafet ve şıklığı tamamlayan, oldukça seksi ve çekici modellerdir ve spor kıyafetlerin tamamlayıcısı olurken şık gece kıyafetlerini de tamamlar. Lastiksiz modeller ayağı sıkmaz ve ayakta lastik iz bırakmazken kullanım açısından oldukça rahattır. Kadınlar için üretilmesinin yanı sıra erkekler için de üretilen soket çorap erkek modelleri; hem günlük hayatta hem de özel günlerde kullanıcıların en çok tercih ettiği modellerden biridir. Şık olmalarının yanı sıra farklı renk seçeneklerine sahip çoraplar, vücudun en çok üşüyen ve korunmaya ihtiyaç duyan bölgesi ayakların her daim sıcak, sağlıklı kalmasını sağlar. 

Soket Çorap Fiyatları

Her türlü ayakkabı ile kullanılan soket çorapların; temelde bilek üstü modellerinin yanı sıra uzun veya kısa konçlu, babet çorap veya patik gibi çeşitleri de vardır. Bu modellerin fiyatlarını etkileyen bazı unsurlar vardır ve çorapların ince veya kalın olması, kullanılan ipliğin kalitesi veya çorabın markası fiyatların farklı olmasına neden olur. Üretiminde kullanılan kaliteli malzemelere göre uzun süre yıpranmadan kullanıma olanak sağlayan soket çorap fiyatları; markası, modeli, kesimi veya kalınlığına göre değişiklik gösterir. Ayak sağlığını olumsuz etkilemeyen materyallerden üretilen çoraplar her mevsim kullanıma olanak sağlar. Kaliteli iplik kullanılarak üretilen ürünlerin fiyatı yüksek olurken kalite düştükçe fiyat da bu doğrultuda düşer. Tekli satılan soket çorap fiyatları yerine set şeklinde satılan modellerin fiyatları daha avantajlı olur. Farklı desenlerde ve tasarımlarda üretilen hemen hemen her kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayan soket çorap fiyatlarını cimri.com internet sayfası üzerinden karşılaştırabilirsiniz ve bütçenize en uygun ürünü bulabilirsiniz. 

Soket Çorap Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Ayakları her mevsim ve her koşulda koruyan soket çorap satın alırken ayakkabı numarasına göre seçim yapabilirsiniz ve ayakları sıkan soket çoraplar bir müddet sonra tahrişe neden olur. Bazı özel detaylı, dantelli veya file soket çorap alırken genel giyim tarzına uygun olanları tercih edebilirsiniz. Spor kıyafetlerle daha düz modeli olan ürünler tercih edilirken; dantelli şık bir elbise ile kombin yaparken dantelli veya file soket çorap alabilirsiniz. Çorap satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da kaliteli malzemeden üretilmiş olmasıdır. Yumuşak yapılı ve ayağı rahat ettiren, kanserojen madde kullanılmadan üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. Soket çorapları tercih ederken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur soket çoraplarda bulunan dikiştir ve hassas bir cilde sahipseniz dikişsiz modelleri satın alabilirsiniz. Uzun süre kullanılan ve sürekli yıkanan soket çoraplar bir müddet sonra sertleşmeye başlar; bu nedenle soket çorap satın alırken yumuşak olmasına özen gösterebilirsiniz. Soket çorap kadın modellerinden en uygun soket çorabı almadan önce mevsimine göre üretilen modelleri tercih edebilirsiniz ve kış aylarında üşümeyip yaz aylarında ayaklarınızı serin tutabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery