track source
track source
track source

Semaver

Semaver Fiyatları

143 Ürün gösteriliyor.
Su Isıtıcı Kapasitesi
Kapak Sayısı
Su Kaynama Emniyeti
Susuz Çalışma Emniyeti
Güç
Çay Filtresi
Otomatik Kapanma
Semaver fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Semaver modelleri ve Semaver fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Semaver kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Arçelik, Beko, Vestel, Arzum. 143 adet Semaver fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Semaver Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Semaver markası:

En Çok İncelenen Semaver Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Semaver Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 143 Semaver modeli içerisinde en ucuz Semaver fiyatı 32.9 TL iken, en yüksek Semaver fiyatı 2999.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Semaver fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Semaver fiyatı ise 444.39 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Semaver Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Vestel EKO NF480 A+ 480 Lt Çift Kapılı Buzdolabı
Vestel EKO NF480 A+ 480 Lt Çift Kapılı Buzdolabı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Semaver

Semaver veya diğer adıyla Türk semaver çaydanlık, Anadolu'da kömür veya elektrikle çalışan geleneksel bir üründür. Semaver çay demlemek için kullanılır. Genellikle bakır malzeme ile profesyonel ustalar tarafından el yapımı yöntemlerle üretilse de son yıllarda elektrikli çeşitleri de popüler olmaya başlar. Çay, semaver malzemesi çay kokusunu ve aroma kalitesini etkiler, özellikle bakır çift musluklu çaydanlıklar çay demlemek için önemlidir. Semaverin kullanımı gayet kolaydır. Kolay, klasik çay demleme yöntemini kullanabilirsiniz. Genellikle pirinç, bronz, bakır ve krom-çelik malzemelerinde yapılır ve  su ısıtma ve demleme çayı ile bir kase olarak tasarlanır. Semaver bakır modeller Türkiye’de en çok tercih edilen semaver türleri arasındadır. Çayı hem lezzetli hem de pratik bir şekilde demleme özelliğine sahiptir ve bu nedenle geleneksel bir ürün olmasına rağmen halen birçok aile tarafından kullanılır. Semaver tarihsel olarak incelenecek olursa Türk kökenli semaverlerin anavatanı Kafkasya, Rusya, İran, Doğu ve Uzak Doğu Asya, Anadolu olarak belirlenir. 

Semaver Çeşitleri

Semaverler geniş bir kullanım alanı sunar. Özellikle pikniklerde, akşam sohbetlerinde, Türk misafirler eğlencelerinde, köy evlerinde, düğünlerde, derneklerde ve kahvehanelerde kullanılır ve günümüzde halen kullanılmaya devam eder. Saray ve konaklarda, özel törenlerde semaver çayı içmek birçok bölgemizde geçmişten beri süregelen bir gelenek haline gelir. Semaver, İslam cemaatinin Ramazan Ayı ve uzun kış gecelerinin vazgeçilmez zevkidir. Huzurlu semaver çay seremonileri sırasında söylenen maniler ve türküler Türk kültürünün bir parçası haline gelir. Semaver türleri ise bir o kadar çeşitlidir. Dünyanın hemen her yerinde, toplumun karakteri, kültürü, ekonomik durumu ve zevkine uygun olarak kullanılan çeşitli semaver türleri vardır. Günümüzde semaver çeşitleri geleneksel kullanım özelliklerini sunar. Semaver odunlu modellerde bazı teknik özellikler bulunur. Bunlar arasında paslanmaz malzemeden yapılmış olmaları öne çıkar. İşlemeli estetik görünüme sahip olan bakır veya çelik modelleri vardır. İçerisi kalay kaplı olabilir ve bu modeller genellikle daha uzun ömürlüdür. Baca uzatması sayesinde kullandığınız alana göre değişiklikler yapabilme imkanına sahipsiniz. Tutma kulpları genellikle ahşaptan yapılır. Ayrılabilir su haznesi sayesinde su koyarken sizlere kolaylık sağlar ve kolayla çıkarıp takabilirsiniz. Kolay temizlenebilir bir üründür ve bunun nedeni de kolay çıkarılan parçalarından dolayıdır. Geniş yakma haznesi sizlere odun yanarken kolaylık sağlar.Demlik koymak için özel sıcak tutacak yer, uzun süre sıcak kalan bir çay keyfi sunar. İçeriden geçen baca sayesinde daha hızlı su kaynatma ve bu yarattığı ısıyı daha uzun süre muhafaza etme imkanı sunar. Aile boyu kullanıma uygundur. Semaver çift musluklu ya da tek musluklu olan modellere sahiptir. Daha modern bir seçim isterseniz odunla veya kömürle kullanılan semaverlere ek olarak semaver elektrikli modelleri de yer alır. Bu modeller altta kettle olacak şekilde yapılır. Üzerinde ise demlik vardır. Birçok farklı markanın semaver çay makinesi çeşitleri yer alır. Bu nedenle biraz araştırma yapmanız gerekebilir. Genellikle paslanmaz çelikten yapılsa da porselen detaylara sahip olabilir. Bununla beraber demlik kapasitesi ve su ısıtma kapasitesi modelden modele değişiklik gösterir. Genellikle büyük aileler için küçük değil, büyük semaverler tavsiye edilir. Bunun başlıca nedeni ise su buharlaşınca tekrar tekrar su ekleyip suyun tekrar kaynamasını beklemenin zaman almasından kaynaklanır. Bu durum evde kaç kişi için çay servisi yapılacağına göre değişebilir. 

Semaver Fiyatları

Semaver fiyatları semaverlerin modellerine ve özelliklerine göre değişir. Bu modeller odun veya kömür kullanılan modellerden elektrikli modellere kadar değişiklik gösterir. Yapıldıkları malzemeye göre fiyat değişir ve genellikle bakırdan yapılan semaverler kalitelidir ve fiyat üzerindeki işlemelere göre artabilir. Bu nedenle daha ekonomik bir semaver arayışında iseniz daha sade modelleri tercih edebilirsiniz. Geleneksel semaverlerin kullanımı elektrikli modellere göre biraz daha zahmetli olsa da bu modellerin de kullanımı kolaydır ve çayın tadı büyük ölçüde değişiklik gösterir. Piyasada bulunan markaların semaver ürünlerini, özelliklerini ve fiyatlarını karşılaştırmak için cimri.com’u ziyaret ederek sizler için en uygun olan modeli seçerek kolayca satın alma işleminde bulunabilirsiniz. Çok fazla modelin ve seçeneğin olması kafa karıştırıcı olsa da satın almadan önce dikkat edeceğiniz bazı noktalar sayesinde daha kolay karar verebilirsiniz.

Semaver Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Semaver modelleri yapıldıkları malzemelere göre değişiklik gösterir ve temel olan diğer özellikleri arasında tek veya çift musluklu olması yer alır. Yapılan malzemenin kaliteli olması ve paslanmaz olması sizlere daha kaliteli bir semaver sunar ve daha uzun yıllar kullanabilirsiniz. Alacağınız semaverin litre kapasitesi önemlidir. Aile boyu bir semaver isterseniz daha büyük modelleri inceleyebilirsiniz. Bazı modellerde iki farklı demek koyma gibi özellikler olabilir. Çay servisi yapacağınız insanların sayısına göre büyük veya küçük sizin ihtiyaçlarınıza en uygun cevap veren modeli seçebilirsiniz. Geleneksel semaverde yapılan çayların tat olarak daha farklı ve lezzetli olduğu söylenir fakat elektrikli semaverlerde dakikalar içinde suyunuzu kaynatır ve çayınızı demler. Temizlemesi kolaydır. Kolayca çıkarıp takılır. Yapıldığı malzemeyi belirlemek, su kapasitesi gibi detaylara göz atmak satın almadan önce göze alınması gereken özellikler arasında yer alır. Kaliteli bir semaver sizlere yıllarda aynı lezzette çay demleyebilir bu nedenle uzun yıllar kullanılan bir model seçmek önemlidir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery