Marka
Hiper
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Taze ve sağlıklı gıdalar tüketmek çok önemlidir. Bu nedenle yaptığınız yemekleri taze tutmak için belli ürünlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Saklama kapları, mutfakta besinlerinizi muhafaza ederek taze tutarken yerden tasarruf sağlayarak mutfağınızın düzenli olmasını sağlayacak ihtiyaçlarınıza karşılamaya yönelik ürünlerdir.

 • Saklama Kapları Çeşitleri Nelerdir?

  Mutfaklar için oldukça kullanışlı eşyalar olan bu ürünler, mutfakta pratik bir kurtarıcı olmasının yanında dikkatli kullanırsanız oldukça hijyenik ürünlerdir. Cam, plastik, seramik, ahşap ve porselen olarak birçok çeşidi üretilmektedir. Bunların en çok tercih edilen çeşitleri cam ve plastik kap çeşitleridir. Çok yararlı ürünler olan saklama kaplarının içerisindeki besinler reaksiyona girmediği için en sağlıklı iki seçenek olarak seramik ve cam çeşitleri başı çekmektedir.

  Malzeme farklılıklarının dışında vakumlu çeşitler de bulunmaktadır. Vakumlu saklama kapları çeşitlerinin en büyük faydası, normal ürünlere göre içerisine konan yiyeceklerin daha uzun süre taze kalmasını sağlamasıdır. Seramik ve cam saklama kaplarının bir diğer artı özelliği ise ısıtılabilir olmalarıdır. İçerisine koyduğunuz besinleri istediğiniz gibi ısıtarak tüketebilmek imkanı sunmaktadırlar.

  Yukarıda adı geçen modelleri ve daha birçok çeşitleri Cimri’de en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz!

 • Saklama Kaplarını Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Bu ürünleri kullanırken içerisine koyduğunuz besinleri daha uzun süre taze tutabilmek için belli başlı dikkat etmeniz gereken durumlar vardır. Bunlar,

  · İçerisine koyacağınız besinleri parçalamadan mümkün olduğunca bütün halde kaba koymalısınız. Böylelikle besinlerin ömrünü uzatarak tazeliğini koruyabilirsiniz.

  · Isıya dayanıklı olmayan ürünleri kesinlikle ısıya maruz bırakmamalısınız.

  · Alacağınız ürünlerin sağlam ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

  · Her besinin ömrü farklıdır. Besinleri saklarken bunun bilincinde olun ve ömrü geçmiş besinleri asla tüketmeyin.

  · Bu kapları elde ya da makinede yıkayabilirsiniz. Daha hijyenik olması açısından makinede yıkamanızda yarar vardır.

  · Kullandığınız kapların içerisine koyacağınız besinlerin derecelerine dikkat edin. Bir saklama kabına koyacağınız besinlerin sıcaklıkları hep aynı olsun. Kısaca bir kaba soğuk bir gıda koyuyorsanız sonrasında da aynı kaba soğuk gıdalar koymaya devam edin. Böylelikle ürününüzün ömrünü uzatmış olursunuz.

  · Farklı tarihte aldığınız gıdaları aynı kapta kesinlikle saklamamalısınız.

  Bu ürünlerin kullanım şekilleri oldukça önemlidir. Bilinçli bir şekilde kullanıldığında sonuçları sizi çok memnun edecektir.

  Kaliteli ve sağlam saklama kaplarını Cimri’de en uygun fiyat sıralamaları ile bularak sahip olabilir ve yiyeceklerinizin tazeliğini koruyabilirsiniz!