Rölyef Pasta

En Ucuz Rölyef Pasta Fiyatları

82 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Rölyef Pasta fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Rölyef Pasta modelleri ve Rölyef Pasta fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Rölyef Pasta kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Rich, Cadence, Artebella. 82 adet Rölyef Pasta fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Dymo Letratag Elektronik Etiket Makinesi
Dymo Letratag Elektronik Etiket Makinesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Samsung SF-760P Fax Makinesi
Samsung SF-760P Fax Makinesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Rölyef Pasta Nedir?

Rölyef, bir sanattır. Rölyef malzemeleri ve rölyefe özel teknikler kullanılarak çeşitli eserler meydana getirilebilir. Bu ismi almasının sebebi, krema benzeri bir yapıda olmasından kaynaklanır. Rölyefe şekil verme işlemi genellikle stencil kalıp aracılığı ile yapılır. Bir nevi kabartma işlemidir. Kağıt, tahta, mdf, ham seramik, cam gibi yüzeylere uygulanır. Rölyef, özellikle ahşap boyama üzerine çalışanlar, el sanatı hobi işleri ile ilgilenenler veya profesyonel rölyef ustalarının sıklıkla kullandığı malzemelerdendir. Mağazalarda gördüğümüz kabartmalı eşyalardan bazıları, örneğin, rölyef mumluk, rölyef çerçeve, rölyef kutu, rölyef fotoğraf, rölyef pano ve üç boyutlu tablolarda, bazı mobilya modellerinde ve aksesuarlarında da rölyef pasta sanatı kullanılır. Masa ve sehpa kenarlarında kullanılan, bu ürün yardımıyla yapılan motif ve kabartmalar, özellikle meslek edindirme kurslarında detaylı olarak öğretilmektedir.

Rölyef Pasta Nasıl Kullanılır?

Bu ürün, ahşap boyama gibi hobi kurslarında sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Rölyef, evde hazırlanabildiği gibi, çok uygun fiyatlara, hazır olarak da satılmaktadır. Beyaz tutkal, buğday nişastası ve rölyef pastası kullanılarak yapılan özel bir karışımla yapılan rölyef pasta çalışmalarda da yırtık doku efekti vermek için de bu malzemenin kullanıldığını görebiliriz. Ahşap rölyef çalışmalarını, genellikle fotoğraf çerçevelerin yanında yer alan kabartmalar şeklinde görürüz.

Renk Alternatifleri Nelerdir?

Gümüş simli, metalik bakır, kırmızı, altın rengi, yeşil, mor, sarı, mavi, turuncu gibi çeşitli renklerde rölyef pastalar, Cadence markası tarafından, Cimri.com sitesinde yer almaktadır. Ürün çeşitleri ve özelliklerine göre, ahşap, cam, mdf, ham seramik gibi yüzeylerde uygulanabilir. Stencil kabartma işlemi sırasında kullanılan malzemeler arasında rölyef pasta çeşitleri de yer alır. Kimi sanatçılar, stencil boyama şablonlarını kullanarak çalışırlar.

Rölyef Pasta Kullanım Alanları Nelerdir?

İlk duyulduğu vakit akla bir pasta çeşidini getirse de esasında bir gıda maddesi veya bir pasta değildir rölyef pasta. Rölyef pasta esasında bir boyama ve kabartma sanatında kullanılan bir üründür. Günümüzde artık sanat dallarının çeşitliliği göz korkuttuğu gibi bu sanat dallarını icra eden sanatçıların kullandıkları malzemeler de yine icra edilen sanata, sanatçıya özgü bir hamle olarak da algılanmaktadır. Bu anlamda rölyef pasta yalnızca kendi alışılagelen alanının dışında da çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Böyle olunca da rölyef pastanın kıymeti, değeri bir kat daha artmıştır.

Rölyef Pasta Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Rölyef çok zahmetli bir sanattır. Bu sanat çok ince el işçiliği ve aşırı ağır bir emek ister. Esasında çok yaygın bilinen bir sanat türü değildir. Rölyef pasta da bu sanat dalında kullanılan materyallerden birisidir ve esasında en temel hammaddesidir. Aslında bir kabartma ve boyama sanatıdır. Peki rölyef pasta alırken hangi hususlara dikkat etmek gerekmektedir? Rölyef pasta öncelikle her ne türü alınırsa alınsın ağzı açık bırakılmaması gereken bir üründür. Bu ürünün kapağının açık bırakılması onun kurumasına ve işlevini yitirmesine yol açmaktadır. Bir rölyef pasta alınacak ise rölyef yapılacak sanatın renginin tespit edilmesi gerekir. Rölyef her ne kadar kabartma olduğu kadar bir boyama sanatı olsa da renkler üzerinde bir oynama ile karışım elde etmek neredeyse mümkün değildir. Bu da boyama esnasında dikkat edilmesi gerektiğini, öncesinden düşünülüp karar verilmesi gerektiğinin göstergesidir.

Rölyef Pasta Fiyatları Pahalı Mıdır?

Rölyef pasta piyasada çok bulunan bir malzeme değildir. Örneğin bir alışveriş merkezinde eğer özel olarak boyama ve kabartma sanatlarının malzemelerinin satıldığı bir mağaza yoksa bulmanız pek mümkün değildir. Bu yüzden de fiyatı pahalı bir ürün olarak algılanır. Ortalama 5 Türk Lirası ile 20 Türk Lirası arasında değişen bir yelpazesi vardır. En kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarda bulabileceğiniz cimri.com adresini ziyaret edebilirsiniz.