SGS Pürmüz

En Ucuz SGS Pürmüz Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
SGS
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Mutfaktan pikniğe, arıcılıktan lehim yapmaya, oto sanayiden kampçılığa kadar birçok farklı alanda kullanılan en kaliteli pürmüz modellerine Cimri.com’daki ucuz fiyat seçeneklerinden yararlanarak sahip olabilirsiniz.

Pürmüz Nedir?

En basit açıklamayla; küçük ebatlı alev makinesidir. Isı tabancası da denir. Çok farklı çeşitleri bulunan, 1300 dereceye kadar ısı verebilen, pratik aletlerdir.

Pürmüz Çeşitleri Nelerdir?

Farklı ihtiyaçlardan doğan pürmüz modelleri çok çeşitlidir. Sektörlere, kullanıma ve kullanılan alev kaynağına bağlı olarak birçok tipe ayrılır. Genel olarak; aygaz tipi vakumlu pürmüz, turbo pürmüz, mini tüplü pürmüz, otomatik ateşlemeli pürmüz gibi çeşitlere sahiptir. Bunların dışında; alev sabitleme özellikli pürmüz, profesyonel pürmüz, şef pürmüzü gibi pürmüz çeşitleri de piyasada bulunmaktadır. Küçük modelleri; boyutları ve taşıma kolaylığı sayesinde çok kullanışlıdır. Isı tabancası saliseler içinde 1300 derece ısıya çıkmasıyla da zamandan tasarruf sağlar.

Pürmüz Ne İşe Yarar?

Birçok farklı kullanım alanı bulunan pürmüz; dezenfekte etmede, boya çıkarmada, kampta, barbekü yapımında, puro yakmada, plastik boru bükmede, hobi ürünleri yapmada, gözlük ve takı tamirinde, dondurulmuş ürünleri çözmede, pastacılık ve yemek yapımında kullanılır.

Şeflerin karamelize etme ve peynir eritme gibi işlemlerinde sıkça kullandığı pürmüz alevli çakmak yiyeceklere farklı bir görüntü katar. Cama şekil vermede ısı oranı ile kolay kullanılan ısı tabancası takıların şekillendirilmesi işleminde oldukça pratiktir. Pürmüz torch özelliği ile baş aşağı ya da yatay kullanım fırsatı tanır ve tam hedefe rahatça yöneltilir.

Pürmüz ısı tabancası ayarlıdır ve gaz çıkış gücünün dozunu değiştirme şansını size sunar. Bütan gazlı pürmüz gazı bittiğinde normal çakmak gazı ile yeniden doldurulur ve kullanım sürekliliği sağlanır. 4,5 cm alev çıkarabilen pürmüz; pratik, güvenli ve ergonomik yapısıyla ele tam oturur ve rahat kullanım imkânı sağlar. Oto sanayide sprey boya sökme işinde kullanılan modeller ile sanayi sektöründe de uzun yıllardır kullanılır.

Benzinli, bütan gazlı, doğalgazlı modeller ile enerji çeşitliliğinden de faydalanan bu ufak ısı tabancaları farklı renk seçenekleri ile özellikle kampçıların ve mangalcıların sıkça kullandığı aletlerdendir. Cimri’de birçok türde bulunan pürmüz çeşitlerinden ihtiyacınız olanı belirleyip, en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.