Marka
M3Decorium
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Ev ve ofis dekorasyonunda mekanın ruhuyla uyumlu şık objeler kullanarak çok daha etkileyici bir tarz yakalamak mümkün. Bir evin salonunu, yatak odasını, oturma odasını eşyaların sıralandığı bir mobilya mağazasından ayıran detay halı, perde gibi ev tekstili ürünlerinin yanı sıra obje kullanımıdır.

Obje Seçimi Nasıl Olmalı?

Bir iç mekanda obje kullanımında ilk dikkat edilmesi gereken ilk detay, renk, malzeme dokusu ve tema konusunda ortamın genel havasıyla uyumlu tercihler yapmaktır. Örneğin bir salonda modern tasarımlı beyaz lake mobilyalarla minimalist kesimli koltuklar varken otantik objeler kullanmak çok ilgisiz bir görünüm yaratır. Benzer şekilde antika eşyalarla ya da antika etkisi verecek detaylarla dekore edilmiş bir ortamda minimalist objeler kötü görünebilir.

Benzer şekilde objelerin de birbiriyle uyumlu olması gerekir. Örneğin hepsinde yanı renk tonu ya da aynı malzeme tercih edilebilir. Tüm objeler ahşap malzemeden seçilebilir ya da seramik olabilir.

En önemli detaylardan biri de obje alırken, tüm dekorasyonun bir mesaj vermesine ve objelerin bu mesajı vurgulamasına dikkat etmek olmalıdır. Örneğin evinizde beyaz rengi vurgulamak için beyaz porselen objeleri belirgin bir biçimde kullanabilirsiniz. Benzer şekilde ofisinizde zaman, başarı gibi bir tema seçerek bunu vurgulayacak detaylar sunmak üzere böyle objeler seçebilirsiniz.

Obje Kullanımında Yapılan Hatalar Nelerdir?

Evlerde obje kullanımında en sık yapılan hata, tek başına bir parçayı güzel bularak almak ve genel bütünlüğe önem vermemektir. Oysa objeler, gelişi güzel seçilen süs eşyaları değil, dekorasyonda vurgulanmak istenen etkiyi güçlendirme işlevi olan parçalardır.

Uygun Fiyatlı Şık Objeler Nereden Alınır?

Ucuz objeler alıp, ev ya da ofisinizi dekore etmek için veya yakınlarınıza hediye etmek için cimri.com’u tercih edebilirsiniz. iHouse, Vitale, Atadan, Giz Home, M3Decorium, Decotown, Altis, Casa Di Mona, Gift Point, Decorjinal, Key, Secret, Adalinehome, Oğuz Çini, Gold Decor, Cosiness, Bigdesign gibi markaların dekoratif objelerine cazip fiyatlarla ulaşabilirsiniz.