Matbuu Evrak & Defter

Matbuu Evrak & Defter Fiyatları

470 Ürün gösteriliyor.
Matbuu Evrak & Defter fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Matbuu Evrak & Defter modelleri ve Matbuu Evrak & Defter fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Matbuu Evrak & Defter kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Faber Castell, Gıpta, Mikro, Südor, Noki. 470 adet Matbuu Evrak & Defter fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Matbuu Evrak & Defter Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Matbuu Evrak & Defter markası:

En Çok İncelenen Matbuu Evrak & Defter Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Matbuu Evrak & Defter Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 470 Matbuu Evrak & Defter modeli içerisinde en ucuz Matbuu Evrak & Defter fiyatı 0.56 TL iken, en yüksek Matbuu Evrak & Defter fiyatı 2159.1 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Matbuu Evrak & Defter fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Matbuu Evrak & Defter fiyatı ise 14.29 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Matbuu Evrak & Defter Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Matbuu Evrak ve Defter

Her türlü firmanın kullandığı hazır basılmış olarak üretilen birçok materyal bulunur. Bu gibi materyallere genel olarak matbuu evrak ve defter adı verilir. Matbuu kelimesi arapçadan dilimize girmiş olan “damga basılmış” anlamında kullanılan bir kelimedir. Birçok firma gibi resmi kurum ve özel kurumların da çoğunlukla kalıp yazılar barındıran ciltli matbuu evrak ve defterleri kullanır. Vergi daireleri, askerlik şubeleri ve belediyeler resmi kağıtlar ile kayıt tutmaktadır. Büyük ve küçük her çeşit özel işletmenin kullandığı bu evraklar çoğunlukla kullanılmaktadır. İşletmelerin iş koluna göre tasarlanmış farklı boyutlarda matbuu evrak ve defterler bulunur. Matbuu evrak ve defterler genellikle a4 veya a5 boyutlarında bulunur. Tek renk matbuu evrak ve defterler olabileceği gibi, iki veya daha fazla renk çeşitliliğine sahip olarak da üretilebilir. Günlük hayatta her işletme tarafından kullanılması zorunlu olan bu matbuu evrak ve defterlerin birçok farklı çeşidi bulunur. Adisyon defteri, para makbuzu ve stok defteri gibi başlıca matbuu evrak ve defterler bulunur. 

Matbuu Evrak ve Defter Çeşitleri

Matbuu evrak ve defter çeşitleri oldukça değişken boyutlarda, özelliklerde ve renklerde üretilir. Birçok farklı amaç için kullanılan veya kullanılmak zorunda olan bu matbuu evrak ve defter çeşitlerinin kalitesi kağıt cinsiyle doğru orantılıdır. Resmi ya da gayri resmi olarak kullanılan bu matbuu evrak ve defterlerin birçok farklı çeşidi bulunur. Matbuu evrak ve defter çeşitleri arasında bulunan fatura evrakları kullanım kolaylığı olarak seçilebilecek özellikleri bulunur. Amaca yönelik olarak her işletmenin kullandığı nüsha sayısı değişebilir. Birden fazla nüshaya sahip işletmelerin kullanabileceği, karbon kağıdıyla aynı özelliğe sahip faturalar bulunur. Otokopili kağıtlar gibi kullanıcılar tarafından farklı isimlerde bilinen birçok matbuu evrak ve defter çeşidi bulunur. Bunlardan biride iş sağlığı ve iş güvenliğine ilişkin tespit ve öneri defteri olan belgenin aynı zamanda onaylı defter adıyla da bilinmesidir. Matbuu evrak ve defter çeşitleri birçok farklı alanlarda farklı amaçlarda kullanılmaktadır. Genellikle gelir gider pusulaları gibi alım satım amacıyla kullanılan bu evraklar en az çift nüsha olarak üretilmektedir. Bir nüsha alıcıda kalırken diğer nüsha ise satıcıya verilmektedir. Envanter defteri ticari tüm işletmelerin açıldığı tarihten itibaren olan her döneme ait taşınmaz, borç ve alacaklarını yazabileceği defterdir. Bu defter sayesinde işletmeler tüm mal varlıklarını ve borçlarını takip etmeleri için biçilmiş bir kaftandır. Gider pusulası ticari amaçla kurulan işletmelerin, diğer işletmelerden aldığı mal ve hizmet karşılığında satıcıya imzalattıkları belgelere denir. Genellikle bir kopyasının alıcıda bir kopyasının bulunduğu bu belgeler, dip koçanlı ve seri numaralı olarak özel üretilir. Para makbuzu çoğunlukla muhasebe departmanlarının kullandığı bir evraktır. İşletmenin bir mal ya da iş gücü karşılığında ödediği para miktarının yasal bir delil olmasını sağlar. Stok defteri günlük, haftalık ve aylık olarak birçok seçenekte üretilir. Kira kontratı bir yeri kiralamak isteyen kişi ve mülk sahibi için oldukça önemli resmi evraklar arasında bulunur. Bu belgenin kullanımı sayesinde hem kiracı hem de mülk sahibi arasında oluşabilecek kötü bir durumda her iki tarafında korunmasını sağlar. 

Matbuu Evrak ve Defter Fiyatları

Matbuu evrak ve defterleri kullanım amaçlarına göre birçok farklı çeşitte üretilir. Firmaların ihtiyacına göre değişkenlik gösteren bu defterler, ebat, hamur kalitesi, cilt sayısı ve otokopili gibi seçeneklerde bulunur. 1. kalite hamurdan üretilen matbuu evrak ve defterler birçok kullanıcı tarafından tercih edilir. Bu sayede evraklar daha kalın olur ve yüksek fiyatlara sahiptir. Kasa defteri gibi birçok işletmenin kullanılmasının zorunlu olduğu evraklar matbaa tarafından üretilir. Firmalara özel olarak üretilen matbuu evrak ve defterlerin üzerine firmalara ait olan bilgiler ve logolar bastırılabilir. Bunun gibi özel istekler doğrultusunda matbuu evrak ve defter fiyatları klasik olanlara nazaran daha yüksek olabilir. Sipariş fişi nüsha sayısına ve hamur kalitesine göre farklı fiyat seçeneklerinde kullanıcılar sunulur. Hastaneye giriş yapan hastaların kaydının tutulduğu defterler bulunur. Hasta kayıt protokol defteri hastane gibi sağlık kuruluşlarının kullanmak zorunda olduğu resmi evraklar arasında yer alır. Bu belgeler hastaneyi ve hastayı eşit oranda korumaya fayda sağlar. 

Matbuu Evrak ve Defter Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Matbuu evrak ve defterler birçok işletmeye göre farklı özelliklere sahip bir şekilde üretilir. Genellikle resmi evrak olarak kullanılan bu defterler resmi kurumların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Resmi olarak kullanılacak olan matbuu evrak ve defterlerin mutlaka maliye bakanlığı tarafından onaylı bir matbaa tarafından üretilmiş olması gerekir. Kişilerin görüşlerini ve geri bildirimlerini kayıt altına almak isteyen firmalar olabilir. Bu firmalar bu ihtiyacını şeref defteri adındaki özel bir defter ile giderir. Çok sık toplantı yapan bir grubun mutlaka baskı sayısı olarak fazla olan bir karar defteri tercih etmesi gerekir. Karar defterinin içeriğinde toplantı tarihi, kararın adı ve genellikle toplantıya katılan üyelerin adı ve soyadının yazılacağı bölüm olması gerekir. Birçok personele sahip bir işletmenin yıllık izin defteri tercih etmeden önce dikkat etmesi gereken özellikler bulunur. Yıllık izin defterinin adı soyadı, sicil numarası, yıllık izne hak kazandığı tarih gibi önemli bilgilerin yazılacağı bölümlerin olması oldukça önemlidir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery