Marka
Casio
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Tarihsel süreç içerisinde birçok şekle giren saatin en kolay kullanılan türlerinden biri masa saatleridir. Ofiste, evde, başucumuzda, hemen her yerde yerini alan saatler, hayatımızı kolaylaştıran minik yardımcılardan biridir. Casio, Seiko, Bulova, Nektar gibi markaların en kaliteli masa saati modellerine Cimri’deki en ucuz fiyat avantajlarından yararlanarak sahip olabilir, bu minik yardımcıları siz de hayatınıza dâhil edebilirsiniz.

Masa Saati Nedir?

En basit anlatımıyla zamanı ölçmeye yarayan alet olan saatlerin masaüstünde kullanılmak için yapılan modelidir. Birçok farklı modelden ve özellikten oluşan saatler, zamanı bildirmede en büyük yardımcıdır.

Saat; Mısırlılar tarafından M.Ö.4000’li yıllarda güneş saati icat edildikten sonra tarihsel serüvenine başlamıştır. Yüzyıllar boyu gelişimini sürdüren saat, Alman kilit ustası Peter Henlien tarafından 1524’te kurmalı saat denilen modelin bulunmasıyla devrim yaşamıştır. Sonrasında sarkaçlı saat keşfedilmiştir. Kronometrede ölçüm birimi olarak kullanılan saniye, 1800’lü yıllarda saatlerde kullanılmaya başlanmıştır. 1952’de ilk pilli saat, 1970’lerde ise ilk elektronik saat icat edilerek hayatımıza dâhil olmuştur.

Masa Saati Çeşitleri Nelerdir?

Masa saatleri çok büyük bir kolaylıktır. Sabah işe gitmek için bizi uyandıran alarmlı masa saati her evde başucunda yerini alır. Klasik masa saatleri evlerde hala yerini korumaktadır. Birçoğumuzun evinde yer alan radyolu masa saati, zamanı bildirmesinin yanı sıra radyosuyla keyifli anlar yaşatır.

Masa saatleri mekanizmasına göre iki çeşittir. Analog masa saati; içindeki yay ve zemberek yardımıyla çevrilen çark sistemi ile çalışan klasik saatlerdir. Neredeyse bütün evlerde ve ofislerde vardır. Dijital masa saati; Quartz bir mekanizma barındıran ve elektrik ya da pille çalışan saat tipidir. Barındırdığı birçok farklı özellik ve işlevsel yapısı sayesinde çok tercih edilir.

Hediyelik masa saati çeşitleri çok farklı şekillerde tasarlanabiliyor. Promosyon masa saati olarak ta düşünülebilecek bu saatler, tarih gösteren modelleri ile en revaçta olan çeşitlerdendir. Şık kutusu ile birçok kişiye verilebilecek en güzel hediyelerdendir.

Masa saati seçerken nerede kullanacağınıza ve neye ihtiyacınız olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Cimri’de birçok özellik barındıran masa saati çeşitleri arasından mutlaka birisini beğeneceksiniz.