POPÜLER ARAMALAR

Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

Tuz Fiyatları

2261 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat

Tuz

Tuz kullanımı yemekleriniz için önemlidir. Herhangi bir sağlık sıkıntınız yoksa yeterli miktarda kullanacağınız tuz, vücudunuza fayda sağlar. Bu nedenle tuzu az da olsa yemeklerinize eklemeniz tavsiye edilir. Hem yemeklerinizi tatlandırmak hem de sağlığınız için bir miktar tuz ihtiyacınızı karşılamak için tuz kullanımı gerekir. Dünyada pek çok farklı tuz çeşidi mevcuttur. Bizim toplumumuzda genel olarak 4 adet tuz kullanımı görülür. Farklı bölgelerden çıkan ve orijinalliğini koruyan doğal tuzlar, elbetteki sağlığınız için çok daha iyi olacaktır. Doğal tuz kullanımı vücudunuzun ihtiyacı olan pek çok mineral ve elementi içerisinde bulundurur ve bu tuzları tükettiğinizde vücudunuzun ihtiyaçları karşılanır. Önceleri oldukça rağbet gösterilen sofra tuzları, zamanla yerini Himalaya tuzu, kaya tuzu ve deniz tuzu gibi doğal tuzlara bırakmıştır. Yine de sofra tuzu kullanımı toplumumuzda hala mevcuttur.

Tuz Çeşitleri

Tuz kullanımı her evde az da olsa ihtiyaç duyulan bir gıda tüketim maddesidir. Birbirinden farklı özelliklere sahip tuzlar sağlık durumuna göre de farklı tercihlerde bulunmanızı gerektirir. Fakat doğal tuzlar rafine edilmiş tuzlardan daha faydalıdır. Mineral ihtiyacımızın neredeyse tamamını karşılayabilen doğal tuzların tercih edilmesi sağlığınız için daha uygun olacaktır. Elbette her şeyde olduğu gibi tuz kullanımında da dengeli davranmak önemlidir. Yiyeceklerinizi tatlandırmak amaçlı kullandığınız tuz, dengeli bir şekilde kullanıldığında sağlığınız için de faydalıdır. Örneğin tansiyon düşüklüğü yaşıyorsanız tuz kullanımı gerekecektir. Solunum yolu sıkıntılarında da tuzun bakterileri öldürdüğü gözlenmiştir. Aynı zamanda tuz, bronşlarınızı açarak solunumunuzu rahatlatır. Bunun yanında fazla miktarda tüketeceğiniz tuz, vücudunuzda belli bölgelere yerleşerek romatizmal rahatsızlıklarla karşılaşmanıza yol açar ve hipertansiyon böbrek ve sindirim problemleri yaratabilir. Bu nedenle kullanacağınız tuz miktarının dengeli olması önemlidir. Vücudunuzdaki iyot miktarı sağlığınız için önemlidir. Bunu dengeleyecek miktarda tuz tüketimi, sizin için yeterli olacaktır. Tuz çeşitleri oldukça geniştir. Yiyeceklerinizde kullandığınız tuz en uygun kullanım olanaklarıyla 4 temel tuz çeşidine sahiptir: Sofra tuzu, Himalaya tuzu, kaya tuzu ve deniz tuzudur bunlar. Sofra tuzu işlenmiş olmasından kaynaklı olarak içerisinde yapay maddelere sahiptir. Bu nedenle tuzlar içerisinde en az sağlıklı olanıdır. Bunların içerisinde Himalaya tuzu, detoks amaçlı kullanılan bir tuz çeşididir. En saf içerikte tuzlardan biri olduğu düşünülür. Masaj ve diğer bakım türleri için de kullanılır. Görsel olarak dekor amaçlı kullanmak için de tercih edilir.  Kaya tuzu, daha fazla oksijen almamızı sağlar. Vücuttaki organların işleyişini düzenler. Bronşlara da iyi gelir. Mineral ihtiyacının tamamını karşılayabilir. Bununla birlikte başka alanlarda da kullanılır. Kozmetikte ve dericilik sektöründe kullanılmasının yanında daha pek çok alanda kullanımı gerçekleştirilmektedir. Deniz tuzuda rafine edilmemiş ise pek çok mineral ve elementi bünyesinde bulundurur. Bunların dışında farklı tuz çeşitleri de mevcuttur. Çeşnili tuz, tütsülenmiş tuz, Hawaii deniz tuzu, fleur de sel, kar tuzu, büyük tuz, gri tuz gibi tuz çeşitleri de vardır fakat genel olarak ülkemizde 4 tuz çeşidi kullanılır.

Tuz Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Alacağınız tuz, damak tadınız ve sağlık durumunuza göre değişkenlik gösterir. Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa sofra tuzu tercihinde bulunabilirsiniz. Yine de söylemekte yarar vardır ki diğer tuzlar içerisinde sofra tuzu işlenmiş yapısı nedeniyle yapay maddeler içerir. Bununla birlikte diğer tuz türleri, hem sağlığınız için gerekli olan mineral ve elementleri içinde barındırır hem de yemeklerinize vermek istediğiniz lezzeti verir. Sofra tuzu dışında tercih edeceğiniz diğer tuzların her biri sağlığınız için faydalı minerallere sahiptir. Fakat yine de hatırlatmakta fayda vardır. Seçtiğiniz tuzun kullanımı uygun miktarlarda olduğu müddetçe faydalıdır. Eğer tuz miktarını ayarlayamaz ve fazla miktarda tuz tüketirseniz pek çok sağlık sorununu da beraberinizde getirmiş olursunuz. Bu nedenle yemeklerinizde kullanacağınız tuzun seçiminde ve miktarında oldukça dikkat etmeniz gerekir. Yeterli miktarlarda olan tuzun sağlığınıza pek çok faydası vardır. Elbette herhangi bir sağlık sıkıntınız varsa doktorunuza danışarak tuz kullanımını belirlemeniz sizin için daha uygun olacaktır. Bununla birlikte alacağınız tuz en ucuz ve uygun fiyatlandırmalarla farklı çeşitlerde beğeninize sunulmuştur.

Tuz Fiyatları

Tuz fiyatları markasına, kalitesine ve çeşidine göre değişir. Aynı zamanda farklı ölçekte paketlemeler yapılarak satışa sunulan tuz çeşitleri, birbirinden farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Bu noktada en uygun olan tuz çeşidinin sofra tuzu olduğunu söyleyebiliriz. Bunda sofra tuzunun işlenmiş olması ve yapay maddeler içermesi etkilidir. Diğer tuzların doğal yapısı ve bu doğal ürüne ulaşım durumu onların değerini arttırmaktadır. Bu nedenle hem tuzun orijinal olarak üretime alınması hem de sofralarınıza güvenle ulaştırması açısından doğal tuzların sofra tuzundan daha yüksek fiyatlı olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Bunların içerisinde kaya tuzunun fiyatlandırmasının daha yüksek olduğunu görürüz. 84 minerali bünyesinde barındıran kaya tuzu tüm mineral ihtiyacınızı karşılayabilecek içeriğe sahiptir. Bu durum kaya tuzunun değerini de arttırmaktadır. Bunun yanında Himalaya tuzu ve deniz tuzu da doğal yapılarıyla hem sağlığınız için faydalıdır hem de o fayda uygun fiyatlandırma ile desteklenerek bu doğal tuzlar tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Tuz siparişi vermeye karar verirseniz bütçenize en uygun fiyatı bulabilmek için Cimri.com'un filtreleme özelliğini kullanarak karşılaştırma yapabilirsiniz.