POPÜLER ARAMALAR

Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

Tatlı ve Pasta Fiyatları

1779 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat

Tatlı ve Pasta

İster yemekten sonra ailemizle keyifle yediğimiz tatlılar ile olsun ister pastanelerden özel olarak seçtiğimiz pastalar ile olsun, hepimiz bazen tatlı kaçamaklar yaparız. Özellikle kahve ve çayın yanında tükettiğimiz tatlılar damağımızda hoş bir tat bırakırken mutluluk seviyemizi de yükseltir genellikle. Sütlü, çikolatalı ya da meyveli birçok çeşidi olan tatlılar, günümüzde artık online tariflerle her evde yapılabilir hale gelmiştir. Ancak, hazır beslenmek isteyenler için de marketlerde hemen kullanıma hazır birçok tatlı çeşidi satılmaktadır.  

Tatlı ve Pasta Çeşitleri

Tatlı ve Pastalar, çok geniş bir yelpazede restoranlarda, kafelerde ya da pastanelerde karşımıza çıkabilir. Tatlı çeşitleri birçok farklı malzeme kullanılarak üretilir. Doğal meyvelerle ya da aroma ve esanslarla yapılan birçok çeşidi bulunur. Pasta çeşitleri de son zamanlarda oldukça artmaktadır. İsteğe göre yoğun veya hafif lezzetlerde satın alabileceğiniz ya da evde yapabileceğiniz pastalar, özellikle doğum günü gibi özel günlerde tercih edilir. Başlıca tercih edilen tatlı ve pasta çeşitleri aşağıdaki gibidir:

Çikolata

Çikolata, dünyada tatlı olarak tüketilen en yaygın ürünlerdendir. Bitter, sütlü ve beyaz çikolata seçenekleriyle birçok farklı damak tadına hitap eder. Çikolatalar, içerdikleri şeker ve kakao oranlarına göre de farklılaşır. İçeriğindeki kakao, makul miktarlarda tüketildiğinde sağlığa da faydalı olabilmektedir.  Hem direk paketinden çıkarılıp yenerek hem de pastalara ya da tatlılara karıştırarak tüketilebilir. Özellikle kahve yanında tercih edilir. 

Puding

Son zamanlarda market reyonlarında bolca gördüğümüz puding ile , okuduğumuz okulların yemekhanesinde bile karşılaşmış olabiliriz. Ana malzemesi süt ve kakao olan bu tatlı, kaselerde servis edilen ve kaşıklamaya doyamadığımız bir üründür. Ayrıca sadece çikolata değil, muz, çilek ve daha birçok meyve içeren çeşitleri bulunur. Marketlerde toz halinde karışımı satılmaktadır. 

Cheesecake

Cheesecake, tatlılarda görmeye pek alışık olmadığımız bir malzeme olan peynir ile yapılır. Genellikle süzme veya labne peynir kullanılarak hazırlanır ve üzerine limon, çilek ve ahududu gibi birçok farklı meyve ile sos hazırlanır. Bu lezzeti pastanelerde yiyebileceğiniz gibi marketten alacağınız cheesecake karışımlarıyla da yapabilirsiniz. Ayrıca, cheesecake, çikolatalı tatlıları sevmeyenler için lezzetli bir alternatiftir. 

Kekler

Geleneksel tarzdaki keklerin modası hiçbir zaman geçmez. Kakaolu ve vanilyalı kekler hepimizin çay yanında kolaylıkla tükettiği ürünlerdir. Bunlara ek olarak tiramisu ve mozaik keki de bu kategoriye dahil edebiliriz. Bunlar hem fırında pişirebileceğiniz hem de buzlukta bekleterek yapabileceğiniz keklerden birkaçıdır. Ayrıca kekinizin üzerine soslar hazırlayarak daha lezzetli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. 

Krem Şanti

Krem şanti, kolay hazırlanan ve birçok kekte ara malzeme olarak kullanılan bir üründür. Marketten alacağınız toz karışımı ile birkaç dakikada hazırlayabileceğiniz bir üründür. Krem şanti toz karışımını çırpıp içine meyveler ekleyerek lezzetli ve ferah bir yaz tatlısı yapabilirsiniz.  Ya da halihazırda pişirdiğiniz kekin içine ya da üzerine krem şanti sürerek tatlınızı renklendirebilirsiniz. Krem şanti ayrıca, revani gibi şerbetli tatlıların üzerinde de servis edebileceğiniz bir lezzettir. 

Şeker Hamuru

Özellikle pastacıların tercih ettiği şeker hamuru, pastalarınızı süslemek için kullanabileceğiniz pratik bir malzemedir. Birçok farklı aromada ve renkte bulabileceğiniz şeker hamurlarını, kekinizin üzerini kaplamak için ya da pastanızın üzerine farklı şekiller eklemek için kullanabilirsiniz. Şeker hamurunuza, merdane ile açarak ya da hamur parçalarını yuvarlayarak şekil verebilirsiniz. Ek olarak özel günler için pişirdiğiniz kurabiyelerinizin üzerine bir kat şeklinde uygulayabilir, onları renklendirebilirsiniz. Şeker hamuru evde yapılabileceği gibi marketten de kolaylıkla erişilebilen bir üründür. 

Kurabiye

Kurabiyeler, kekler gibi çay ve kahve yanında tercih edilen ürünlerdendir. Un, süt ve şeker gibi malzemeler kullanarak değişik şekillerde yoğurduğunuz hamurlar fırınınızda lezzetli kurabiyelere dönüşür. Kurabiyelerinize şekil vermek için farklı kalıplar kullanabilir ya da elinizle özgün formlar yaratabilirsiniz. Özellikle tarçın kullanarak yaptığınız kurabiyelere çocuklarınız bayılacaktır. Kurabiyelerinizi ayrıca hazır olarak da satın alabilirsiniz. 

Tatlı ve Pasta Fiyatları

Tatlı fiyatları içerdikleri ürün çeşitliliğine göre ve malzemelerinin kalitesine göre değişmektedir. Tatlıların içinde bulunan şekerin doğal veya işlenmiş olması da fiyata etki eden faktörlerden biridir. Pasta fiyatları da aynı şekilde pastanın kıvamının ve lezzetinin kalitesine göre değişebilir. Fiyatı etkileyen önemli bir diğer faktör de tatlı veya pasta üreten markanın bilinirliği ve kalitesidir. Genellikle köklü ve uzun yıllar tatlı üretimiyle ilgilenen markaların ürünleri daha yüksek fiyatlarda satılabilir. Bunlara ek olarak, tatlıların gramajları da fiyatı etkiler. Genel olarak tatlı ve pastaların fiyatlarını içerdikleri gerçek kakao, süt veya meyve gibi içerik ve besin değerlerinin kalitesi belirler. Tadını işlenmemiş ve görece ham maddelerden alan ürünlerin fiyatları işlenmiş ürünlerden farklılaşabilir. 

Tatlı ve Pasta Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tatlı veya pasta alırken öncelikle damak tadınıza uygun bir ürün aldığınızdan emin olmaya çalışabilirsiniz. Örneğin, çikolatalı ya da meyveli tatlardan hangisinin size hitap ettiğini anlamak faydalı olabilir. Bunun dışında hindistan cevizi ya da sakız aroması gibi bazı içeriklere alerjinizin olup olmadığını kontrol etmekte fayda vardır. Dolayısıyla, alacağınız ürünün içeriğini dikkatle okuyabilirsiniz. Ayrıca, alacağınız tatlıyı size yetecek kadar almakta fayda olabilir. Çünkü uzun süre tüketilmeden dışarıda bırakılan bazı gıdalar bozulabilir ve sizin sağlığınızı riske atabilir. Tatlı en uygun ve pasta en uygun fiyatlı ürünleri sitemizdeki kategoriden inceleyebilirsiniz.