Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

122 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat

Streç Film

Hayatımızda bulunan çeşitli materyal veya yiyeceklerin toplu veya ayrı ayrı şekilde ambalajlanmasını ya da kapların üstünün kapanmasını sağlayan gergin plastik ambalaj filmine streç film denir.

Streç film ev kullanımında, elastik yapısı ile kapların üstünün kapatılması ya da ambalajlanması sayesinde yiyeceklerin havayla etkileşimini ortadan kaldırır. Yiyeceklerin uzun süre taze kalmasına neden olur ve bu kullanım yiyeceklere hijyenik bir ortam sağlar. Streç film ürünleri sıcak ve soğuğa dayanıklı olması ve sudan etkilenmemesi nedeniyle geniş bir kullanım alanı vardır. Yiyeceklerin paketlenmesi, saklanması ve taşınmasında rahatlıkla kullanılabilir ve yiyeceklerinize tam koruma sağlayabilirsiniz. Streç filmlerin, esnekliği artırıcı ve sağlığa zararlı maddeler içermemesi de tüketicilerin özellikle yiyeceklerin saklanması ve paketlenmesinde gönül rahatlığıyla kullanmasına neden olur. Streç film yüzeyinde biriken statik elektrik sayesinde çok sayıda yüzeye tutunması kullanımı açısından kolaylık sağlayan bir diğer özelliğidir.

Streç film sadece evde kullanılmamaktadır. Endüstriyel alanda da kullanım alanı geniş bir üründür. Ürün veya paketleri birlikte ambalajlayarak taşınma sırasında kolaylık sağladığını görürüz. Ev ve ofis taşımacılığında tercih edilen bir üründür. Özellikle uçak seyahatlerinde bavulu zarar gelmemesi içinde streç film ile ambalajlama da yapılmaktadır.

Streç film ince detaylı bir yapıya sahiptir. Üretiminde polivinil klorür (PVC) maddesi kullanılırken, içerdiği plastikleştirici maddelerin yağlı yiyecekleri geçerek sağlığa zararlı olma ihtimali nedeni ile bu maddeden üretimi kısıtlanarak farklı bir madde kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde streç film üretiminde daha çok düşük yoğunluğa sahip olan polietilen (LDPE) malzeme, VLMF PVC malzeme ve polimer olarak bilinen plastik maddeler tercih edilerek üretimi yapılır.

Polietilen (LDPE) tehlikeli kimyasal içermeyen bir hammaddedir. Polietilenden (LDPE) üretilen streç filmler ev için özellikle mutfakta kullanılması sağlık açısından daha uygundur. Streç film üreticileri ISO 10993 belgesi ile kullandıkları malzemenin zehirli olmadığını ispat etmek ile yükümlüdürler. Türk Gıda Kodeksi de polietilen (LDPE) maddesi ile üretilen streç filmlerin yağlı gıdalar dahil her türlü gıda ile temas edebileceğini bildirmiştir.

Streç Film Özellikleri

Ev kullanımında streç filmlerin en çok kullanıldığı alan mutfaklardır. Farklı bir şekilde diyecek olursak mutfak dışında nadiren kullanılan bir malzemedir. Ev için üretilen streç filmler genelde yiyeceklerin paketlenmesi, saklanması ve taşımasına yönelik olur. Firmalarda ev kullanımı için ürettikleri streç filmler mutfaktaki ihtiyaçları karşılayacak şekilde ürünler üretmeye çalışırlar. Mutfaktaki kullanım için üretilen streç film özellikleri şöyledir;

Doğada Çözünür Streç Film

Bio-çözünür polietilen maddesinden üretilen doğada çözünür streç film ile doğa dostu bir tüketici olabilirsiniz. Kontrolsüzce doğaya bırakılan plastik atıkların çevreye verdiği zararı en aza indirmek amacı geliştirilmiş bir üründür. Streç filmin içerisine doğada çözünmesine neden olan bio katkı maddesi eklenerek plastiği mikroorganizmaların besin kaynağı haline getirir. Mikroorganizmaların 2 yıl gibi kısa bir sürede bu ürünün tüketimini sağlayarak doğada çözünme sağlanmış olur.

Streç Film Aparatı

Streç filmin istenilen ebatda kesilmesine yarayan aparattır. Streç film aparatı mutfaklarda istenilen bir üründür. Streç filmin bir yandan kullanmaya çalışarak istenilen yerden kesmek kolay olmayabilir. Bu durumlar bu aparat işlemin kolay şekilde yapılmasını sağlar

Mikrodalga Streç Filmler

Normal streç filmden daha kalın bir yapıya sahip mikrodalga streç filmler, yemeklerin ısıtılması, pişirilmesi ve servis edilmesinde kolaylık sağlayan bir üründür. Delikli yapısı sayesinde su buharının dışarı çıkmasını sağlarken sulu yiyecek ve içeceklerin dışarı sıçramasını engeller. Geleneksel fırınlarda kullanımı uygun olmayan bir üründür.

Kesimli Streç Film

Kesimli streç film, mutfakta kullanılırken streç filmi nasıl kesecem derdinden kurtarır. Belirli boyutlarda kesimli şekilde satılan bu ürün birçok kişi tarafından tercih edilerek kullanım kolaylığından yararlanılır.

PVC Streç Film

PVC streç film, elastik yapıya sahip bir yapıya sahiptir. Ve yiyeceklerin saklanması sırasında hava ile temasını engelleyerek uzun süre tazeliklerini korumalarını sağlar. Yiyeceklerin dış etkenlerden korumasının yanında kokularının yayılmasını ve birbirine karışmasını engeller.

Desenli Streç Film

Desenli streç film, keyifli ve eğlenceli sunumlar yapmak için tercih edilen bir streç film çeşididir.  Bu üründe diğer ürünlerde olduğu gibi yiyeceklerinizi saklama, paketleme ve taşımada gönül rahatlığıyla kullanabilen bir streç film ürünüdür.

Restoran Tipi Streç Filmler

Restoran tipi streç film adından da anlaşılacağı gibi restoranlar başta olmak üzere lokantalarda, oteller, pastaneler gibi tüm geniş hacimli ve ticari mutfaklarda kullanılan bir üründür. Farklı uzunluk ve genişlik seçenekleri olan bu ürün ihtiyacı ve kullanım alanı doğrultusunda ihtiyacı olanların tercih edebileceği streç film çeşitleridir

Streç Film Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Her üründe olduğu streç film tercih edilirken de belirli özelliklere dikkat etmek gerekir. İlk olarak söz konusu ürünü üreten firmanın yasal zorunlulukları yerine getiren firma olup olmadığıdır. Kullanacağımız alana göre ve pratik kullanımı olan ürünler seçmemiz ihtiyacımızı karşılamamızı sağlar. İhtiyacımıza göre uzunluğu olan ve kolay yırtılmayacak kalınlıkta olanı tercih etmemiz yerinde olur.

Streç Film Fiyatları

Her üründe olduğu gibi streç film ürünleri de farklı çeşitleri ve kalitede üretilen ürünlerdir. Streç film fiyatları bu nedenle değişiklik gösterir. Tüketicilerde piyasada bulunan ürünlerin kaliteli ve ihtiyaçlarına hitap eden streç filmlerden en uygun olanı tercih edebilirler.