Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

7515 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat

Sıvı Yağ ve Zeytinyağ

Bitkisel yağlar, mutfakların vazgeçilmez gıda maddeleri arasında yer alır. Yemeklerin tadını lezzetlendiren yağ çeşitleri, üretimde kullanılan ham maddesine göre farklı seçenekler sunar. Zeytin, ayçiçek, fındık ve kanola gibi farklı maddelerden üretilen yağların faydaları çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Tüm yemek ve tatlı tariflerinde kullanılan sıvı yağları, farklı salata ve sosları lezzetleri lezzetlendirmek için değerlendirebilirsiniz. Kızartma yapmak için en ideal seçenekler arasında bitkisel kaynaklı yağlar yer alır. Hafifliği ve kendine has lezzeti ile ön plana çıkan ürünler, teneke ve plastik bidonlarda satılır. Farklı markalar tarafından üretilen sıvı yağ ve zeytinyağı çeşitleri üretiminde kullanılan tekniklere göre ayrılır. Genellikle, zeytinyağ çeşitleri sıkım tekniklerine göre kullanıcılara farklı seçenekler sunar. Soğuk sıkım, erken hasat ve taş sıkım gibi farklı tekniklerle üretilen zeytinyağlarının asit oranı zeytin türü ve sıkım tekniğe göre farklılık gösterir. Farklı markalar tarafından piyasaya sunulan sıvı yağ ve zeytinyağ çeşitleri arasından bütçenize göre tercih yapabilirsiniz.

Sıvı Yağ ve Zeytinyağı Çeşitleri

Gıda ürünleri arasında en temel olanlarından yağ, birçok farklı malzemeden üretilir. Farklı malzemelerden üretilen bu yağlar farklı koku ve tatlara sahiptir. Dolayısıyla yemeklere de değişik tatlar katar. Her yağ çeşidinin kendine has besin değerleri bulunur. Türkiye bitki çeşitliliği açısından zengin bir ülke olduğu için yağ çeşitlerinde geniş bir skala kullanıcılara sunulur. Bitkisel kaynaklı yağlar, hafifliği ve lezzeti ile kullanıcıların beğenisini toplar. Sıvı yağ ve zeytinyağı çeşitleri ham maddelerine ve üretim tekniklerine göre kullanıcılara farklı seçenekler sunar. Bazı yağ çeşitleri kızartmalar için uygun olurken bazı sıvı yağ türleri soğuk yemekler ve salatalar için kullanabilirsiniz. Zeytinyağı ülkemizde oldukça fazla tercih edilen bir ürünler arasında yer alır. Özellikle Ege Bölgesi’nde zeytin yetiştiriciliğinin fazla olduğu yerlerde sebze yemekleri, salatalar ve mezelerde tercih edilir. Bu yağ, özellikle sağlığa ve metabolizmaya faydaları ile bilinir. Zeytinyağ kadar kullanımı kadar yaygın olan çeşitlerden biri ayçiçek yağıdır. Ayçiçeğinden üretilen bu yağ yine tavada ve tencerede pişireceğiniz tüm yemeklerde kullanılabilir. Zeytinyağına göre daha az aromatiktir dolayısıyla yemeklere ekstra bir tat katmaz. Çeşitli bitkilerden üretilen sıvı yağların aromaları ham maddelerine göre göre değişir. Fındık yağı, mutfaklarda kullanımı yaygın çeşitler arasında yer alır. Mısır, yağ üretmek için kullanılan bitkilerden biridir. Mısır yağı doymamış yağ asidi oranı bakımından yüksek değerlere sahiptir. Yağın bu özelliğinin kolesterol hastalarına iyi geldiği belirtilir. İçerdiği sağlıklı asitler metabolizmayı olumlu destekler. Son yıllarda kullanımı artan sıvı yağ çeşitlerinden biri kanoladır. Ayçiçek kadar ekimi yaygın olan kanola çiçeğinden yemeklik yağ elde edilir. Hafifliği ve düşük aromaya sahip olması nedeniyle bu çeşidi farklı yemekler ve kızartmalar için kullanabilirsiniz. Karışım yağlar kullanıcıların sık tercih ettiği seçenekler arasında yer alır. Belirli oranda ayçiçek, mısır ve kanola yağı gibi farklı çeşitlerin karıştırılmasıyla üretilen bu çeşitler, kızartmalar için tercih edilir. Diğer bir adı kızartma yağı olarak karışım yağlar, kızartmaların lezzetini arttırır. Kızartma işlemi için özel olarak üretildiği için yüksek ısı derecelerine dayanıklıdır. Kolay yanmayan kızartma yağlarını kullanarak çeşitli kızartmalar yapabilirsiniz. Yağ markaları, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde ambalaj çeşitleri sunar. 500 ml’lik şişelerden 20 litrelik teneke kutulara kadar zengin çeşitlilik sunan yağ markaları, kullanıcıların beğenisini toplar.

Sıvı Yağ ve Zeytinyağı Fiyatları

Kahvaltılarda, yemeklerde ve salatalarda kullanılan sıvı yağ ve zeytinyağ çeşitleri geniş bir yelpazede fiyatlandırılır. Ülkemizde oldukça fazla bitki çeşidi rahatlıkla yetiştirilebildiği için bitkisel yağlar, kullanıcılara farklı seçenekler sunar. Mısır, kanola, fındık ve ayçiçek gibi farklı çeşitleri bulunan sıvı yağlar, her bütçeye hitap eden fiyatlara sahiptir. Sıvı yağ ve zeytinyağı fiyatları ambalajların büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Genel olarak ürün miktarına göre değişen yağ fiyatlarında markalar etkili olur. Ayrıca, zeytinyağ çeşitleri kendi içinde üretim tekniklerine göre değiştiği için bu durum fiyatlara yansır. Özel seri zeytinyağ fiyatları diğer seçeneklere kıyasla farklı biçim fiyatlandırılır. Zengin çeşitlilik sunan sıvı yağ markaları, bütçe dostu fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisini toplar. Sıvı yağ ve zeytinyağ fiyatları hakkında bilgi almak için cimri.com üzerinden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan yağ çeşidinin farklı satıcılardaki fiyatlarını inceleyerek tasarruflu bir alışveriş yapabilirsiniz.

Sıvı Yağ ve Zeytinyağı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hafif ve kendine has lezzetleri ile ön plana çıkan sıvı yağ çeşitleri, her evin önemli ihtiyaçları arasında yer alır. Yemek, sos ve salatalarda kullanılan sıvı yağ ve zeytinyağı çeşitleri farklı markalar tarafından üretilir. Sıvı yağ ve zeytinyağı markaları, zengin ürün çeşitliliğine sahip olduğu için kullanıcılar yağ seçimi yaparken bazı kriterleri değerlendirebilir. Yağ ürünleri alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında yağın hangi amaçla kullanılacağına karar vermek bulunur. Fırında pişirilen ya da tavada ısıtılan yemeklerde kullanılması gereken yemekler ile salatalarda kullanılması gereken yağlar birbirinden farklıdır. Kızartma yemekleri için yüksek ısıya dayanıklı ve geç yanan yağları kullanmak uygun bir seçenek olabilir. Salata, soğuk yemekler ve mezeler için zeytinyağını tercih edebilirsiniz. Zeytinyağı, kullanılan zeytin türüne göre farklı asit değerine sahip olabilir. Asit değerine göre ürünlerin yoğunluğu ve sertliği farklılık gösterir. Damak tadınıza göre farklı asitlik değere sahip zeytinyağı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca, yağ satın alırken sağlık durumuna göre de hareket edilmelidir. Kolesterol benzeri hastalıklara sahip bireylerin daha doğal, bitkisel ve saf yağları tercih etmesi daha sağlıklı bir karar olabilir.