POPÜLER ARAMALAR

Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

Kuruyemiş Fiyatları

14769 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat

Kuruyemiş

Atıştırmalık olarak tüketilebilecek pek çok gıda ürünü bulunur ve bunlardan en çok tercih edilenlerden biri de kuruyemişlerdir. Kuruyemişler hem lezzetli olması hem de insan vücuduna oldukça fazla faydasının bulunması sebebiyle sıklıkla tercih edilirler. Çayın yanına veya formuna dikkat eden kişilerin gün içerisinde ara öğünlerinde tüketebileceği sağlıklı yağları içeren kuruyemişler bulunur. Bazı kuruyemişler vegan beslenmeye sahip olan kişiler tarafından protein ve bol miktarda bitkisel yağ ürettiği için de tercih edilir. İnsan vücudu yağlara da çok fazla ihtiyaç duyar ve vücuda yağ almanın en güzel yolu bitkisel yağların tercih edilmesidir. Kuruyemiş gibi atıştırmalıkları tercih ederek beslenmenizi kuvvetlendirebilirsiniz.

Kuruyemiş Çeşitleri

Kuruyemişler lifli bir yapıda olması sebebi ile günlük olarak ihtiyacınız olan bir porsiyonda tüketmeniz vücut sağlığınız için oldukça iyi bir seçenek olur. Günlük enerji ihtiyacınızı kuruyemişler ile karşılayabilirsiniz. Kilo almak isteyen kişiler için ise kuruyemişler oldukça yardımcı besinler olabilir. Kuruyemişler ile sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz. Kuruyemiş çeşitleri arasından istediğiniz veya en sevdiğiniz bir tanesini seçerek sağlıklı beslenme rutininize ekleyebilirsiniz. Yer fıstıkları kuruyemiş çeşitleri arasından en çok sevilenlerden bir tanesidir. Yer fıstığı, kemik ve kasları güçlendirir ve mideyi koruyucu bir özellik gösterir. Kolon ve mide kanserine karşı koruyucu özelliği olan yer fıstığı aynı zamanda kan şekeri seviyesini dengelemeye yardımcı olur. Yer fıstığı satın alarak evde kolay bir şekilde kendi şekersiz, tatlandırıcısız, katkı maddesiz fıstık ezmenizi yapabilirsiniz. Bu yer fıstığı tüketiminizi arttırabilir. Ancak her şeyde olduğu gibi porsiyon kontrolüne dikkat etmek gerekir. Potasyum, magnezyum, bakır, kalsiyum, demir, selenyum, çinko gibi insan vücuduna pek çok faydası bulunan vitamin ve mineralleri içerir. Yer fıstığı aynı zamanda cildi de güzelleştirir. Ceviz ise faydaları ile en çok gündeme gelen kuruyemiş çeşitleri arasındadır. Ceviz içerisinde bulundurduğu Omega 3 yağ asitleri sayesinde kan basıncını azaltır ve kalp sağlığını koruma özelliği gösterir. Kalbin en büyük dostu olarak adlandırılır, kalp sağlığı için oldukça önemli bir besin olarak öne çıkar. Bağırsakları temizlediği de bilinir ve vücutta biriken toksinleri dışarı atmaya yardımcı olur. Ara öğünlerinize cevizi eklemek de oldukça mantıklı bir seçim olabilir. Kilonuza ve ihtiyacınız olan miktara göre arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Melatonin bileşikleri içermesi sebebiyle de düzenli ve dingin bir uyku çekmenize yardımcı olabilir. Fındık da en çok tercih edilen kuruyemişler arasında yer alır. Ara öğünlerde tek başına tüketebileceğiniz gibi tatlıların içerisine de oldukça yakışan bir kuruyemiştir. Fındığın da pek çok faydası bulunur. Oldukça lezzetli olan ve birçok kişi tarafından severek tüketilen fındık, yüksek oranda protein, yağ, vitamin ve mineral içerir. Diyabet hastalığı olan kişiler için oldukça yararlı bir besin olarak karşımıza çıkar. Beyin sağlığına olumlu pek çok etkisi bulunur ve kanseri önlediği bilinir. Kaju en sevilen kuruyemişler arasında yer alır. Lezzetinin yanı sıra insan vücuduna da pek çok faydası bulunur. Düzenli bir şekilde, ihtiyacınız olan miktarda kaju tüketmek kalp sağlığını korur, sağlıklı kas ve sinir hücrelerine sahip olmanızı sağlar. Düşük miktarda şeker içermesi ve kolesterol içermemesi sebebi ile diyabet hastalarının rahatlıkla tüketebileceği bir seçenek olarak karşımıza çıkar.

Kuruyemiş Fiyatları

Kuruyemiş fiyatları pek çok duruma göre değişiklik gösterebilir. Paketlenmiş halde satılan kuruyemişlerin fiyatları markadan markaya göre değişiklik gösterebilir. Kuruyemiş çeşitleri arasındaki farklılık da fiyatı etkileyen durumlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Örneğin; kaju ve yer fıstığının fiyatı birbirinden oldukça farklı olabilir. Fiyatı etkileyen bir diğer durum ise ürünlerin paketlenme durumu olabilir. Paketli ürünler açık ürünlere göre yüksek fiyatlı olabilir. Ürün paketlerinde bulunan emniyet kilidi olarak adlandırılan kilitlerin bulunması da kuruyemiş fiyatlarını etkileyen durumlardan bir tanesi olabilir. Kuruyemiş satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikleri göz önünde bulundurarak sağlığınız için en uygun olan kuruyemişi satın alabilir ve güven içerisinde tüketebilirsiniz. Ayrıca ürün gramajı gibi detaylar da fiyatlandırmada etkili olur. 

Kuruyemiş Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Her üründe olduğu gibi kuruyemiş satın alırken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat etmek sağlığınız için çok daha iyi olabilir. Kapalı ve paketli olan kuruyemişler çok daha hijyenik olabilir. Kuruyemiş satın alırken az miktarlarda satın almak taze bir şekilde saklayabilmek açısından önemlidir. Bu sebeple daha az olan miktarlara yönelmekte fayda vardır. Kuruyemiş tüketiminde tüketim miktarına dikkat etmek de oldukça önemlidir. Her ne kadar sağlıklı yağlar içeren besinler olsa da hızlı bir şekilde kilo aldırabilir ve yağlanmaya sebep olabilir. İhtiyaç olandan fazla yağ tüketmek vücut için sağlıksız olur. Eğer spor ile ilgileniyor ve ağır sporlar yapıyorsanız kuruyemiş miktarınızı arttırabilirsiniz. Egzersiz öncesinde yer fıstığı, ceviz, fındık gibi enerji verecek olan kuruyemişler tüketmek spor esnasındaki performansınızı artırır. Ayrıca seçim noktasında alerjiniz varsa bunu da göz önünde bulundurmanız faydalı olabilir. Alerjinizin olması durumda alternatifler arasında zevkinize hitap eden bir seçeneği tercih edebilirsiniz. Kuruyemiş en uygun seçeneklerini Cimri.com’da bulabilirsiniz.