POPÜLER ARAMALAR

Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

Dondurulmuş Gıda Fiyatları

214 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat

Dondurulmuş Gıda

Dondurma yöntemi, gıdaları uzun süre bozulmadan saklamak için büyük bir avantaj sunar. Gıda sektöründe çok sık kullanılan bu yöntem sayesinde üretilen yemek, uzun süre saklanıp kullanılabilir. Hayatın hızlanması ve zamanın daha değerli hale gelmesi ile birlikte yemeklere pratiklik katan bir işlemdir. Birçok besin dondurularak günlerce hatta aylarca saklanabilir. Akla gelebilecek her gıda dondurulma yöntemi kullanılabilir. Dondurulmuş gıdalar arasında et, tavuk, deniz ürünleri, meyve konsantreleri, balık, meyve, sebze ve püre gibi çeşitli birçok besin vardır. Dondurulmuş gıda, en doğal saklama yöntemi denebilir. Herhangi bir kimyasala gerek duyulmaz. Tamamen doğal işlemlerle yapılır. Bundan dolayı oldukça sağlıklıdır. Bir gıda bir haftadan üç aya kadar dondurularak zarar görmeden muhafaza edilebilir. Sadece dondurulmuş gıdalar üzerine üretim yapan bazı markalar da vardır. Bu markaların bünyesinde bulunan sayısız ürün arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Mevsimi olmadığı dönemlerde dahi sebzeyi ve meyveyi dondurulmuş olarak bulmanız mümkündür.

Dondurulmuş Gıda Çeşitleri

Gıdalar dondurularak uzun süreler boyunca muhafaza edilebilir. Bundan dolayı dondurulmuş gıda firmaları, kullanıcıların isteklerini dikkate alarak uzun süre saklanabilen yiyecekler hazırlar. Bu noktada dondurulmuş gıdalara olan ilgi hızla artmıştır. Evde dondurma ile şoklama arasında bazı farklar vardır. Evdeki dondurma işlemi yavaş gerçekleşir. Bu sırada gıdaların besin değerinde kayıplar yaşanabilir. Bundan dolayı evdeki dondurma işleminde tam verim alamayabilirsiniz. Fakat dondurulmuş gıdalarda şoklama işlemi kullanılır. Şoklama işlemi daha hızlı gerçekleşir. Bundan dolayı gıdalarda besin değeri kaybolmaz. -40 derecede şoklama işlemi ile dondurulur. -40 derece ile dondurulan gıdalar merkez sıcaklığı -18 olacak şekilde ayarlanır. Dondurulmuş gıda markaları, ürünleri kimyasal madde kullanmadan tamamen doğal yöntemler ile dondurur. Bundan dolayı vitamin ve mineral değerinde kayıp yaşanmaz. Dondurulmuş gıdalar belirli gıda testlerinden geçip onaylandıktan sonra satışa sunulur. Fakat dondurulmuş gıdalar kullanıcılara hızlı ve ekonomik bir yemek fırsatı sunar. Zamandan tasarruf etmek için birebirdir. Dolaptan çıkardığınız dondurulmuş et gıdaları sadece pişirilerek kısa sürede akşam yemeğiniz olabilir. Dondurulmuş gıdalar bütçeden, zamandan ve enerjiden tasarruf etmek için çok iyi bir avantajdır. Dondurulmuş gıdalar taze ve iyi besinlerden seçilerek üretilir. Dondurulmuş gıdalarda ürünün miktarı hesaplanırken sadece yenilebilen kısımlar hesaba katılır. Örneğin; bir dondurulmuş sebze ambalajının içinde sadece sebzenin yenilebilen kısımlar ambalajın üzerine gramaj olarak yazılır. Sebzenin yenilemeyen, çöp bölgeleri hesaba katılmaz. Dondurulmuş gıdalar hayatı daha pratik hale getirir. Hemde lezzetten taviz vermeden zaman tasarrufu yapmanızı sağlar. Dondurulmuş gıda çeşitleri, geniş ürün yelpazesine sahip olduğu için istediğiniz birçok gıdayı bulmanız mümkündür. Derin dondurucuların üretilmesi ile beraber dondurulmuş gıdaları muhafaza etmeniz de kolaylaşmıştır. Siz de cimri.com sayfasını ziyaret ederek hangi dondurulmuş gıdayı almak istediğinize karar verebilirsiniz. Hem ihtiyaçlarınızı hem de bütçenizi göz önünde bulundurarak en doğru seçimi yapmanız mümkündür. 

Dondurulmuş Gıda Fiyatları

Dondurulmuş gıda markaları çok çeşitlidir. Bundan dolayı çeşitli birçok dondurulmuş gıda markası ve ürünü bulmak mümkündür. Dondurulmuş gıda markaları çok çeşitli olduğu için dondurulmuş gıda fiyatları da geniş bir aralığa sahiptir. Ürün kalitesine ve markasına göre dondurulmuş gıda fiyatları değişiklik gösterir. Dondurulmuş gıda fiyatlarını belirleyen önemli birkaç faktör vardır. Bunlar arasında dondurulmuş gıdanın ne olduğu vardır. Örnek vermek gerekirse dondurulmuş et gıdaları dondurulmuş sebzelere göre daha yüksek fiyatlıdır. Çünkü et fiyatları sebze fiyatlarından daha yüksek oranda belirlenir. Aynı zamanda dondurulmuş gıdalarda etkili faktörlerden birisi de mevsimlerdir. Dondurulmuş et gıdalarının fiyatları dönemler arasında değişiklik göstermez. Çünkü et ürünlerini her dönem bulmak mümkündür. Fakat sadece belirli dönemlerde bulunan gıdaların dondurulmuş halleri yetiştirilmediği zamanlarda daha yüksek fiyatlı olur. Gramaj değeri de fiyatlandırma konusunda önemli rol oynayan unsurlar arasında bulunuyor. Düşük gramaj ile yüksek gramaj arasında belirli bir fiyat farkı bulunur. Yaz meyvelerinin dondurulmuş versiyonları kış aylarında da satışa sunulur. Bu ürünlerin fiyatlarını incelemek için cimri.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Dondurulmuş Gıda Satın Alırken Önce Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Dondurulmuş gıda almadan önce dikkat etmeniz gereken önemli birkaç nokta vardır. Öncelikle dondurulmuş gıda satın alırken ne almak istediğinize karar vermeniz gerekir. Sebze, meyve ya da et ağırlıklı gıdalardan hangisini seçeceğinizi belirlemeniz önemlidir. Dondurulmuş gıdalar hassas bir şekilde saklanması gereken ürünlerdir. Dondurulmuş gıdaların sık sık dondurulup çözülmesi iyi değildir. Aynı zamanda çözüldüğü takdirde evdeki imkanlar ile tekrar aynı şekilde donduramazsınız. Dondurulmuş gıdalar -40 derecede şoklama işleminden geçtiği için muhafaza etme süresi daha uzundur. Çözüldüğü takdirde siz tekrar -40 dereceye ulaşamayacağınız için dondurma işleminden tam verim alamazsınız ve ürünü uzun süre saklayamazsınız. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamak için termal çantalar kullanabilirsiniz. Bunlar gıdanın çözülmesini bir süreliğine engeller ve tazeliğini korumaya devam eder. Son olarak alacağınız dondurulmuş gıdada sıcaklık zaman etiket olduğunu kontrol etmelisiniz. Bu etiket ürünün bazı süreçlerden geçtiğini belirtir. Dondurulmuş gıdalar üretim ve dağıtım esnasında çözülüp tekrar dondurmak zorunda kalınmış olabilir Bu etiket ile bu süreçten geçip geçmediğini anlayabilirsiniz.