Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

5330 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat
1/50Sonraki

Bal ve Reçel

Başlıca gıda ürünleri arasında yer alan bal ve reçeller, kahvaltılarda ya da günün her saati tüketilebilen ürünlerdendir. Reçel ve bal çeşitlerinde farklı mineral ve vitaminler vardır. Besleyici özellikleri ve sağlığa olan faydası ile bilinen balın farklı çeşitleri mevcuttur. Bal aromatik bir tada sahip olup, arılar tarafından kovanlarda üretilir. Ürünler kokularına ve tatlarına göre çeşitlerine ayrılır. Çiçeklerden ve tomurcuklardan elde edilen bal çeşitleri birçok hastalığa karşı vücudun direncini arttırır. Bal kadar kahvaltı sofralarının popüler yiyecekleri arasında reçel çeşitleri yer alır. Çeşitli meyvelerin kaynatılarak elde edilmesi ile hazırlanan reçel, geleneksel bir besin kaynağıdır. Genellikle kahvaltılarda tüketilen bu yiyecek, ayrıca tatlılarda ve pasta süslemelerinde kullanılır. Enerji veren özelliği ile reçel tüketimi giderek artmış ve sağlıklı bir gıda olması nedeni ile çocuklar ve yetişkinler tarafından ilgi görmüştür. Gıda markaları farklı boy kavanozlarda kullanıcılara bal ve reçel çeşitlerinde zengin bir yelpaze sunar. Çiçek, kestane ve çam gibi farklı çeşitleri bulunan bal, kendine has aroması ile ön plana çıkar. 

Bal ve Reçel Çeşitleri

Gıda ürünleri arasında yer alan bal ve reçel en çok tüketilen yiyecekler arasında yer alır. Bal ve reçel çeşitleri, üretildikleri malzemeye göre farklı tat ve kokuya sahiptir. Aynı zamanda ürünlerin kendine özgü farklı faydaları ve besin değerleri bulunur. Kahvaltı sofralarını süsleyen bal ve reçel çeşitlerini ayrıca tatlı tarifleri ve pasta süslemeleri için kullanabilirsiniz. Genellikle cam kavanozlarda satılan bal ve reçel çeşitleri her ihtiyaca uygun ürünler sunar. Reçel ve bal kavanozların boyutları markalara göre değişiklik gösteriyor. 250, 300 ve 500 gramlık kavanozlarda satılan ürünler genellikle cam kavanozda kullanıcılara sunulur. 1, 2 ve 5 kilogram gibi farklı ağırlıklarda satılan ürünler için ise ambalajlar tercih edilir. Zengin ürün çeşitliliği sunan üretici markalar, kaliteli ve lezzetli aromaları ile kullanıcıların beğenisini toplar. Şifa deposu olarak bilinen balın, elde ediliş biçimine göre farklı çeşitleri bulunur. Bal çeşitleri arasında en popüler olanı üzme çeşitlerdir. Kovandan petek halinde toplanan bal, elekten geçirilerek süzülür. Böylelikle elde edilen saf bal tüketime hazır hale gelir. Süzme balda demir, fosfor, sodyum, protein ve yararlı karbonhidratların bulunduğu belirtilir. Çam, çiçek ve kestane gibi farklı çeşitleri olan bal, tatlı lezzeti ile kullanıcıların damak tadına hitap eder. Bal kadar kullanımı yaygın olan tatlı yiyecekler arasında reçel çeşitleri yer alır. Mevsimlik meyvelerle yapılan reçeller, farklı damak tatlarına sahip kullanıcılara hitap eden seçenekler sunar. Ayva, erik, incir, şeftali, çam kozalağı ve turunç gibi farklı meyvelerden yapılan reçeller, farklı ağırlıklara sahip kavanoz ve ambalajlarda satışa sunulur. Damak zevkinize göre farklı meyvelerden yapılan reçelleri tercih edebilirsiniz. Enerji ve şifa kaynağı olan reçel çeşitleri pasta ve kurabiye gibi tatlıların süslemesi için değerlendirebilirsiniz. Reçel ve bal çeşitlerini dört mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kahvaltı sofralarını tatlandıran reçel çeşitleri kullanıcılara şekerli ve şeker ilavesiz seçenekleri sunar. Damak zevkinize göre farklı meyvelerden yapılan reçel çeşitlerini tercih ederek sofralarınızı süsleyebilirsiniz.

Bal ve Reçel Fiyatları

Kahvaltı sofralarını renklendiren ve tatlandıran bal ve reçel çeşitleri, zengin çeşitliliği ile geniş bir kitleye hitap eder. Sağlıklı ve lezzetli bir seçenek olan bu ürünler, uygun fiyatları ile kullanıcıların yüzlerini güldürür. Bal ve reçel çeşitleri, üretildikleri malzemelere göre farklı aroma ve tada sahiptir. Alışveriş sırasında damak zevkinize göre seçimler yapabilirsiniz. Kahvaltılarda, soslarda, içeceklerin tatlandırılması veya tatlılarda kullanılan bal ve reçeller farklı fiyat aralığına sahiptir. Bal ve reçel fiyatları genel olarak ürün miktarına göre değişiklik gösterir. Ayrıca, ürünlerin fiyatı markadan markaya değişebilir. Piyasada yer alan bal ve reçeller birçok çeşide sahip olduğu için bu ürünlerdeki fiyatlar aromaya ve lezzete göre değişebilir. Çilek, ahududu ya da ayva gibi farklı malzemelerden yapılmış reçellerin fiyatları da farklı olur. Bal ve reçel en uygun fiyat seçeneklerini görmek için cimri.com’u kullanabilirsiniz. Geniş ürün çeşitleri arasından alışveriş bütçenize uygun bal ve reçel fiyatlarını tek tıkla listeleyebilirsiniz. Büyük ve küçük boy ürünlerin farklı satıcılardaki fiyatlarını karşılaştırarak hesaplı bir alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı yorumlarını değerlendirerek alışverişinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz.    

Bal ve Reçel Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

En çok tüketilen ürünlerden arasında bulunan bal ve reçel çeşitleri, kullanıcılara farklı alternatifler sunar. Kendine özgü aroması ve lezzeti olan bu ürünleri istediğiniz satın alabilirsiniz. Bal ve reçel siparişi vermeden önce bazı detayları inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Farklı lezzetlere sahip bal ve reçel çeşitleri arasında seçim yaparken damak zevkinize göre seçimler yapabilirsiniz. Pürüzsüz kıvama sahip ve kovanı elenmiş balı seviyorsanız süzme çeşitleri tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde damak zevkinize göre çam, çiçek ve kestane balını satın alabilirsiniz. Farklı meyvelerden üretilen reçeller, meyvelerin tadına göre tatlı ve ekşi aromalar sunar. Damak zevkinize göre çeşitli meyvelerden yapılan reçelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca, şekersiz beslenmeye özen gösteren kullanıcılara markaların ürün gruplarında yer alan şekersiz reçel çeşitlerine göz atabilir. Çeşitli meyvelere alerjiniz varsa ürün seçiminde dikkatli davranmak sizlere avantaj sağlar. Plastik ve cam ambalajlarda satılan bal ve reçel çeşitleri arasından bütçenize ve ihtiyacınıza göre satın alabilirsiniz. 200 gramlık kavanozlardan 5 kilogramlık kutulara kadar farklı seçenekler sunan reçel ve bal çeşitleri uygun fiyatları ile kullanıcıların beğenisi kazanır.