Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

110 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat

Ayran

Türk toplumunda ayranın büyük bir önemi vardır. Bir kültür simgesi hâline gelen ayran yemeklerde, tansiyonumuz yükseldiğinde, dönerle, ferahlamak istediğimizde, mevlütlerde, düğünlerde ve daha birçok alanlarda tercih edilen içecekler arasında başı çeker. Sağlık açısından da birçok faydası olan ayranın içerdiği yüksek değerdeki vitamin, mineral ve bileşenler yardımıyla bağışıklık sistemimizi güçlü tutabiliriz. Ayranın başta sindirim sistemi olmak üzere aynı zamanda kemik sağlığına, kan basıncının düzenlenmesine ve kolesterole iyi geldiği bilinir. Aynı zamanda zayıflamak isteyenler için ayranın büyük bir önemi vardır. Çünkü ayran uzun bir süre açlık hissini bastırarak az yemek yenmesine yardımcı olur. Ayrıca mide ve bağırsaklarda besin emilimini azaltarak tokluk hissi oluşmasına yardımcı olur. Özellikle yaz aylarında buz gibi bir ayran tüketmek farz hâline gelir. Birçok markaların farklı paketlerde ve içeriklerde tüketiciyle buluşturduğu ayranlar insanlar için vazgeçilmez içecek olarak yerini alır. İster cam şişelerde, ister plastik şişelerde isterseniz de tek içimlik şişelerde üretim yapan markalar geniş bir ürün yelpazesi sunan ayran çeşitleri sayesinde kullanıcılarını mutlu etmeyi başarır. Deneyimli ve güvenilir markalar aynı zamanda kullanıcılarına yoğurtla karıştırılan ve ayran gibi bir çeşit yoğurt içeceği olan kefir çeşitleri de sunar. Sade ve meyveli seçeneklerden oluşan kefirler yüzünüzü güldürmeye yeter.

Ayran Çeşitleri

Başta sindirim sistemi olmak üzere bütün vücutta sıcaklığın dengelenmesine yardımcı olan ayran beklentinize göre farklı çeşitlerde sizinle buluşur. Yaz aylarında bolca tüketilen ayran aynı zamanda şişkinlik ve hazımsızlığın giderilmesine yardımcı olur. Tüketmek istediğiniz paketlere ve içim özelliğine göre birçok marka ayran çeşitlerini geliştirir. Ayranınızı cam şişede tüketmek istiyorsanız güvenilir markaların buluşturduğu şişe ayran çeşitleri içim kolaylığı sağlar. Cam şişede bulunan ayranlar dilerseniz tek içimlik dilerseniz de birden fazla içim seçeneği sunan boyutlarda üretilir. Ayranın özellikle ağır yemeklerden sonra tüketilmesi önerilir. Hazmın kolaylaşmasına ve gaz sorunlarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olan ayran farklı markaların üretmiş olduğu çeşitleriyle birlikte sofralarda güvenle yerini alır. Akşam yemeğine arkadaşlarınız ve ailenizi çağırdıysanız 2 veya 3 litrelik şişelerde bulunan ayran çeşitleri yemeğinize leziz bir uyum sağlar. Bol köpüğüyle bilinen fermente edilmiş krema veya yoğurttan yapıldığı gibi aynı zamanda sütten de üretilen yayık ayran çeşitleri de sunan markaların üretmiş olduğu ayranlara cimri.com üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sağlık sektörünün gelişimiyle birlikte ayran çeşitlerinin de aynı oranda gelişim gösterdiği günümüzde zayıflamaya ve bağışıklık sistemini korumanıza yardımcı olan kefirler karşımıza çıkar. Beklentiye ve damak zevkine göre değişim gösteren kefir çeşitleri de light, sade ve meyveli seçenekleriyle karşımıza çıkar. 

Ayran Fiyatları

Farklı markaların farklı şekillerde üretmiş olduğu ayranlar şişelerine ve içeriğine göre fiyat farkı gösterir. Ayran fiyatları genel olarak şişe özelliğine ve litresine göre değişim gösterir. Cam şişelerden vazgeçemeyenler için özel olarak üretilmiş ayranlar cam şişelerde kullanıcılarıyla buluşur. Plastik şişelere oranla fiyat farkı gösteren cam şişedeki ayranları rahatlıkla içebilir ve saklayabilirsiniz. Ayran düzenli olarak tüketildiğinde kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur. Bu sebeple ayranın bir başka çeşidi olan kefirler de içeriğine ve şişe boyutuna göre fiyat farkı gösterir. Genel olarak günlük tüketim için özel küçük paketlerde bulunan tek içimlik kefirler light, sade ve çilekli gibi seçeneklerden oluşur. Aile boyu ayran keyfi sürebileceğiniz ayran çeşitleri özel ekonomik boy paketleriyle de dikkat çeker. Bütçe dostu markaların üretmiş olduğu özel ekonomik paketler sayesinde bütçenizi sarsmadan içinizi ferahlatabilirsiniz. Ayran içerdiği kalsiyum sebebiyle hücrelerinizin ve kas sağlığınızın korunmasında önemli rol oynar. Her gün spordan önce veya sonra içeceğiniz probiyotik ayran 195 ml boyunda 12 adetlik özel ekonomik paketlerle karşınıza çıkar. Farklı üretimler yapan ayran markalarının sunmuş olduğu ayran çeşitleri ve fiyatlarına cimri.com üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Ayran Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Ayran içerdiği yüksek değerdeki B kompleksi ve vitaminleri başta olmak üzere aynı zamanda D vitamini sebebiyle birçok sağlık riskini en aza çekebilir. Özellikle anemi hastalığına yakalanma riskini azaltan ve içerdiği demir sebebiyle bağışıklığımızı koruyan ayranın içim şekli de önemlidir. Düzenli olarak ayran içmek iç organların sağlığını korurken cilt sağlığının korunmasına da yardımcı olur. Ayran satın alırken özellikle satın aldığınız şişenin miktarına dikkat etmelisiniz. Tek kişiyseniz ve tek içimlik bir ayran satın almak istiyorsanız tercihinizi kolaylıkla tüketebileceğiniz tek içimlik bardak ayrandan yana kullanmalısınız. Çünkü şişe ayranlar açıldıktan sonra en fazla 2 gün içerisinde tüketilmelidir. Tüketmediğiniz taktirde bozulabilir ve bütçenizi gereksiz yere yormuş olursunuz. Kalabalık bir aileden oluşuyorsanız büyük boy ayranları tercih edebilirsiniz. Diyet yapmak istiyor ve aynı zamanda bağışıklığınızı güçlü tutmak istiyorsanız tercihinizi kefirlerden yana kullanabilirsiniz. Ancak kalori almak istemiyorsanız meyveli çeşitlerden çok tercihinizi kalorisiz light kefirlerden yana kullanmalısınız. Spor aralarında ya da spordan önce light kefir içmeniz hâlinde vücudunuzun kaybetmiş olduğu sıvıyı koruyabilir ve bir denge oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda satın aldığınız ayranın hangi şişede olduğu ve nasıl korumanız gerektiği de önemlidir. Plastiğe göre daha dayanıklı olan şişe ayranınızı dolabınızda muhafaza edebilirsiniz. Ayranınız şişeyi açtıktan sonra sıcak bir ortama maruz kaldıysa tüketilmemesi önerilir. Herhangi bir ekşime ve yoğunlaşma bulunan ayranınız bozulmuş olabilir.