Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

43 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat
1/2Sonraki

Alüminyum Folyo

Alüminyum folyo, teknik olarak bahsedecek olursak maksimum 280 mikron kalınlığındaki alüminyum levhaların bir işlemden geçtikten sonra 7 mikron civarı bir inceliğe ulaşması ile elde edilen bir üründür. Alüminyum folyonun bir özelliği olan bariyer sayesinde içeri ve dışarı nemin, ışığın, oksijenin, mikroorganizmaların ve aromaların geçişlerini kısıtlayarak muhafaza ettiği malzemeleri etkili şekilde koruma  ve taze bir şekilde kalmalarını sağlar. Alüminyum folyo bu özelliği ile mutfaklarda yiyeceklerin pişirilmesi ve saklanması konusunda kullananlar açısından vazgeçilmez bir ürün olarak yerleri hazırdır. Bunun yanında ateşe dayanıklı olması ve kullanımı açısından kolaylık sağlaması birçok kişi tarafından tercih edilme sebebi olarak karşımıza çıkar.

Alüminyum Folyonun Kullanım Alanları

Alüminyum folyonun en bilindik kullanım alanı evlerimizde bulunan mutfaklardır. Mutfakta yemeklerin pişirilmesi ve saklanması gibi birçok konuda tercih edilen bir üründür. Mutfakta kullanımında yiyeceklerin ışığa, bakterilere ve neme karşı koruyarak bozulmalarını önüne geçerek taze kalmalarını sağlar. Bunun yanında sebze, balık ve diğer yemeklerin pişirilmesinde de kullanılan bir malzemedir. Mutfak folyosu olarak adlandırılan malzeme bireysel kullanmanın dışında ticari mutfaklar restoranlar, okullar ve hastaneler gibi birçok alanda yaygın olarak kullanılır.

Ev yani mutfak dışında da kullanılan alüminyum folyo sanayi üretiminde de tercih edilen bir üründür. Örnek verecek olursak çikolataların içinden çıkan metalik kağıtları söyleyebiliriz.

Alüminyum folyo bu kullanımları dışında hayatınıza kolaylık sağlayan kullanım şekilleri de bulunur. Biz size bu tarz kullanım şekillerinin çok tercih edilenlerden bahsederek bu üründen siz daha fazla yarar sağlayabilirsiniz.

Hızlı Ütü Yapmanızı Sağlar

Ütü yapanların işini kolaylaştırır ve harcanan zamanı azaltır. Ütü yaparak harcadığınız süreyi azaltmak için alüminyum folyoyu kıyafetler ile masanızın arasına yerleştirmektir. Böylece, ütüden iletilen ısı alüminyum folyo sayesinde geri yansıyarak giysilerinizin her iki tarafının da aynı anda ütülesini sağlamış olacaksınız.

Çamaşır Kuruturken Statik Oluşmasını Engeller

Çamaşırlar çamaşır makinesinde yıkandıktan sonra kurutma işlemi sırasında çamaşırlar birbirine yapışıyor ise bunun nedeni statik elektriktir. Bunun önüne geçmek için çamaşır makinesine 5 cm çapında üç adet alüminyum folyo topu koyarak statik elektrik oluşmasının önüne geçeceksiniz. Ve giysileriniz daha çabuk kurumasına neden olacaktır.

Batarya Bağlantısını Sabitler

Kullanmış olduğunuz kumandaya yeni pil takmanıza rağmen kumandanız çalışmıyorsa kumandanızdaki pilleri tutan yayların eskisi gibi pilleri iyi tutmaması olabilir. Alüminyum folyo çok iyi bir iletken olduğu için batarya ve yay arasına yeterli miktarda koymanız halinde uzaktan kumandanız eskisi gibi çalışmaya devam edecektir.

Makasları Bilenmesini Sağlar

Makaslar hangi iş için kullanılırsa kullanılsın zamanla körelmeye başlar. Makasınızı eski keskinliği sağlamak için belirli bir büyüklükte bir Alüminyum folyo kesip, en az üç kat olacak şekilde katlayın. Bu katlamış malzemeyi körelmiş makasınızla tekrar tekrar kestikçe eski gibi keskin bir makas olacaktır.

Kek Kabı Olarak Yapılabilir

Evde kek yapmak istiyorsunuz ama kek kalıbınız yok yada tek kullanımlık bir kalıba ihtiyacınız var ise bunu alüminyum folyo ile yapabilirsiniz. Kalıbı oluştururken daha sıkı ve dayanıklı hale getirmek için şeritleri katlayarak kullandığınızdan emin olmanız yeterli olacaktır.

Sızdırmaz Poşeti Olarak İş Görür

Bazı yiyecekleri saklamak için ağzı kapalı torbalara ihtiyacımız olabilir. Alüminyum folyo ile bunu yapmak da zor değil. Ağzı kapatılacak yerin üzerine alüminyum folyo koyarak üzerinden ütü ile geçilerek ev yapımı ağzı kapalı ve hava geçirmez çanta veya benzeri şeylere sahip olabilirsiniz.

Izgara Temizleme

Izgara yapmak herkesin istediği ve ayrı bir lezzet veren pişirme işlemidir. Izgaradan sonra kalan ve sıkışan yağ ve gıda artıklarının izlerini ortadan kaldırmak herkes için bir sorun olarak görülür. Alüminyum folyo ile bir miktar karbonatı kullanarak bu temizlik işlemi de halledilebilir. Kirlenmiş ızgaranın üzerine suyla ıslatılmış karbonatı serpiştirin, 10 dk sonra alüminyum folyo ile bu temizliği yapabilirsiniz.

Alüminyum Folyo Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Birçok firma tarafından alüminyum folyo üretildiğini görüyoruz. Piyasada bulunan bu ürünleri tercih ederken güven veren iyi kalitede ürünleri lan firmaları tercih etmemiz gerekir. Bunu yapmazsak vermiş olduğumuz para boşa gittiği usulüne uygun üretilmemiş bir ürün olmaması halinde sağlık açısından sorun yaşamamıza neden olabilir. Piyasada alüminyum folyo çeşitleri birçok firma tarafından tüketicilere sunulur. Çeşidi çok fazla olan bir üründür. Biz konuda tercih yaparken iki kriter karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan biri kalınlık olarak görürüz. Alüminyum farklı kalınlık (mikronlu) olarak üretilir. Daha ekonomik diye düşük mikronlu bir ürün alınması durumunda iki kat sarma yerine kalın mikronlu bir ürün alınarak tek seferde sarmak kullanıcılar açısından daha faydalı olacaktır. İkinci kriter ise uzunluk / gramaj olarak görürüz. İhtiyacınız olan bir uzunlukta ürün tercih edebilirsiniz.

Alüminyum Folyo Fiyatları

Bir çok firma farklı özelliklerde alüminyum folyo üretimi yaparak piyasaya sunar. Alüminyum folyo fiyatları da bu firmaların sunmuş olduğu kalitesi, boyutu, uzunluğu gibi kriterlere göre değişmektedir. Tüketicilerde bu konuda bir ürün seçerken öncelikli olarak sağlık açısından sakınca oluşturmayan firmaların ürünlerini tercih etmelidirler. Bu kriteri sağladıktan sonra boyut ve kalınlık özelliklerini ön planda tutarak piyasada bulunan alüminyum folyo en uygun olan ürünü tercih etmeleri yerinde olacaktır.