Dragon Langırt & Hokey Masaları

En Ucuz Dragon Langırt & Hokey Masaları Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Dragon
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

  LANGIRT HOKEY MASALARI NASIL ALINIR?

  Langırt oyunu, futbol oyunundan esinlenerek hazırlanmıştır. Dikdörtgen biçimli bir masa ile oynanır. Masanın uzun kenarlarında boydan boya sopalar bulunur. Oyuncular bu sopaları kullanarak karşılıklı oynarlar. Dikdörtgen langırt masasının kısa kenarında ise kaleler vardır. Kalelerin önünde kaleciler bulunur. Kaleciler ve tüm oyuncular bu sopalar yardımıyla kontrol edilir. Her bir sopa üzerinde bir iki veya üç futbolcu yer alır. Futbolcular sopa üzerine sabitlenmiştir. Langırt oyuncuları, sopaları ileri ve geri hareket ettirerek futbolcuları yönetir, futbolcuların minik topa vurmasını sağlar. Dikdörtgen langırt masasının kısa kenarında bulunan karşı kalelere bu şekilde gol atmaya çalışırlar. Gol olduktan sonra top langırt masasının içine gider ve farklı bir delikten tekrar çıkarak oyuncuya geri gelir. Jetonlu langırt masalarında belirli bir gol sayısına ulaşınca, langırt masası top vermeyi durdurur ve yeniden jeton atmak gerekir.

  Langırt masasının ilk 1980’li yıllarda kullanılmaya başlandığı tahmin edilmektedir. Uluslararası Langırt Federasyonu, oyunun popülerliğinin artmasıyla eş zamanlı olarak Fransa’da kurulmuştur. Langırt ve hokey masaları nerelerde bulunur? Langırt masaları, kafeteryalarda ve son dönemde bazı yaratıcı ajanslar ve ofislerde de bulunmaktadır. Ofislerde bulunan langırt masaları, çalışanların boş zamanlarını değerlendirmeleri, dinlenmeleri, motivasyonlarını artırmaları için faydalıdır.

  Hokey masaları nasıl kullanılır?

  Havalı hokey (air hockey) oyunu da langırt gibi oyun salonlarında, kafeteryalarda hatta bazı ofislerde bulunur. Çocuklar için tasarlanmış mini hokey masaları da vardır. Çocuklar için tasarlanmış hava hokeyi masalarının yerden yüksekliği daha azdır. Havalı hokey masalarının üstünde minik delikler vardır ve bu deliklerden hava gelir. Disk şeklinde top, masadan gelen bu hava sayesinde hareket eder. Havalı hokey masasının oyuncuları, disk şeklindeki topa özel raketler (tahta silgisine benzer) yardımıyla vururlar ve karşı tarafın kalesine atmaya çalışırlar. Havalı hokey masası da langırt masasına benzer.

  Langırt ve hokey masası fiyatları ne kadardır?

  Langırt ve hokey masalarının fiyatları, satıldığı yere, marka ve modele, masanın yapıldığı malzemeye göre değişkenlik gösterir. Langırt veya havalı hokey masası satın almayı düşünüyorsanız, cimri.com sitesini inceleyerek, en uygun fiyatlı olanı seçebilirsiniz. Cimri.com sitesi, ürünler arasında fiyat karşılaştırması yaparak, almak istediğiniz ürünü satan en uygun fiyatlı online alışveriş sitesini bulmanıza yardımcı olur.