Kumbara

En Ucuz Kumbara Fiyatları

126 ürün gösteriliyor.
Kumbara fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kumbara modelleri ve Kumbara fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kumbara kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Modatools, Hiper, Wildlebend, Soppigo. 126 adet Kumbara fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Kumbara Nedir?

Para biriktirebileceğiniz; metal, porselen, plastik veya seramik gibi materyallerle üretilen, üzerinde para atılabilecek bir deliği olan ve genelde altında içini boşaltabileceğiniz kilitli kapağı bulunan farklı model ve biçimlerde yapılmış küçük ya da büyük kutulardır. Kumbara bir alışkanlıktır, berekettir. Evinizin minik kasasıdır. Hele 80’lerde doğmuş bir nesil için nostalji demektir.

Uzun zamandan beri dünyanın en basit fakat en sağlam para biriktirme aracıdır. Eski çağlardan beri her şeyin doğasında olduğu gibi bu ürünler de evrimleşerek medeniyetlere ve teknolojiye göre değişip şekillenmiştir. Örneğin; günümüz teknolojisinde bazı modeller içine atılan miktarı hesaplayabilme özelliği bile taşıyabilmektedir.

Kumbara Ne İşe Yarar?

Bu ürünlerin genel amacı tasarruf ve birikim yapmaktır. Özellikle çocuklara küçük yaşta iradeyi öğretir. Çocuklarınıza kendi iradeleri ile biriktirdikleri paranın tatmin ediciliğini ve değerini öğretip bilinçlendirerek hayatları boyunca menfaatlerine olacak bir alışkanlık kazandırmış olursunuz. Biriktirdiği para ile kendi istediği bir şeyi alan çocuk, hem elindekinin değerini daha çok anlayacak hem de kendi parasıyla bir şey almanın verdiği tatminle motive olacaktır. Ekonomi ve birikimin önemini erken yaşta kavrayacaktır.

Kumbara, çocuklar için birikimin temelini oluşturmak adına önemli bir yere sahip olsa da aslında her yaştan insanın severek kullanacağı bir üründür. Özellikle 80’li yıllarda doğmuş nesil için anlam ve önemi çok büyüktür. Bazı bankaların hediye olarak dağıtmasıyla birçoğumuzun çocukluk yıllarına dönüp anılarını hatırlamasına neden olmuştur. Biriktirdiğiniz para ile kendinizi veya bir sevdiğinizi mutlu edebilirsiniz. Minik kasanızda biriken miktara göre, o büyük kumbara açma anından sonra küçük hazinenizle belki kendinize bir hediye alabilir ya da bir sonraki birikiminiz için hedeflerinizi yükseltebilirsiniz.

Kumbara Çeşitleri Nelerdir?

Kumbaraları birçok farklı şekilde sınıflandırabilir, gruplandırabilir ve çeşitlendirebiliriz. Örneğin alığı paranın türüne göre kâğıt para mı metal para mı alıyor ya da malzemesine göre o da olmazsa şekline göre bile sınıflandırabiliriz. Bu açıdan bakıldığında bir sürü sınıflandırma seçeneği mevcut olmasına rağmen kumbaralar genel olarak kapalı veya kilitli kumbara olarak sınıflandırılmaktadır.

Kilitli Kumbara Nedir?

Para biriktirmek ve birikim yapmak gerçekten güzel bir durumdur. Bu alışkanlığı kumbaralar sayesinde aileler çocuklarına küçüklükten de edindirebilirler. Aynı zamanda kumbara özellikle seksenli yıllarda doğmuş nesil için bir nostalji olarak da görülmektedir. Kumbara içine atılan paraların yeterli birikim seviyesine ulaşana kadar müdahaleye kapalı olması için kilitli kumbaralar tercih edilir. Kilitli kumbaralar dahili bir kilit veya asma kilit ile kumbarayı daha güvenli hale getirir.

Açılamayan Kumbara Nedir?

Kumbara genel hatlarıyla bakıldığında sadece para biriktirmeye yarayan araç olarak görülebilmektedir. Fakat biraz daha yakından bakacak olursak kumbara özellikle çocuk yaştaki kullanıcılarına tasarruf yapmayı ve iradeyi öğretmektedir. Daha da farklı bir boyuttan bakıldığında insanlara da sabrı öğretebilmektedir.

Kumbarada yapılan birikim zaman zaman ihtiyaç dolayısıyla kullanılır ve daha sonra pişman olunabilir. Açılamayan kumbaralar, içine atılan paraların bir kısmını almayı mümkün kılmayan ürünlerdir. Bu kumbaraların içerisinde paraları almak için ürünün kırılması gerekmektedir. Bu durum kumbaranın tekrar kullanılmasının önüne geçtiği için yeterli birikim yapılana kadar kumbaranın içindeki paralara dokunulmasının önüne geçer.

Hediye Kumbara Nasıl Seçilir?

Ufak ama dokunaklı bir hediye seçeneği olabilir. Fakat böyle bir hediyeyi alacağınız kişiyi kesinlikle iyi tanıyor olmanız çok önemlidir. Nelerden hoşlanır? Ufak ama manalı şeylerle mutlu olabilir mi? gibi soruların cevaplarını bilmek size ipucu verecektir. Sempatik veya esprili, tasarım veya klasik, biblo tarzında veya şirin. Piyasadaki yüzlerce farklı model arasından sevdiklerinize en uygun olanı belirleyin.

Kumbara Fiyatları Ne Kadar?

Kumbara fiyatları; boyut, üretildiği malzeme ve tasarım gibi özellikleri hesaba katıldığında çok büyük farklılıklar göstermektedir. Günümüzde Hiper, Kosova, Kılıç gibi onlarca markanın ürettiği kumbaraları görebilirsiniz. Cimri.com’dan detaylı inceleme ve karşılaştırmada bulunabilirsiniz. Piyasaya bir göz attığımızda en ucuz kumbara 2 TL gibi bir fiyattan satışa sunulmaktadır. Tabi ki de kumbaraların özellikleri ve tasarımları geliştikçe ve değişiklik gösterdikçe, bu değişiklik ve gelişim fiyat artışı olarak önümüze gelmektedir. Bu açıdan düşünülüp de incelemeye alındığında piyasada 150 TL’ye kadar fiyatı bulunan kumbaralar bulabilirsiniz. Hatta özel tasarım kumbaralar baz alınarak düşünüldüğünde bu fiyat çok daha yükselecektir.