Büyük, küçük, kadın, erkek herkes çorap giyer. Özellikle kış aylarının vazgeçilmezi çorap; ayakları sıcak tutması sayesinde, üşütmeyi engeller. Her üründe olduğu gibi, kadınlar için özel üretilmiş külotlu çorapların da pek çok deseni ve çeşidi vardır. Pierre Cardin, BBS, Penti, Daymod gibi markaların üretmiş olduğu renk renk, desen desen, çeşit çeşit külotlu çorap modellerinden almak isterseniz, Cimri’de en uygun fiyat seçenekleriyle bulabilirsiniz.

Külotlu Çorap Nedir?

Ayak parmak ucundan kalçaları da içine alacak şekilde bele kadar yükselen, pamuklu, polyester, naylon gibi farklı malzemelerden üretilen, farklı renk ve desenlere sahip çorap çeşididir. Kadınların külotlu çorapla tanışıklığı, bebeklikten başlar. Bebeklik ve çocukluk süresi boyunca elbiselerin altına giydirilen külotlu çorap; okul zamanında okul külotlu çorabına dönüşür. Okuldan sonrasında ise iş hayatı ve gündelik hayatın her evresinde, etek ve elbiselerin altına giyilir.

Külotlu Çorap Çeşitleri Nelerdir?

Külotlu çorap çeşitleri çok fazladır. Genel olarak; desenli külotlu çorap, klasik külotlu çorap, fonksiyonel külotlu çorap, taşlı-simli külotlu çorap olarak ayrılır. Birde bütün bu çeşitler, farklı renklerde üretilerek, kadın külotlu çorap çeşitlerini yüzlerce sayıya çıkarır.

Desenli külotlu çorap; çok farklı desenlerde ve renklerde üretilir. Fileli, çiçekli, puantiyeli, kalpli, geometrik şekilli olanlar en çok tercih edilenlerdir. Kış aylarında kullanılacak olanlar kalın, yaz aylarında kullanılacak olanlar ince üretilir. Koyu siyah, açık siyah, ten rengi, beyaz en çok alınan renklerdir. Klasik külotlu çorap; desensiz, düz çoraptır. En bilinen ve tercih edileni; farklı inceliklerde bulunan ten rengidir. Siyah, beyaz, bordo, yeşil, mavi, hemen her renkte üretilir. Mat, parlak ve opak olarak çeşitleri vardır. Taşlı-simli külotlu çorap; desenli ve klasik çorapların üzerinde taş ve sim eklentisiyle oldukça gösterişli ve şık durur.

Fonksiyonel külotlu çorap birçok alt çeşide sahiptir. Push-up külotlu çorap; kalçayı kaldırıcı etkiye sahiptir. Korseli külotlu çorap, şekillendirici çorap da denilen bu çeşit; bacak ve basen bölgesinde korse etkisi yaratır. Yüksek bel korseli külotlu çorap; bacak ve basen bölgesindeki korse etkisinin yanı sıra, karın bölgesinde de korse etkisi vardır. Hamile külotlu çorap; hamile bayanlar için özel üretilmiştir. Termal külotlu çorap; özellikle kış aylarının vazgeçilmezidir, termal etkisi sayesinde bacakları ısıtır. Selülit külotlu çorap; özel teknikle üretilen bu çorap, bacak ve basenlerdeki selülit görünümünü azaltır.

Bütün bu çorap çeşitleri birçok renkte ve bedende üretilir. Yazlık ve kışlık çeşitleri vardır. Etek, elbise, pantolon altına rahatlıkla giyilebilir. Cimri’deki yüzlerce seçenek arasından, en ucuz külotlu çorap çeşitlerine göz atabilirsiniz.