KÜLLÜK NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

En yaygın kullanımıyla küllük, sigara içenlerin en çok kullandığı nesnedir. Sigaranın uç kısmı yanar ve kül oluşur. Kapalı ortamlarda veya sigara içme alanlarında etrafı kirletmemek için sigara külü bir kaba atılır. Bu kaplar küllük olarak adlandırılır. Böylece ortalık kirlenmez ve bütün küller bir kabın içinde birikir. Aksi taktirde küller hava da uçuşur ve etrafa saçılır. Ayrıca sigara içen kişiler ara sıra küllükte yanan sigaralarını bırakarak içmeye ara verirler. Böylece sigarayı sürekli ellerinde tutmak zorunda kalmazlar.

KÜL TABLASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?

Bu kadar çok kullanılması nedeniyle çok farklı modelde yapılır ve çeşitli malzemelerden üretilir. Sigara içmeyenler bile dekoratif olarak evlerinde kül tablası bulundururlar. Evlerde klasik olarak cam modeller kullanılır. Cam modeller hem daha şık görünür hem de daha dekoratiftir. İş yerlerinde ise en çok metal kül tablaları kullanılır. Fiyatı daha uygun ve daha dayanıklıdır. Ortak sigara içme alanlarında ise yüksek modeller kullanılır. İnsanlar bu alanlarda genelde ayakta sigara içerler ve yere eğilip söndürmek zorunda kalmamaları için kül tablaları yerden biraz yükseğe yapılır. Çeşitli renk ve şekillerde üretilirler. Çoğunlukla cam rengi ve metalik gri tercih edilir. Yuvarlak ve kare şekilleri en ok tercih edilenlerdir. Ama istenilen her şekilde üretilir. Cam, yanmaya dayanıklı ağaç ve metal en çok tercih edilen malzemelerdir. Küllük üzerinde sigarayı tutması için genelde iki tane üstü açık oluk bulunur. Sigara içen kişi sigarasını bu oluklara koyar ve sürekli elinde tutmaz zorunda kalmadan diğer işlerini halledebilir.

Küllük yapımı her zaman bu kadar zor olmaz. Kül tablası bulunmayan yerlerde insanlar her zaman yaratıcı bir çözüm bulurlar. Bazı insanlar içtikleri sigaranın paketini kül tablası olarak kullanır. Kağıdı küllük şeklinde kıvırarak basit bir kül tablası yapanlar da vardır fakat kağıdı kullanırken dikkat etmek gerekir çünkü sigarayı söndürürken dikkat edilmesi kağıt yanar veya delinir.

Pandora ve Minar Mobilya markalı ürünleri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinden inceleyebilir, fiyat ve model alternatiflerini karşılaştırabilirsiniz.

https://www.cimri.com/kulluk