Marka
Altis
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Spor ve outdoor kategorisinin tercih edilen kondisyon aletlerinden biri de kondisyon bisikletleridir. Dikey, eliptik, yatay, manyetik ve spin bike olarak farklı çalışma tiplerine sahip kondisyon bisikletlerini; Voit, Altis, Dynamic, Fox Fitness ve Hattrick gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun kondisyon bisikleti modellerini Cimri’de kolayca bulabilirsiniz. Kalp ve damar sağlığı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan kondisyon bisikletleri ile hem sağlığınızı hem de kaslarınızı kuvvetlendirebilirsiniz.

 • Kondisyon Bisikleti Hangi Bölgelerin Çalışmasını Sağlar?

  Spor aktivitelerinin ve kondisyon aletlerinin başında gelen kondisyon bisikleti, vücudunuzda dört farklı kas grubunun çalışmasını sağlamaktadır. Bölgesel bir sıkılaşma elde etmek için kullanabileceğiniz en etkili aletlerden biri olan kondisyon bisikleti, kalça, basen, karın ve bacak kaslarınızı çalıştırarak kısa sürede yağların yakılmasını ve incelmenizi sağlamaktadır.

 • Kondisyon Bisikletinizin Türüne Nasıl Karar Vermelisiniz?

  Kondisyon bisikletleri sağlıklı bir yaşam sürdürmek ancak spor salonuna gitmek istemeyen kişiler için oldukça kullanışlı bir kondisyon aletidir. Fakat birçok çalışma tipine sahip olması, kondisyon bisikletinizin seçimini biraz zorlaştırabilir. Kondisyon bisikletlerini çeşit olarak dört kategori olarak belirleyebiliriz. Dikey kondisyon bisikletleri, şekil ve işlevsellik olarak normal bisikletlerle neredeyse aynıdır. Evinizdeki alan kondisyon bisikletiniz için çok geniş değilse, ideal çözüm dikey kondisyon bisikletleri olacaktır. Yatak kondisyon bisikletlerinde de, kullanım şekli olarak her ne kadar dikey kondisyon bisikletlerine benzese de pedalların daha ileride olması ve semer arkasında bulunan bel ve sırt desteği sayesinde daha rahat şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda yatay kondisyon bisikletlerinde bacak ve karın kasları çalışırken sırt desteği sayesinde bel ve sırt bölgelerinde sorun olan kişilerin de ağrısız ve rahat şekilde spor yapabilmeleri mümkün olacaktır. Eliptik kondisyon bisikletleri, diğerlerinden farklı olarak pedal yerine palet bulundurur ve ayakta egzersiz yapmayı sağlar. Bu sayede sadece bacak ya da karın değil, tüm vücut kaslarınızın çalışmasını sağlar. Vücudunun tüm kaslarını çalıştırmak ve daha fazla kalori yakmak isteyenler kişiler için kondisyon bisikletleri içerisindeki en ideal bisiklet türüdür. Son olarak mantetik kondisyon bisikletleri ise; çevirme işleminin bir disk ve balata yardımıyla yapıldığı bisiklet türüdür. Balatanın disklere temas etmemesinden dolayı, ses çıkarmaz ve aşınmaz. Tüm bu sebeplerden dolayı da daha uzun ömürlülerdir.

  Kondisyon bisikletinizin çalışma türüne karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken diğer önemli unsur ise, aletinizin kaldırabileceği taşıma kapasitesidir. Tüm bu doğrultularda seçeceğiniz en uygun kondisyon bisikleti modellerine ve en ucuz fiyatlarına Cimri’den ulaşabilirsiniz!