• Sağlıklı bir yaşam tarzı ve ideal vücut hatları için en önemli şeylerden biri de yapacağınız egzersizlerdir. Siz de dışarıda spora gitmektense, sporunuzu eve taşımayı tercih edenlerdenseniz; Spor ve outdoor kategorisinde bulunan kondisyon aletlerine göz atabilirsiniz. Yapacağınız egzersize en uygun kondisyon aletlerini, Delta, Voit, Altis ve Sportica gibi onlarca markanın içerisinden ürün tiplerini seçebilir, en ucuz kondisyon aletleri modellerine kolayca Cimri’den ulaşabilirsiniz.

  • Kondisyon Aletleri Nelerdir?

    Cimri’de size en uygun kondisyon aletleri çeşitleri sunulmaktadır. Bunlar; pilates, atlama ipi, sağlık topu, minder, göğüs yayı, trambolin, jimnastik çubuğu, kapı barfiksi, yoga seti, mekik aletleri, bar, twister ve sık sık gibi ürünlerdir. Yapacağınız egzersiz çeşidine göre, aletlerinizi seçebilir ve en ucuz kondisyon aletleri modellerine göz atabilirsiniz.

  • Kondisyon Aletlerini Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Kondisyon aletlerini seçerken öncelikle amacınızı belirlemelisiniz. Amacınız kilo vermekse, kilo vermeye yönelik kondisyon aletlerini tercih ederken, egzersiz yapmak ve sağlıklı yaşamaksa da ona göre seçimlerinizi sürdürmelisiniz. Kilonuzun fazla olduğu bölgeyi doğru tespit etmek ve o bölgeyi çalıştıracak kondisyon aletlerini edinmeniz bu seçimde faydalı olacaktır. Zayıflama aletlerinizi seçerken, mutlaka TSE veya CE sertifikalarının bulunduğuna emin olmanız gerekmektedir. Bu sertifikalar, seçtiğiniz kondisyon aletlerinin garanti ve servis gibi desteklerinin olduğu anlamını taşır. Seçeceğiniz ürünün malzeme tipi de sağlığınız açısından önemlidir. Bu noktada kullanımınız açısından en doğru malzemedeki kondisyon aletlerini seçmeniz gerekmektedir. Bu durum daha sonradan karşılaşabileceğiniz problemlerin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Her kondisyon aleti ayrı bir bölgeyi çalıştırdığı için, faydalarını da göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmanız, yaptığınız egzersizin doğruluğunu ve size geri dönüşünü de bilerek uygulamanız da bilinçli spor yapmak anlamına gelmektedir. Bu nedenle seçimlerinizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlemeli ve doğru şekilde kondisyon aletlerinizi kullanmalısınız.

    Farklı nitelik ve faydalara sahip kondisyon aletlerinizi bedeninize en uygun şekilde seçmeli ve sporunuzu bu doğrultuda sürdürmelisiniz. Kendi zevkinize göre kondisyon aletlerinizin rengini de Cimri’de kolayca seçebilir, en ucuz kondisyon aleti modellerine de kolayca ulaşabilirsiniz. Bütçenizi zorlamadan yapabileceğiniz bu seçimlerin, sağlığınızda büyük rol oynadığını unutmayın!