track source
track source

Kahve

En Ucuz Kahve Fiyatları

1306 ürün gösteriliyor.
Markalar
Kahve fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kahve modelleri ve Kahve fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kahve kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Philips, Katkı Dünyası, Aktar Diyarı, Arifoğlu, Ülker. 1306 adet Kahve fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Kahve yıllardır insanlar için gerek damak zevki gerekse faydaları için vazgeçilmez bir içecek olmuştur. Birçok çeşide sahip olan kahveler arasından tadı ve pratikliği açısından en çok tercih edileni hazır kahvelerdir. Nescafe, Jacobs, Fiero, Cafe Bulb gibi çeşitli markaların ürünlerinin bulunduğu cimri.comda damak tadınıza ve bütçenize uygun en ucuz hazır kahve çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Hazır Kahve Nedir?

Hazır kahve, demlenmiş kahve çekirdeklerinden toz veya küçük parçacıklar şeklinde üretilen bir içecektir. Yapımı oldukça pratik olan hazır kahveler kaynamış su veya süt ile karıştırılarak tüketilmektedir. Uzun raf ömrüne sahip olmasına rağmen kuru yerde muhafaza edilmediği zaman kısa sürede bozulabilir. Genellikle hazır kahve kreması ile tüketilmektedir. Kahve kreması isteğe bağlı olarak toz veya sıvı olarak kullanılabilir. Bunların yanı sıra 2 si 1 arada ve 3 ü 1 arada olarak da sunulan ürünler sayesinde yoğun tempoda zamandan tasarruf yaparak kahvenizi hazırlayabilirsiniz.

Hazır Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Hazır kahve çeşitleri arasında en çok tüketilen, halk arasında ise nescafe olarak tabir edilen hemen hemen her evde bulunan ve kreması ile ayrılmaz bir ikili olan klasik kahvedir. Yazın sıcaklığından bunalıp üstüne de kahve keyfimden vazgeçmem derseniz hazır soğuk kahve ile hem serinleyip hem de kahvenin keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra kafelerde içtiğimiz çeşitli kahve türleri de artık kahve üreticileri tarafından hazır kahve olarak sunulmaktadır. Bu hazır kahvelerin başlıcaları; espresso, cappucino, mocha ve lattedir. Oldukça yoğun bir kıvama sahip olan espresso için ince çekilmiş kahve çekirdekleri kullanılmaktadır. Yüksek basınç kullanımına dayalı bir hızlı kahve hazırlama yöntemidir. Siz de evde ya da işte kendinize Cafe Ambruvase’ nin hazır espressolarıyla güzel bir kahve yapabilirsiniz. Latte ise, kıvamlı ve ısıtılmış süte hazırlanan kahvenin eklenmesidir. İtalyanların sabah kahvesi olarak bilinir. Siz de güne mis gibi kahve kokusu ile başlamak isterseniz Cafe Crown’ın hazır kahvelerinden latteyi tercih edebilirsiniz. Daha tatlı bir tat ve görünüme sahip olan mocha ise kahve, çikolata ve süt kombin edilerek servis edilir. Eğer tercihiniz mochadan yanaysa Nescafe’nin hazır mochaları sizleri cimri.comda beklemektedir.

KAHVE KREMASI NEDİR?

Kahvenin artan kullanımı ve ihtiyacı ile birlikte kahve kremalarının da kullanımı artmıştır. Sütlü kahve içmeyi seven ya da süt kullanamayan ve kahveye yakışan bir lezzet arayanların olmazsa olmazıdır kahve kremaları.

Bu ürünün İçeriği nedir ve nasıl Yapılır?

Kahve kreması süt tozuna benzer bir içeriktedir. Özel olarak formüle edilmektedir. Çoğunda sütte de bulunan kazein ve benzeri proteinler bulunur. Laktoz adı verilen süt şekeri, bu kremanın da tadını veren şekerdir. Beyaz rengini veren çeşitli mineraller ve bileşikler içermektedir. Hammadde olarak sütten üretilmektedir. Sütün işlenmesi ile elde edilir.

Kahve Kreması Zararlı mıdır?

Bu ürünler, uzun zamandır gıda raflarında bulunmakta ve kullanılmaktadır. Bilinen bir zararları yoktur ve bileşimleri süt tozuna çok yakındır. Tarım ve Gıda bakanlığının belirlediği yönetmeliklere uygun olarak üretilmektedir. Bakanlık tarafından insan tüketimine uygunluğu onaylanmıştır.

Kahve kreması kalori bakımından sanıldığından daha masumdur. Kalorisi çok yüksek değildir ve ortalama olarak 1 tatlı kaşığı krema 20-30 kalori arasında değişmektedir. Kahvede kalori kaynağının esas sebebi şekerdir. Kahvesini şeker ile tatlandırarak içmeye alışmış kişiler için, kahve kreması kullanarak tatlandırmak ve şeker kullanımını azaltmak düşünülebilir. Kahve kremasının kilo aldırması, normal miktarlarda tüketildiğinde beklenilmez.

Kahve kremasının çeşitleri vardır. Sıvı olan ya da aromalı krema tipleri bulunsa da en yaygın kullanılanı toz olan kahve kremalarıdır. Kahvenizi sıcak su ile hazırladıktan sonra içine tatlı kaşığı ile dilediğiniz ölçüde ekleyerek karıştırarak kullanabilirsiniz. Önceden bardağa kahve ile birlikte koyup; üzerine sıcak suyu eklediğinizde ise kahveniz daha köpüklü olacaktır. Süt kullanmak istemediğiniz farklı içeceklerde de bu kremayı tatlandırma amacı ile kullanabilirsiniz. Kahveyi hazırlamadan önce sıcak su ile karıştırıp çırparak krema kıvamına getirebilir ve kahvenize o şekilde de ekleyebilirsiniz. Kahve kremalarının tatlıları pişirirken eklenmesi önerilmez. Süt ile birlikte kahveye eklenmesinde ise bir sakınca yoktur. Kahve kreması tariflerini kutunun üzerinde bulabilirsiniz.

Kahve keyfinizin tamamlayıcısı; Nestle, Cafe Bulb ve Nescafe marka kahve kremalarını, cimri.com sitesinde, en uygun fiyat garantisi ile bulabilirsiniz.

Süt Tozu Nedir?

Güne bir fincan kahveyle başlamak kadar güzel bir şey yoktur. Kahvenin mis gibi kokusuna ve tadına eşlik edecek tek şey; süt tozudur. Kahveyi yumuşatarak daha kıvamlı hale getirir. Caffe Milano gibi markalara ait en kaliteli süt tozu çeşitlerini Cimri’de en ucuz fiyatlarla bulabilirsiniz.

En basit açıklamasıyla; yağlı veya yağsız sütlerin suyunun değişik şekillerde uçurulması ile elde edilen kurutulmuş toz halindeki süt ürünüdür. İlk kez 1802’de Rus bir doktor olan Krichevsky tarafından kullanılmıştır. Süte göre hafifliği, muhafaza kolaylığı, taşınma rahatlığı ve ucuz olması sebebiyle büyük avantajlara sahiptir. Nemsiz ve güneş almayan bir ortamda saklanırsa süt tozu raf ömrü 12 aydır.

Süt tozu; içeriğinde bulunan protein ve yararlı öğeler kaybolmadan, sütün sıvı kısmının ısı ve uygun basınçta buharlaştırılması ile elde edilir. Koyu kıvama gelen süt, sprey kurutucu denen aletlerle toz haline getirilir.

Süt tozunun çeşitlenmesinde ana unsur; süt tozu yağ oranıdır. Tam yağlı süt tozunun içinde en az %26 yağ vardır. Yağ oranı %1,5 ve %26 arasında olan; az yağlı süt tozudur. Yağsız süt tozunda ise yağ oranı en fazla %1,5’tur.

Süt Tozu Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde kahve beyazlatıcı ya da kahve kreması olarak yoğun bir kullanımı mevcuttur. Tatlı ve pastaların bazı çeşitlerinde de kullanılır.

Süt tozu; süt temini zor olan ülkelerde 1’e 9 oranında su katılarak kullanılır. Kolay bozulmaması ve besin değerinin yüksekliği ile Afrika’ya kuru gıda yardımı olarak yollanmaktadır. Az yer kaplaması ve uygun fiyatı ile süt kullanılan birçok sektörde kullanılır. Pasta ve hamur işlerinde, bebek mamalarında, hazır toz çorba yapımında, salep yapımında, dondurma ve şekerleme türlerinde kullanılan süt tozu; en çok kahveyi yumuşatmak amacıyla kullanılır.

Sütün damakta bıraktığı tadı ve sağlığı konsantre olarak bizlere sunan süt tozu, sütün bütün kullanım alanlarında kullanılmaktadır. Son zamanlarda ev yapımı yoğurt, dondurma ve özellikle de çeşit çeşit kek, börek ve kurabiyelerde bayanların yeni tercihi olan süt tozu; keklerin rengini güzelleştirir, bayatlamayı geciktirir.

TÜRK KAHVESİ

Türk Kahvesi, Türkler tarafından keşfedilen bir kahvedir. Kendine has pişirme ve hazırlama şekli vardır. Osmanlı İmparatorluğundan günümüze kadar gelmiş olan ve köklü bir geçmişe sahip olmakla birlikte Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. Şimdi siz de kalitesinden memnun kaldığınız Mehmet Efendi, Kervansaray, Kahve Dünyası gibi markalardan en ucuz Türk Kahvesi fiyatlarıyla karşılaştırabilir ve ulaşabilirsiniz.

TÜRK KAHVESİ NASIL YAPILIR?

Türk Kahvesi, sade, orta ve şekerli olmak üzere 3 şekilde yapılabilir. Cezvenin içerisine 2 çay kaşığı Türk kahvesi 1 kahve fincanı su, orta ve şekerli kahvede ise şeker eklenerek tüm malzemeler karıştırılır. Ocağın küçük gözünde kısık ateşte kaynayana kadar pişirilir. Kahvenin özelliklerinden biri de köpüklü oluşudur. Kahve kaynamaya başladığında üzerindeki köpükler toplanarak kahve fincanlarına aktarılır ve kaynayan kahvenin tamamı fincana dökülür. Sonrasında ise afiyetle içilir.

Genellikle sabah ve öğle zamanı tüketilmekle birlikte günün her saati tüketilebilir. Kahvenin yanında lokum tercih edilmekle birlikte çikolatada servis edilebilir. Dini bayramlarda ve kız isteme törenlerinde bir ritüel olarak ikram edilir. Kültürümüzde önemli bir yere sahiptir.

TÜRK KAHVESİNİN BAŞKA KAHVELERDEN FARKI NEDİR?

Türk kahvesinin kendine has hazırlanması, pişirilmesi ve ikram edilmesiyle özgün bir kimliğe ve geleneğe sahiptir. Türk kahvesinin diğer kahvelerden ayrılan en önemli özelliği kaynatılarak içilen ve köpüğü olan tek kahve olarak kabul edilmesidir. Yapılışında tüm malzemelerin eklenerek pişirilmesi hazır halde sunulan tek kahve olma özelliği kazandırmıştır. Damakta en uzun süre tadını devam ettiren kahve türü olmakla birlikte kokusu ve köpüğü ile diğer kahvelerden kolayca ayırt edilebilir. Sağlıklıdır. İçerisinde ki telveler dibe çöktüğü için telvesi içilmez. Dünyada cafelerde tüketilen 2 kahve türünden birisidir.

Günümüzde ise birçok Türk Kahvesi markası vardır. Siz de cimri.com sitesine girerek en uygun fiyattaki Türk kahvesi markasını tercih edebilir, afiyetl kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

track source