Avrupa kültüründe çok yaygın olan müsli, ülkemizde de gün geçtikçe sevilir ve kullanılır hale geldi. Pratik ve hızlı şekilde kahvaltı yaparak hem günlük kahvaltı ihtiyacınızı karşılar hem de zamandan kazandırıyor. Müsli gevrekler aynı zamanda oldukça besleyici. Bu nedenle de çok seviliyor. Siz de Nestle, Alpen, Dr. Oetker, Eti, Layenberger gibi birçok markanın kahvaltılık gevrek seçeneklerine Cimri.com'dan ulaşabilir, en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz!

Müsli Gevrek Nedir?

Müsli, tam tahıl ürünüdür ve temel maddesi yulaf ezmesidir. Tahıl taneleri ön işlemle yenilebilir forma getirilmesiyle elde edilir. Genellikle buğday, çavdar, mısır gibi besin maddeleri, kurutulmuş meyveler ve farklı tahıllarla karıştırılmış şekilde tüketilmektedir. Müslinin içerisindeki tahılların tam taneli olması nedeniyle lif açısından oldukça zengindir. Vitamin-mineral değerleri de yüksektir. Süt, yoğurt gibi kalsiyum ve protein açısından zengin besinlerle tüketilerek hem lezzeti hem de besleyiciliği artırılabilir.

Müsli Gevreklerin Faydaları Nelerdir?

Kullanımı günden güne artan müsli gevreklerin tercih edilmesindeki en büyük neden pratik şekilde hazırlanması ve hızlıca tüketilebilmesidir. Birden fazla besin grubundan oluştuğu için çeşitli lezzetleri bir arada sunar bu nedenle de tercih edilmektedir. Kolay taşınabilir ve saklanabilir bir üründür. Çoğunlukla kahvaltılarda tercih edilse de ara öğün olarak da iyi bir seçenektir.

İçeriğinde yulaf ezmesi, kolestrol seviyesini dengelemektedir. Sindirim sistemi için faydalıdır. Kronik kabızlık sorunlarında azalma sağladığı görülmektedir. Enerji verici bir besin maddesi olduğundan sporcuların da çokça tercih ettiği bir yiyecektir. Ayrıca içeriğinde bulunan lif yapısı sayesinde düşük kalorili bir ürün olduğundan diyet listelerinde de sık sık müsli gevreklere rastlamak mümkün. Kahvaltı yapmayı sevmeyenler için de kurtarıcı bir besin maddesidir. Müsli Omega-3 yağ asitleri içerir. Detoksifikasyona yardımcı yiyeceklerdendir. Protein için iyi bir kaynaktır. Uzun süre tok tutar. Folik asit içerir. Kolon kanserini önler.

Siz de size en uygun kahvaltılık gevrek seçenekleri için Cimri.com'u ziyaret etmeyi unutmayın!