Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Halhal Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Halhal markası:

En Çok İncelenen Halhal Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Halhal Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 355 Halhal modeli içerisinde en ucuz Halhal fiyatı 12.74 TL iken, en yüksek Halhal fiyatı 2319.2 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Halhal fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Eylül 2021 tarihinde ortalama Halhal fiyatı ise 126.95 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Halhal

Kullanımı milattan önce yedi binli yıllara dayanan halhal, dünya genelinde Hint, Mısır ve Arap Emirlikleri'nde, ülkemizde ise eski tarihlerden bu yana daha çok Anadolu’da ve Güneydoğu’da yoğun olarak kullanılır. Ancak kadınların ayak bileklerini süslemek üzere tasarlanan bu aksesuarlar günümüzde her kesimden kadının kullandığı aksesuarlar arasında yer alır. Özellikle yaz mevsimlerinde renk renk, çeşit çeşit tasarımları ile bulunabilecek bu ürünler, kişiye özel tasarım olabileceği gibi takı firmaları tarafından da üretilen aksesuarlar arasındadır. İp, boncuk, gümüş, altın gibi çeşitleri bulunabilecek halhallar, kadınların en sevdiği aksesuarlarındandır. Tercihe göre tek bilekte ya da çift bilekte kullanılabilecek bu ürünler; düz zincir, boncuklu zincir, taşlı ya da çiçek, deniz kabuğu, hayvan figürleri gibi figürlü tasarımlarda da bulunabilir. Kız çocuklarının da küçük yaşlardan itibaren kullandıkları bu ürünler, özellikle plajlarda en dikkat çeken aksesuarlardan sayılır. Yüzme sırasında dahi çıkarılmasına gerek olmayan bu ürünler birçok farklı model ve renk seçeneği ile cimri.com sayfalarında da yer alır. 

Halhal Çeşitleri

Birçok kültürde takılar o kültürün sembolleri haline gelmiştir. Halhallar da farklı kültürlerde kullanılan aksesuar çeşitleri olsa da özellikle Hint, Mısır ve Arap kültürlerinin sembolleri olarak sayılır. İran’da yapılan kazılar sayesinde en eski tarihlerde dahi kullanımlarına rastlanan halhallar, birçok takı tasarımcısı tarafından tasarlanarak günümüze kadar ulaşmıştır. Türk kültüründe eski zamanlarda Anadolu ve Güneydoğu’da daha çok kullanıldığı bilgileri olsa da hali hazırda ülkenin her noktasında kullanımına rastlanır. Daha çok yaz aylarında plaj aksesuarı olarak kullanılmalarının nedeni ise ürünlerin suya dayanıklı olarak tasarlanmasıdır. Her türden takı malzemesi ile üretilebilecek bu ürünler çoğu zaman bijuteri malzemesi olarak bilinen zincirler ve buna ek olarak çeşitli materyallerden üretilse de, gümüş veya altın modelleri de bulunabilir. Hatta halhal modelleri içinde en çok tercih edilenlerin gümüş seçenekler olduğu söylenebilir. Halhal gümüş seçenekli ürünler birçok farklı firma tarafından farklı tasarımlarla üretilebilir. Bu nedenle kadınlar her kombinlerine uygun olarak bir halhal çeşidine takılarının arasında yer verebilir. Gümüş modellerin daha çok tercih edilmesinin nedeni ise gümüş madeninden üretilen takılarda bujiteri ürünlerinden farklı olarak kararma sorunu yaşanmaması sayılabilir. Böylelikle bu ürünler doğru bakımı yapıldığı takdirde uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Hatta miras olarak  hediye edilmek üzere saklanabilir. Bilindiği üzere gümüş işlenmesi en kolay sayılan madenlerdendir.  Bu sebeple gümüş halhal üretimleri de birçok farklı model seçeneğine sahiptir. Damla taşlı, kristal taşlı, pullu seçeneklerin yanında şans getirdiğine inanılan figürlerle de tasarlanabilir. Kelebek, yonca, at nalı, kutup yıldızı, nazar boncuğu, güneş gibi figürler tasarımlar içinde en çok kullanılan seçeneklerdendir. Sallantılı modeller sevenler tarafından bu figürlerin, taş ve pulların yoğun olduğu seçenekler ideal olurken sadelikten hoşlananlar tek bir taş ya da figürün olduğu modelleri tercih edebilir. Altın halhallarda da yine gümüşlerde olduğu gibi taş, pul ya da çeşitli figürler yer alabilir. Ancak altın halhallarda kullanılan taşlar kimi markalar tarafından değerli taşlar olarak tasarıma eklenebilir. Bu ürünler en özel halhal çeşitleri arasında gösterilebilir. Altın halhalların maden değerlerinden bahsetmek gerekirse;  genel olarak bu ürünlerde 14 ayar sarı veya beyaz altın kullanılırken taşlar pırlanta ya da safir olabilir. Tüm bu seçenekleri incelemek isterseniz günün her saati cimri.com sayfalarını ziyaret edebilir, halhal çeşiterini fiyatları ile birlikte inceleyebilirsiniz. 

Halhal Fiyatları

Halhallar kadınların severek kullandığı takı çeşitleri içinde her bütçeye uygun alternatiflerle bulunabilecek ürünler arasında gelir. Boncuklu halhallar genelde elastik iplere dizilen boncuklardan yapılan modellerdir. Bu modeller kimi zaman yalnızca boncuk kimi zaman ise çeşitli figürleri üzerinde bulundurabilir. Çocuklar tarafından dahi rahatlıkla kullanılabilecek bu ürünler bijuteri ürünü olarak sayılabilir. Ancak bazı kadınlar için halhallar olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir. Yaz aylarında elbiseler, şortlar, etekler ve hatta plaj kıyafetleri ile kombinlenecek bu ürünler kadınların görünüşlerini daha cazibeli hale getirebilir. Bu nedenle halhal fiyatları en çok araştırılan konular içinde sayılabilir. Halhal fiyatları hakkında bilgi almak isteyenler cimri.com sayfalarından araştırma yapabilir. Çünkü bu ürünlerin hakkında tek bir fiyat bilgisi vermek ürünlerin üretim materyalleri farklı olduğundan mümkün olmayabilir. Halhallar, bu sayfalarda gümüş, altın ve bijuteri ürünü olarak farklı seçeneklerle listelenir. Ürünlerin fiyatları da bu malzeme türleri ve ürünlerde kullanılan malzeme seçeneklerine göre çeşitlenebilir. 

Halhal Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Halhallar dünya genelinde kullanılan ve kadınların en sevdiği takılar arasında gelen ürünler olabilir. Birçok farklı türde üretilen bu ürünler kimi kadınlar tarafından şans getirmesi amacıyla kullanılan ürünlerdir.  Bu ürünler arasında tercih yaparken kadınların stilleri ve bilek ölçüleri önemlidir. Halhallar her ne kadar tüm bileklere olabilecek kilit tasarımları ile üretilseler de tercih yaparken ölçülerine bakmak önemlidir. Bakılması gereken bir diğer önemli detay ise ürünlerin hangi materyallerden üretildiğidir. Genel olarak bijuteri malzemesi, gümüş ya da altından üretilen halhallar düz ya da sallantılı tasarımlara sahip olabilir. Bu ürünlerin üzerinde kullanılan objelerde kişilerin hakkında fikir verebileceğinden tercih yaparken objelerin ne ifade ettiğini bilmek gerekir. Ancak halhallar üzerinde kullanılan biçimler şansı ve iyi yaşamı sembolize eden objeler olabilir. Halhal modelleri 2020 yılında da genel olarak nazar boncuğu, yonca bitkisi, at nalı gibi objeler eklenerek tasarlanmış ürünlerdir. Tüm 2020 halhal modelleri için cimri.com sayfaları ziyaret edilebilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery