Fotoğraf Kağıtları & Asetatlar

En Ucuz Fotoğraf Kağıtları & Asetatlar Fiyatları

5235 ürün gösteriliyor.
Fotoğraf Kağıtları & Asetatlar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Fotoğraf Kağıtları & Asetatlar modelleri ve Fotoğraf Kağıtları & Asetatlar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Fotoğraf Kağıtları & Asetatlar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, HP, IKEA, Canon, Bigpoint. 5235 adet Fotoğraf Kağıtları & Asetatlar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Lizer 40F400 Teleskop
Lizer 40F400 Teleskop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Fotoğraf Kağıdı Nedir?

Fotoğraf, bilindiği gibi fotoğraf makinesi ile elde edilen görüntünün bir yüzey üzerine yansıtılması anlamına gelmektedir. Bu yüzeylere de fotoğraf kağıdı adı verilir. Fotoğraf kağıtları, normal kağıtlardan oldukça farklıdır. Yani normal kağıtlar mat bir görüntüye sahipken fotoğraf kağıtları daha parlak ve normal kağıtlara göre ağır olmaktadır. Eğer bir fotoğrafı, fotoğraf kağıdı üzerine basarsanız, normal kağıtlara basacağınız bir görüntüye göre 10 kat daha fazla çözünürlüğe sahip daha kaliteli sonuçlar elde edersiniz. Renklerin çok daha parlak ve renkli olacağı bu fotoğraf kağıtları, normal kağıtlar gibi mürekkebi emme özelliğine sahip değildir. Üstelik kaplamaları yarı parlak yapılırsa çok yüksek kaliteye sahip sonuçlar elde edilecektir. Fotoğraf kağıtlarına poster kağıdı da denmektedir. HP, Canon, Fujifilm, Kodak, Silver ve Golden gibi pek çok markanın fotoğraf kağıtları fiyatlarına Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf Kağıdı Türleri Nelerdir?

Fotoğraf kağıtlarının temel olarak 2 türü bulunmaktadır. Bunlar siyah beyaz ve renkli fotoğraf kağıtlarıdır. Siyah beyaz fotoğraf kağıtları da kendi arasında plastik ve kağıt tabanlı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Ayrıca reçine ve lif bazlı olarak tekrardan iki gruba bölündüğünü de söyleyebiliriz. Fotoğraf kağıtlarının boyutları farklı şekillerde bulunabilmektedir. 9x13’ten başlayarak 80x100’e kadar farklı boyutlarda fotoğraf kağıtları kullanılabilmektedir.

Fotoğraf Kağıtları Nasıl Satılır?

Fotoğraf kağıtları genellikle tekli olarak satılmamaktadır. Eğer fotoğraf kağıdı almak istiyorsanız en az 10’lu en fazla da 100’lü paketlerden satın alabilirsiniz. Fotoğraf kağıtlarının boyutları farklı olsa da paket içerisindeki sayı genellikle değişmemektedir. Ayrıca fotoğraf kağıtlarını rulo halinde alabileceğiniz gibi dikdörtgen şeklinde de satın alabilirsiniz.

Her Yazıcı İle Fotoğraf Basılabilir Mi?

Ne yazık ki her yazıcı ile fotoğraf basmak mümkün olmamaktadır. Eğer fotoğraf basmak için bir yazıcı almayı düşünüyorsanız mutlaka lazerli ya da mürekkep püskürtmeli yazıcı türlerini tercih etmelisiniz. Nokta vuruşlu olarak adlandırılan yazıcılar, fotoğraf basmak için uygun değildir. İyi bir baskı yapmak için yazıcı modelinizin, kullandığınız kartuşun yani mürekkebin çok iyi olması gerekmektedir. Yoksa yapacağınız baskıların kaliteleri oldukça düşük olacaktır. Ayrıca makineniz yoksa eskiden sık sık kullanılan banyo yöntemi ile karanlık bir odada da fotoğraf kağıdının üzerine fotoğraf basabilirsiniz.