Marka
Busso
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Fitness Kondisyon Aksesuarları Nelerdir?

Salonlarda ve evde çalışırken konforunuzu arttırmak, sakatlanmaları engellemek ve veriminizi arttırmak için kullandığımız birçok aksesuar mevcuttur. Fitness aksesuarı olarak kabul edilen bu kategori, son derece çeşitli ürünler ve birçok çözüm sunmaktadır.

Silikon koşu bandı yağları ve spreyleri, koşu bandının ömrünü uzatırken, koşu bandı minderlerinin yeni olması koşucu için iyi bir ağırlık dağılımı sağlamaktadır. Aynı durum bisiklet minderleri için de geçerlidir. Yenilenmiş minderler, konforu arttırarak, hatalı oturuşları ve duruşları engeller. Bu şekilde sakatlanmalar engellenir ve spordan alınan verim artar.

Fitness aksesuarları arasında en önemlilerden biri ağırlık eldivenidir. Ağırlık çalışırken aletlerin ve ağırlıkların demir aksamlarının kavrama sırasında elden kayması ve pozisyon değiştirmesi kazalara neden olmakta ve özellikle halter gibi sporlarda sakatlanmaların başlıca sebeplerinden biri olarak listelerde yer almaktadır. Bu durumu engellemek ve ellerde nasırlaşma ve deformasyona da engel olmak için özel ağırlık eldivenleri geliştirilmiştir. Bu eldivenlerin avuç içi kısımları kaymaz materyal ile kaplıdır ve hem aletler hem de ağırlık ile çalışılırken sabitleme sağlar. Fitness eldivenlerinin tek özelliği avuç içlerinin kaymaz özellikte olması değildir. Aynı zamanda eklemler için destek de sağlar ve el bağlarını da ağırlık çalışması sırasında sabitler ve destekler. Ağırlık antrenman eldivenlerinin her beden ve renk seçenekleri vardır. Bayan ağırlık antrenman eldivenleri de uygun boylarda tasarlanmıştır ve küçük ellere daha iyi oturacaktır.

Yüzücü bereleri de ayrı bir kategoridir ve havuzlarda hijyen amaçlı olarak kullanımı zorunludur. Aynı zamanda yüzerken uzun saçlı kişilerde saçları sabitler ve görüş engellenmesi ya da yüze gelmesi gibi sebeplerle yüzme sırasında zorlanmaları engeller. Yüzücü bonesi takılırken saçların düzgün alındığına emin olunmalı ve gözlükler düzeltilmelidir. Baş ölçüsü ile uyumlu beden tercih edilmesi önemlidir. Gevşek boneler yüzerken suyun da etkisi ile kolaylıkla kayarak çıkacaktır.

Evde spor yaparken kullanabileceğiniz pratiklikte, aynı zamanda da salonlarda kullanım için dayanıklı ve profesyonel, Arena, Reebok, Delta, Nike, Busso, Voit, Barçın ve Dynamic, marka fitness ve kondisyon aksesuarını, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

https://www.cimri.com/fitness-kondisyon-aksesuarlari