track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Erkek Hırkalar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Erkek Hırkalar markası:

2021 yılı Erkek Hırkalar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 496 Erkek Hırkalar modeli içerisinde en ucuz Erkek Hırkalar fiyatı 27.99 TL iken, en yüksek Erkek Hırkalar fiyatı 1822.5 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Erkek Hırkalar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Ekim 2021 tarihinde ortalama Erkek Hırkalar fiyatı ise 119.27 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Erkek Hırkalar Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Erkek Hırka

Devamlı gelişmekte olan alanların içerisinde bulunan erkek giyim her sene değişen trendlerden etkilenir. Çeşitli markalar tarafından tasarlanan alt ve üst giyim ürünleri arasında günlük kıyafetler sıklıkla öne çıkar. Gömlek, ceket ve pantolon kadar yaygın kullanımı bulunan erkek hırka modelleri, farklı zevklere hitap eden yüzlerce model barındırır. Erkek hırkaları, serin ortamlarda kişileri sıcak tutarken aynı zamanda genel kombine şıklık katabilir. Kumaş ve tasarım özellikleriyle çeşitlenen erkek hırka modelleri hemen her yaş grubuna uygun alternatifler içerir. Koton, Boyner ve Defacto gibi popüler markaların çoğunda erkek giyim bölümü içerisinde birbirinden farklı modelde erkek hırkaları yer alır. Markalara göre değişen hırkalar işlev, maliyet ve kullanım özellikleri itibariyle geniş seçenekler sunar. Çoğu hırka modeli kapşonsuz iken kimisinde fermuar ile birlikte kapşon detayı bulunur. Kullanım tercihleri ve ihtiyaçlarına istinaden özel olarak tasarlanan erkek hırka modelleri sonbahar ve kış aylarında yoğun rağbet görür. Çeşitli beden seçeneklerini de beraberinde getiren erkek hırkaları genellikle koyu renk tasarımlara sahiptir.

Erkek Hırka Modelleri

Erkek günlük giyim ürünleri pantolon gibi alt takımlar ile gömlek ve tişört gibi üst takımları kapsar. Kombinler genel olarak kıyafetlerin yanı sıra saat, kravat, ceket ve hırka gibi tamamlayıcı ürünler ile gerçekleştirilir. Bunlar arasında erkek hırkaları kombinler için birden fazla seçenek yaratır. Markalara göre erkek hırkası modelleri kumaşına, uzunluğuna, tasarımına ve diğer işlevsel detaylarına bağlı olarak değişir. Kumaş özellikleri açısından hırkalar yünlü, pamuklu ve polyester olarak sınıflandırılır. Her biri farklı bir özellik sergileyen hırka türlerinden yünlü hırkalar diğerlerine oranla daha sıcak tutma işlevine sahip olması nedeniyle çoğunlukla kış aylarında tercih edilir. Yünlü hırkalar hassas ciltli kişiler için rahatsız edici bir etki bırakabilir. O nedenle alternatif olarak pamuklu ve polyester hırkalar bulunur. Pamuklu hırkalar modeline göre daha ince bir dokuya sahiptir ve pürüzsüz dokusunu uzun süre korur. Yumuşak dokudaki pamuk hırkaların beden seçenekleri arasında S, M, L, XL ve XXL gibi beden tipleri yer alır. Markaların tasarım ve beden seçeneği imkanlarına göre uygun bir hırka modeli belirlemek mümkündür. Polyester hırkalar günümüzde yaygın olarak kullanılan dayanıklı ve hesaplı ürünlerin başında gelir. Kolay ulaşılabilir olmasıyla birlikte geniş model seçeneği barındırır. Kumaş özelliklerine ek olarak hırkaların uzunluğu da modelleri etkiler. Uzun ve kısa erkek hırkaları kullanıcıların tercih ve alışkanlıkları göz önüne alınarak tasarlanır. Erkek uzun hırka modelleri koyu ve açık renk seçeneklerinin yanı sıra XS, S, M, L, XL ve XXL gibi beden numaraları sunar. Uzun hırkalar çoğunlukla modeline göre kişilerin bacaklarına doğru uzanır. Çeşitli kumaş alternatifleri bulunan uzun hırkaların bazılarında kapşon ve düğme detayları yer alır. Kısa hırkaların bazıları ise polar olarak da bilinen kısa mont işlevi sunar. Birçok kısa erkek hırkası modelinde fermuar özelliklerini bulmak olasıdır. Fermuar ve düğmeler sayesinde arzu edilen zamanda ön kısım kapatıp açılabilir. Hırkalara pratik bir işlev kazandıran detaylarla birlikte erkek hırkalarının kullanımı son zamanlarda gittikçe artış gösterir. Erkek hırka çeşitleri geniş bütçe aralıklarında pek çok model seçeneği sergiler.

Erkek Hırka Fiyatları

Erkek giyim ürünleri Koton ve Madmext gibi çeşitli uzman markalar tarafından tasarlanır. Erkek giyimde popüler olan hırkaların fiyatları ise modeline, kumaşına, bedenine, tasarım ve diğer işlevlerine göre değişiklik gösterir. Erkek hırkalarının beden ölçü aralıkları genellikle S bedenden XXL bedene kadar uzanır. Geniş beden seçeneği barındıran modellerin fiyatları diğerlerinden farklıdır. Beden ölçüsü gibi maliyeti etkileyen diğer bir etken hırkanın üretim malzemesidir. Erkek hırkaları çoğunlukla polyester, koton ve yünlü kumaşlardan üretilir. Bunlardan Koton erkek hırka modelleri gerek işlevi gerekse maliyet açısından diğerlerinden ayrılır. Koton hırkaların fiyatları model ve markasına istinaden polyester hırkalardan yüksek oranlara sahiptir. Örgü hırkalar soğuk havalarda daha sıcak tutmasıyla birlikte sık tercih edilirken fiyat olarak çeşitli alternatifler sunar. Düz tasarımlı hırkalar aksesuarlı tasarım hırkalara oranla daha ekonomik fiyat seçenekleri sergiler. Şık ve rahat birçok hırka modelinde fermuar, düğme ve kapşon gibi detaylar bulunur. Tüm bu detaylar erkek hırkalarının fiyatlarını doğrudan etkiler.

Erkek Hırka Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Erkek giysi ve aksesuarları çeşitli tarz ve kombinler için sayısız seçeneği bir arada barındırır. Kullanım açısından ideal bir erkek hırkası seçerken bazı noktaları dikkat etmek fayda sağlayabilir. Öncelikle hırka modellerinin üretim malzemesi incelenmelidir. Hassas ciltli kişiler için kaşındırabilen yünlü içerikler yerine pamuklu hırkalar uygun olur. Kumaş özellikleri arasında gelen uzunluk hırka modeli seçiminde öne çıkan detaylar arasında gelir. Kısa hırkalar göbek çevresinde sona ererken uzun hırkalar bacaklara kadar uzanır. Kişisel tercihe göre her iki uzunluğu da değerlendirebilirsiniz. Kısa hırkalar ile daha şık bir görünüm yaratabilir, uzun hırkalar ile konforlu bir kullanımın tadını çıkarabilirsiniz. Hırka özellikleri içerisinde kullanılan aksesuarların birçoğu hırkaya ek işlevler kazandırır. Fermuar ve düğmeler hem tasarımın bir parçası hem de kullanışlı bir araç haline gelir. Eğer ceket olarak da bir hırkayı kullanmak isterseniz erkek fermuarlı hırka modellerini düşünebilirsiniz. cimri.com bünyesindeki çeşitli erkek hırka modellerini dilediğiniz şekilde özellik ve fiyat açısından kolayca kıyaslayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery