Erkek Çorap

En Ucuz Erkek Çorap Fiyatları

372 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Erkek Çorap Modelleri Nelerdir?

Erkek çorap modelleri hem erkeklerin rahatlığı hem de şık görünümlerinin tamamlanmasını sağlayan ürünler arasında yer almaktadır. Erkek çorabı modelleri kısa, babet çorabı, uzun ya da orta boylarda olup giyim tarzına göre seçilmektedir. Aynı zamanda erkek çorap seti şeklinde de 3'lü, 5'li ya da 10'lu olarak satışa sunulmaktadır. Erkekler çoraplarının kombinini yaparken pantolon, ayakkabı ve kemer uyumuna dikkat etmelilerdir. Çorap satın alırken ayaklarınızın rahatlığı ve sizin sağlığınız açısından %100 pamuklu olmasına dikkat etmelisiniz.

Erkek Çorap Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Erkek çorap seçimi yaparken bacaklarınıza ve kombininize dikkat ederek tercih yapmalısınız. Eğer bacaklarınız kalın ise küçük desenli ve geometrik şekilli çoraplarla kamufle edebilirsiniz. Bacaklarınız ince ise ve bu nedenden dolayı çorap kullanmıyorsanız geniş desenleri tercih edebilirsiniz. Bacak boyunuz kısa ise boyuna çizgili desenlerle bacak boyunuzu uzun gösterebilirsiniz. Kısa bir pantolon tercih ediyorsanız çoraplarınız ayakkabılarınızdan asla gözükmemelidir. Takım elbise tercih ediyorsanız çoraplarınız ince ve uzun aynı zamanda sentetik kumaştan olmalıdır.

Erkek Çorapların Ömrü Nasıl Uzatılmalıdır?

Satın aldığınız çorabı her gün soğuk suyla yıkayarak kuruması için oda sıcaklığında bir yere bırakmalısınız. Bunun nedeni ise çoraplarınıza uzun ömür sağlamaktadır. Aynı çorabı sürekli giymemelisiniz. Çorabı giyerken tırnaklarınıza dikkat ederek yukarı doğru çekmelisiniz. Ayrıca çorap kaçmasına engel olmak istiyorsanız saç spreyi sıkarak engel olabilirsiniz.

Çorap Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Öncelikle çorap kullanımı ayak ile ayakkabı arasında koruma görevi görmektedir. Aynı zamanda ayağınızı sıcak tutarak hasta olmanızı engellemektedir. Bunun yanı sıra ayağınızı kirden korumaktadır. En önemlisi de kıyafetlerinizle bir bütün oluşturarak şık bir görünüm sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Erkek Çorapların Yıkama İşlemleri Nasıl Olmalıdır?

Erkek çorapların yıkama işlemlerinde özellikle beyazların renklerinin geriye dönmesi ya da renkli çorapların solması karşılaştığınız sorunların başında gelmektedir. Öncelikle yıkmaya başlamadan önce beyazlar ve renkliler olarak iki gruba ayırmalısınız. Renkli çoraplarınızı da kendi içinde gruplandırılabilir. Hem renk tonları nedeniyle hem de kumaşları nedeniyle farklı programlarda yıkamak zorunda olabilirsiniz. Renk ayrımı yaptıktan sonra pamuklu ya da ipek, narin, yünlü giysiler olarak yine iki gruba ayırmalı ve yıkama işlemine başlamalısınız.

Kişisel sağlık açısından direk cildinize temas ettiği için diğer kıyafetlerinizden farklı bir şekilde yıkanmalıdır. Her ürünün içinde yıkama talimatları mevcuttur fakat lastiksiz olan çorapların hijyen açısından 90 derecede yıkanması önerilmektedir. Eğer çorabınız lastikli, desenli ya da renkliyse 60 – 40 derece arasında yıkamanız da fayda vardır. Hassas çamaşırlarınızı ise elinizde ılık suyla yıkayarak yine ılık suyla durulamanız gerekmektedir. Elde yıkama yaptığınız çamaşırlarınızda suyun aşırı sıcak olmamasına özen göstermelisiniz. Bunun nedeni ise aşırı sıcak su sanıldığının aksine maksimum hijyen sağlamaz ve çoraplarınıza zarar verebilir. Ayrıca çamaşırlarınızı yıkarken yumuşatıcı kullanmaya özen göstermelisiniz. Yıkama işleminizin bittikten sonra erkek çorap ürünlerine ütü yaparak mikropların en aza indirilmesini de sağlayabilirsiniz.

Erkek Çorap Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Erkek çorap ürünlerinin fiyat aralıkları marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri listeleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz.