Emniyet Kemeri Sabitleyici

Emniyet Kemeri Sabitleyici Fiyatları

6 Ürün gösteriliyor.
Emniyet Kemeri Sabitleyici fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Emzik Fiyatları
 • Emzik Aksesuarı Fiyatları
 • Emzik-Biberon Deterjanı Fiyatları
 • Emzirme Atleti Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Emniyet Kemeri Sabitleyici Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 3 Emniyet Kemeri Sabitleyici markası:

  En Çok İncelenen Emniyet Kemeri Sabitleyici Ürünleri Hangileridir?

  2021 yılı Emniyet Kemeri Sabitleyici Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 6 Emniyet Kemeri Sabitleyici modeli içerisinde en ucuz Emniyet Kemeri Sabitleyici fiyatı 19.41 TL iken, en yüksek Emniyet Kemeri Sabitleyici fiyatı 155.32 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Emniyet Kemeri Sabitleyici fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Emniyet Kemeri Sabitleyici fiyatı ise 68.04 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Emniyet Kemeri Sabitleyici Ürünleri Hangileridir?

  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Emniyet Kemeri Sabitleyici

  Araba yolculukları herkesi sevdiği yolculuklar arasında yer alır. Bu seyahatlerde eğlence ve konfor kadar önemli olan bir diğer konu ise güvenliktir. Araç içi güvenliği, oldukça basit bir kullanımı olan emniyet kemerleri ile sağlanır. Emniyet kemerleri, güvenli bir yolculuk sunarken kaza sonucu yaralanma riskini de en aza indirir. Araç seyir hâlindeyken, yetişkin veya çocuk herkesin emniyet kemerini takması gerekir. Yasalar ile de kullanımı zorunlu duruma getirilen bu aparat, yaşanabilecek muhtemel kazalarda beden bütünlüğünü koruması bakımından önem taşır. Kısa ya da uzun mesafe gözetilmeksizin emniyet kemerleri kullanılmalıdır. Kazanın şiddetine bağlı olarak araç dışına savrulmaların önüne geçerek, araç içerisinde bulunanları koruduğu yapılan tüm testler ile gözler önüne serilir. Çocuklar için alınan güvenlik yöntemleri daha yüksek olmalıdır. Bebekler için zorunlu olan oto koltukları, çocukluk dönemi ile birlikte emniyet kemerlerine dönüşür. Yalnız araçta bulunan kemerler, yetişkin insan boyuna göre tasarlanır. Bu da çocukların rahatsız olmasına sebep olur. Çocukların yolculuklarını daha kaliteli ve konforlu hâle getirmek için tasarlanan Emniyet kemeri sabitleyici, tahrişleri engeller. Böylelikle emniyet kemeri bir zorunluluk olmaktan çıkar. 

  Emniyet Kemeri Sabitleyici Modelleri ve Özellikleri

  Seyahatlerin sorunsuz ve güvenli geçmesine olanak tanıyan emniyet kemerleri çeşitleri ile de konfor sağlar. Bu modellerin amacı öncelikle emniyet kemeri kullanımını artırmak olur. Bu nedenle değişen uygulama şekilleri baz alınarak emniyet kemerleri üretilir. Emniyet kemerlerinin koruma gücünü yükseltmesinin yanı sıra yolculuk esnasında kemerin rahatsız etmesini önlemek için üretilen, ayarlama aparatları da mevcuttur. Bu aparatlar arasında yer alan emniyet kemeri tutucusu, oto koltuğuna ihtiyacı kalmayan çocuklar için tasarlanır. Emniyet kemerinin omuz bölgesinde doğru hizada durmasını sağlayarak, boyunda meydana gelebilecek olası tahriş durumunu engeller. Ayrıca emniyet kemerinin denk geldiği karın bölgesi üzerindeki baskı etkisini dağıtarak rahat bir seyahat sunar. İsteğe göre birçok renk seçeneği bulunan kemer tutucuları çocuğun sıkılmadan yolculuk yapmasını sağlar. 3 nokta emniyet kemeri, kaza ve çarpma anlarında riski en aza indirebilmek için tasarlanır. Bu kemerler vücudu üç noktadan sabitleyerek, aracın dışına savrulmayı engeller. Klasik olarak tüm araçlarda yer alan bu kemerler, kademeli olmaları ile tam güvenlik sağlar. Araç içerisinde bebeklere yönelik alınan koruma yöntemleri daha farklıdır. Normal emniyet kemerlerinden farklı olarak tasarlanan 5 nokta emniyet kemerleri, yüksek performans gösterir. Bebekler için tercih edilen bu kemerler omuz ve pelvis bölgesinden bağlanır. Basıncı beş noktaya eşit dağıtırak, bir çarpışma durumunda yaralanma riskini minimuma indirir. Emniyet kemeri aparatları, doğru kullanıldığında tam koruma sağlar. Yolculuk sırasında kontrol ve güvenlik sağlamak adına üretilen bu aparatların bakımına da dikkat edilmelidir. Araç bakımlarının yapıldığı gibi belirli aralıklarla bu aparatlarında teknik bakımlarının yapılması gerekir. Eğer bir aşınma ya da eskime varsa ve kemer kullanılmıyorsa değişmesi uygun olur. Kemerin kilit mekanizması, tokası, otomatik sarma bölgesi sık sık kontrol edilmelidir. Genel olarak araç içinde bulunanlar emniyet kemerlerini rahatsız olduklarını söyleyerek kullanmazlar. Bu durumu ortadan kaldırmak adına tasarlanan emniyet kemeri aparatları, konforlu ve rahat bir yolculuk keyfi sunar. Gidilen mesafe kısa bile olsa emniyet kemerleri kullanılmalıdır. Çeşitli aparatlar ve değişik modeller ile rahatsız edici olmaktan çıkarak daha konforlu ve eğlenceli bir hâle gelen emniyet kemerleri, sağladığı yüksek güvenlik ile insanların hayatlarını korur. 

  Emniyet Kemeri Sabitleyici Kullanımı

  Emniyet kemerleri olası kaza ve çarpışma durumlarında gerçekleşebilecek hasarın en aza indirilmesi için tasarlanır. Araştırmalar ile yaralanma durumlarının düşük seviyelerde olması için kişinin araç koltuğuna çapraz bir biçimde sabitlenmesi gerektiği belirlenir. Emniyet kemerlerinin düzenlemesi ve üretimi bu şarta bağlı olarak geliştirilir. Bu doğrultuda kemer, omuzdan başlayarak, göğüs kafesi ve bel bölgesini çaprat bir biçimde sarar. Yetişkinler için tasarlanan bu kemerler çocukların boyun bölgelerinde tahrişe yol açabildiği gibi karın bölgesinde baskıya da sebep olur. Bu nedenle emniyet kemeri sabitleyicileri kullanılır. Sabitleyici yumuşak formu ile her türlü sıkma ve baskı durumlarını hafifleterek rahat bir yolculuk sağlar. Çıtçıtlı olarak üretilen bu sabitleyiciler kolayca kemer üzerine yerleştirilir. Emniyet kemeri tutucusu boyun tahrişini de engelleyerek kaza risklerini en aza indirir. Çocuğun boyu ve kilosu göz önünde bulundurularak üretilen sabitleyiciler, çocuğunuzun güvende olmasını sağlar. Kemere kolayca yerleştiren sabitleyici yolculuk boyunca çocuğu rahatsız etmeden koruma sunar. Bu sayede anne babaların da içi huzurlu olur. 

  Emniyet Kemeri Sabitleyici Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Konu bebekler ve çocuklar olunca her şeye dikkat edilmelidir. Araç içi güvenliği sağlayan emniyet kemeri sabitleyiciler de alınırken bakılması gereken bazı hususlar vardır. Kemerler belli standartlar doğrultusunda üretilir. Yetişkin bir bireyin boyu ve kilosu hesaplanarak üretilen emniyet kemerleri çocuklar ve bebekler için uygun olmaz. Bu nedenle çocuklara özel olarak tasarlanan kemer sabitleyiciler oldukça kolaylık sağlar. Belli kaza ve  testlerinden geçirilmiş ürünlerin tercih edilmesinde fayda vardır. Bu testler ürünlerin dayanıklılığını kanıtlar. En önemli husus kemer sabitleyicinin dayanıklı olmasıdır. Hangi malzemeden elde edildiği ürünün dayanıklılık gücünü etkiler. Bu nedenle sabitleyicilerin üretim malzemeleri de kontrol edilir. Emniyet kemeri uzatıcıları, kemer boyunun kısa gelmesi durumlarında fayda sağlar. Sabitleyici kemerler, peluş oyuncaklı modeller de içerir. Bu oyuncakların çocuğun cildine zarar vermeyen bir maddeden elde edilmiş olması gerekir. Çocuğun sahip olduğu bir alerji durumu varsa buna göre ürünler seçilir. Emniyet kemeri aparatları ve çeşitleri Cimri.com adresinde yer alır. Buradan çocuğunuza en uygun ürünü en uygun fiyatlardan seçebilirsiniz. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery