Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Elişi Kağıdı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Elişi Kağıdı markası:

En Çok İncelenen Elişi Kağıdı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Elişi Kağıdı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 279 Elişi Kağıdı modeli içerisinde en ucuz Elişi Kağıdı fiyatı 1.5 TL iken, en yüksek Elişi Kağıdı fiyatı 299.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Elişi Kağıdı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Elişi Kağıdı fiyatı ise 11.41 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Elişi Kağıdı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Elişi Kağıdı

Çocukların eğitiminde pek çok farklı konunun ve detayın önemli etkisi vardır. Hayal kurmaları, renkleri tanımaları, el becerilerini geliştirmeleri, kurdukları hayalleri bir kağıda dökmeleri zihinsel gelişimleri için önemli etkinliklerdir. Küçük yaşlarda renklerle yeni tanışan çocuklar, renkli elişi kağıdı çeşitleri ile gökkuşağına ilk yolculuklarını yaparlar. Bazen küçük parçalar halinde bazen daha büyük kesitler halinde kestikleri, parçaladıkları elişi kağıtlarından ağaçlar, çiçekler evler yaparak renkleri, nesneleri tanımaya başlarlar. Elişi kağıtlarının sınırsız renkleri ile düşledikleri kompozisyonları bir çerçeveye işlemeye çalışırlar. Bunu yaparken hem renkleri tanıma, hem renkleri bir araya getirerek bir şeyler ortaya çıkarma hazzını yaşama, aynı zamanda da el becerilerini geliştirme şansı bulurlar. Elişi kağıtlarının renkleri ile resmettikleri nesnelerin birebir aynı renkte olmasının da önemi yoktur. Hayal gücüne sınır koymadan, diledikleri cisme istedikleri rengi vererek, sınırsız kompozisyonlar yaratabilirler. Elişi kağıdı ince yapısı ile fiziksel güç ya da çok büyük kesim becerisi gerektirmeden çocukların uygulama yapmasına izin veren bir malzemedir. El becerileri tamamen geliştikten sonra da her türlü sunumda, etkinlikte elişi kağıtlarının renk çeşitliliğinden ve kolay şekil alabilen yapılarından yararlanılır.

Elişi Kağıdı Çeşitleri

Elişi kağıtları temelde çocukların renklerle ilk tanışmalarını ve hayal güçleri ile farklı görsel üretimler yapmalarına imkan veren bir malzemedir. Her seviyedeki öğrenci tarafından daha ilerideki eğitim yıllarında farklı görsel çalışmalar, sunumlar, projeler için de kullanılabilen bir yardımcı malzemedir. El işleri, farklı hobiler ile ilgilenen kullanıcıların da farklı zeminleri diledikleri renge büründürmek için tercih ettikleri bir malzemedir. Elişi kağıdı çeşitleri, küçük tabakalar halinde üretilirler. Son derece ince yapılı kağıtlardır. Kolay kesilip, istenen şekilde parçalara pratik bir şekilde ayrılırlar. Ancak bu ince yapılarına rağmen verilen şekli de koruyan kağıtlardır. Kesim sonrası kenarlarında deformasyon görülmez. Sınırsız renk çeşitliliği ile üretilirler. Düz renk kağıtlar yanında desenli çeşitleri de vardır. Elişi kağıdı desenleri, sınırsız bir renk cümbüşü barındırırlar. Gökyüzündeki bulutları resmeden elişi kağıtlarından kalp puantiyeli çeşitlere kadar gökkuşağının tüm renklerini barındıran hazır temalarda kağıtlar vardır. Kullanıcıların diledikleri tabloyu oluşturmalarına yardımcı olan bir görsel çeşitlilik sunarlar. Elişi kağıtları genel kullanım olarak elişi kartonu adı verilen kalın, renkli kartonlar üzerinde kullanılır. Beyaz ya da farklı düz renkte üretilen elişi kartonları, elişi kağıtlarının yapıştırılabilmesi için doku olarak normal kağıttan birkaç seviye daha sert ama mukavvadan daha yumuşak, ihtiyaç halinde bükülerek rulo yapılabilecek esneklikte üretilirler. Renkli zeminleri birçok farklı temada görselin hazırlanmasına imkan sağlar. Farklı temalarda afişlerin hazırlanması, aşamalı bir sunumun hazırlanabilmesi için de son derece kullanışlı malzemelerdir. Elişi kağıtları küçük çocukların renkleri tanıması, farklı kompozisyonlar üretebilmesi yanında, bazen el ile kopararak, bazen küçük bir makas yardımı ile istenen şekillerde kesilmeleri yoluyla şekilleri tanımalarına da yardımcı olur. Kare, daire, üçgen ya da dikdörtgen gibi geometrik formlar ya da top, kuş, kalem, masa gibi farklı nesneleri tanımaları için de yardımcı olan bir malzemedir. Resim malzemeleri ile de yapılabilecek kompozisyonların, elişi kağıdı ile yapılması çocukların parçaları bir araya getirebilme becerilerini, koparma, kesme gibi yöntemler ile el becerilerini geliştirme ve nesnelere diledikleri formu verme alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olur. A4 boyutundaki elişi kağıtlarının daha konforlu kullanım sunan kendinden yapışkanlı modelleri de vardır.

Elişi Kağıdı Fiyatları

Elişi kağıtları A4 boyutunda üretilirler. Sınırsız renk çeşitlerindeki kağıtlar tek renk ya da karışık renk farklı sayıda setler halinde sunulurlar. Tekli olarak da temin edilmeleri mümkündür. Kağıt ham madde maliyetlerindeki artışlar elişi kağıdı fiyatları üzerinde de etkilidir. Farklı sayılardaki paketlerin birim maliyetleri ve fiyatları da değişkenlik gösterebilir. Düz renk elişi kağıtlarında daha fazla tercih edilen renkteki çeşitlerin fiyatlarında farklılıklar olabilir. Birçok farklı hazır tema, figür ve motif ile tasarlanan desenli elişi kağıtlarının fiyatları düz renk çeşitlere kıyasla yukarıda olabilir. Her bir farklı renkteki elişi fon kağıtları da çok farklı renklerde üretilirler. Daha yoğun kullanılan renklerdeki fon kağıtları daha yüksek fiyatta arz edilebilirler. Elişi kağıtları kendinden yapışkanlı olarak da imal edilirler. Pratik bir kullanım sağlayan bu elişi kağıtları standart elişi kağıtlarından daha yüksek fiyat ile kullanıcılara ulaşabilir. Genel ekonomik koşullardaki büyük ölçekli değişimler her üründe olduğu gibi elişi kağıtları fiyatlarında da artışa neden olabilirler. Cimri.com sayfası üzerinden tüm ürünlerin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. 

Elişi Kağıdı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Evinizde kendinize ayırdığınız boş zamanlarınızda elişi kağıdından çok çeşitli görseller hazırlıyor olabilirsiniz. Ya da çocuğunuzun farklı etkinlikleri için sürekli farklı renklerde elişi ve fon kağıtlarına ihtiyacı olabilir. Bu noktada üretici markalar arasından doğru tercihi yapabilmek için, kullanıcı yorumlarına dikkat edebilirsiniz. Ayrıca ürünü kullanan arkadaşlarınızın tavsiyeleri yardımı ile de kaliteli çeşitler sunan marka seçiminizi yapabilirsiniz. Marka tercihi sonrası ne tür elişi kağıtlarına ihtiyacınız olduğunu değerlendirebilirsiniz. Standart düz renk elişi kağıtlarından dilediğiniz çeşitte ürün temin edebilirsiniz. Her türlü görsel çeşitliliği yakalamak adına desenli elişi kağıtları içerisinden de hoşunuza giden figürleri, motifleri tekli ya da paket halinde, karışık çeşitlerden bir buket yapabilirsiniz. Fon kağıdı çeşitlerinden de çalışmayı sevdiğiniz renkleri temin edebilirsiniz. Daha pratik bir kullanım sağlayan kendinden yapışkanlı elişi kağıtlarından da dilediğiniz renklerde temin edebilirsiniz. Edineceğiniz rengarenk elişi ve fon kağıtları ile hem çocuğunuz hem kendiniz çok keyifli kompozisyonlar, görseller üretebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery