Marka
Ayyıldız
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Her mevsimde kadınlar tarafından en çok tercih edilen kıyafetlerden biri şüphesiz; elbisedir. Çeşit çeşit, renk renk, her yerde giyilebilen bu kıyafet, farklı aksesuarlarla kombinlenerek kullanılabilir. Cimri’de Faik Sönmez, Dewberry, Ayyıldız, Batik gibi markaların en kaliteli elbise çeşitlerini uygun fiyat avantajı ile bulabilirsiniz.

Elbise Nedir?

Farklı yaka çeşitleri, farklı boy çeşitleri, farklı kol uzunluklarına sahip, püskül, düğme, kuşak, kemer, fermuar gibi aparatlarla zenginleştirilmiş, farklı kumaş türleriyle üretilebilen tek parçalı kadın kıyafetidir. Bütünsel şıklıktan hoşlanan kadınlar için ideal bir giyim parçasıdır.

Elbise Çeşitleri Nelerdir?

Elbiseler farklı özelliklerine göre çeşitlendirilir. Yaka çeşitlerine göre; yuvarlak yaka, v yaka, kare yaka, kayık yaka, halter yaka gibi çoğaltılabilecek örnekleri vardır. Boylarına göre; mini, midi, maxi olarak ayrılırlar. Kesimlerine göre; a kesim, straplez, kalem, kloş, kruvaze kesim çeşitlerine sahiptir. Kol çeşitlerine göre; balon kol, kap kol, karpuz kol, kelebek kol, takma kol, truvakar kol, uzun kol olarak ayrılırlar. Örneklerden görüldüğü gibi birçok detay ve çeşit vardır.

Genel olarak sınıflandırırsak kullanım alanlarına göre elbiseler 4’e ayrılır.

Günlük elbise; Genelde pamuklu kumaşlardan yapılmış, günün her saatinde giyilebilen bir çeşittir. Rahat kullanım imkânı sayesinde, genelde ilkbahar ve yaz mevsimlerinde tercih edilse de, kalın kumaşlardan veya trikodan yapılmış günlük elbiseler opak çoraplarla sonbahar ve kış mevsiminde de rahatlıkla kullanılabilir.

Klasik elbise; Günlük çeşide göre biraz daha klasik türdeki kumaşlardan tasarlanmış, ofis, toplantı, davet gibi yerlere giderken giyilebilecek, şık ve zarif yapısıyla bütün gardıroplarda yerini alması gereken bir çeşittir.

Abiye elbise; Nişan, kına gecesi, düğün, kokteyl gibi davetlerde tercih edilen, süslü ve gösterişli elbiselerdir. Genelde şifon, ipek gibi kumaşlarla ve straplez, dekolte, dantel, işleme, boncuk gibi detaylarla tasarlanır.

Mezuniyet elbisesi; Lise ve üniversite mezuniyetlerinde tercih edilen, maksi ya da mini boylarda, genellikle şifon, tül gibi kumaşlarla üretilen genç kızlara yönelik elbiselerdir.

Klasik modelde, siyah renkli bir elbiseyi ofisten toplantıya, davetten düğüne, her ortamda ve her mevsimde farklı aksesuarlar ile kombinleyerek kullanabilirsiniz. Renkli spor ayakkabılar ile tamamlayacağınız spor kesim günlük bir elbise ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Mezuniyet, nişan, kına gecesi, düğün, kokteyl gibi her türlü davette abiye elbise modellerini uygun bir abiye ayakkabı ve şık bir çanta ile tamamlayabilir, göz kamaştırabilirsiniz.